Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Z „Paczką” we Lwowie

W dniach 13-17 grudnia nasi uczniowie z klasy 2D wspólnie z wychowawcą profesorem Sławomirem Maszewskim uczestniczyli w wyjeździe na Ukrainę, w ramach corocznej akcji „Paczka dla kombatanta ze Lwowa i Polaków z obwodu lwowskiego”, organizowanej przez Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość.

Licealiści mogli aktywnie uczestniczyć przy wydawaniu paczek żywnościowych oraz artykułów codziennego użytku przeznaczonych nie tylko dla samych kombatantów, których uczniowie mieli okazję poznać osobiście, ale również dla potrzebujących polskich rodzin.

Ponadto młodzież miała okazję zobaczyć najważniejsze zabytki Lwowa – w tym słynny cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt. Uczniowie uczcili pamięć spoczywających tam Polaków, poległych żołnierzy, składając wieńce i zapalając biało-czerwone znicze.

Chociaż pobyt we Lwowie wiązał się przede wszystkim z wytrwałą pracą, uczniowie wrócili do kraju w jak najlepszych nastrojach. Spotkali niezwykłych ludzi, pełnych ciepła, o godnej podziwu życiowej mądrości, a także silnym poczuciu jedności z ojczyzną.

Dzięki społecznemu zaangażowaniu tysięcy osób nasi rodacy będą mogli spędzić tych parę dni w prawdziwie świątecznym nastroju.