Strona Główna Pitek, Kwietnia 26, 2024
Stefanki 2017

7 grudnia br. odbyły się coroczne obchody święta patrona naszej szkoły – „Stefanki”.

Obchody te od wielu już lat są naszą szkolną tradycją i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszej społeczności uczniowskiej. W związku z tym przeprowadzonych zostało wiele konkursów.

Na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych w sali 108 uczniowie z klasy 1d, 2a, 2c, 2d, 3d oraz 3f podzieleni na osiem grup, pracowali nad kolażami powiązanymi ze słynnymi cytatami naszego patrona –Stefana Żeromskiego.

W tym samym czasie w sali 110 odbywał się konkurs krasomówczy. O tytuł „Złotych Ust Stefana” ubiegało się pięcioro uczniów z klas drugich: Magdalena Sadowska, Paulina Karczewska i Piotr Bałaziński z 2a oraz Roksana Chudon wraz z Sebastianem Bławdzinem z 2b.

Na podium uplasowały się trzy uczennice: na pierwszym miejscu Paulina Karczewska, tuż za nią Magdalena Sadowska , trzecie miejsce zdobyła natomiast Roksana Chudon.

Na pierwszej godzinie lekcyjnej odbywał się także konkurs „Jeden z siedmiu”, w którym wzięli udział: Jakub Owczarek z 1a, Julia Woźniak z 1b, Anna Rosiak z 1c, Patryk Mendygrał z 1d, Hubert Skibiński z 2a, Olga Fabianowicz z 2c, a także Agnieszka Kotyńska z 2f.

W tym konkursie zwyciężyła Anna Rosiak, drugie miejsce zdobyła Julia Woźniak, na trzecim miejscu uplasował się Patryk Mendygrał.

Inną atrakcją umilającą nam ten niezwykle ważny dzień był mecz w piłkę siatkową pomiędzy drużyną uczniów a drużyną nauczycieli. W skład drużyny uczniów weszli: Czarek Widawski z 3d, Dominik Marusiak z 3d, Hubert Skibiński z 2b, Jakub Sobieszczuk z 2d, Eryk Zdanowski, Sandra Zemła, Gabriela Glińska z 2a, Gabriela Gołyńska oraz Dominika Kozłowska. W drużynie nauczycieli znaleźli się: Katarzyna Zagrajek, Katarzyna Szyndler – Sosnowska, Łukasz Owsianko, Norbert Koscielniak , Kamil Przybyłowski, Mariusz Szczepaniak, Jakub Markowski oraz Michał Ciecharowski.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny uczniów.

Czas oczekiwania na rozgrywkę umilił nam pokaz judo w wykonaniu naszych uczniów z klubu Judo Orzeł Żyrardów.

Pomimo, że już później zajęcia odbywały się zgodnie z harmonogramem lekcyjnym , były one nietypowe , ponieważ to my mogliśmy wejść w rolę nauczyciela.