Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Dzień Ochrony Danych Osobowych

Twoje dane - Twoja sprawa

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w roku szkolnym 2017/2018 bierze udział w Programie „Twoje Dane – Twoja Sprawa” organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Program służy upowszechnianiu wiedzy o ochronie danych osobowych. Od kilku tygodni w szkole odbywają się lekcje, podczas których uczniowie dowiadują się, jak skutecznie chronić swoją prywatność.

Jedną z inicjatyw realizowanych w ramach programu TDTS był Dzień Ochrony Danych Osobowych, który odbył się w naszej szkole 28 lutego. Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spotkaniu, które było poświęcone konstytucyjnym prawom obywateli w zakresie ochrony prywatności i danych osobowych, bezpieczeństwu w sieci oraz obronie przed cyberprzemocą i nieuprawnionym pozyskiwaniem i wykorzystywaniem naszych danych. Podczas spotkania zostały wykorzystane materiały edukacyjne, przekazane nam przez GIODO. Uczniowie wysłuchali także listu otwartego skierowanego do uczestników programu przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Spotkanie zorganizowały panie Danuta Paluchowska, Anna Kubicka i Elżbieta Żaboklicka.