Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Forum Dialogu.

Tegoroczną galę projektu Szkoła Dialogu 2017 organizowanego przez Forum Dialogu uświetnił Ocalony Georg J.Elbaum ur. w Warszawie w 1938 roku jako Jerzy Elbaum.

Od lat 50. mieszka w USA. Jest doktorem inżynierii jądrowej, autorem wspomnień "Bez wczoraj, bez jutra. Migawki z dzieciństwa w cieniu Zagłady".

Dzisiaj był na spotkaniu z młodzieżą i nauczycielami w naszej szkole. Opowiadał historię swojego życia, które po ocaleniu z Zagłady obfitowało w mnóstwo wyzwań. Spotkanie wzbogaciła prezentacja fragmentów książki przez ucznia i uczennice naszego liceum.

Opowieść niezwykłego gościa sprowokowała kilka pytań zadanych na zakończenie wizyty .., a potem były jeszcze miłe rozmowy w kolejce po autografy...

Spotkanie miało bardzo dobry klimat. Oby więcej takich lekcji opartych na historiach konkretnych ludzi. Dziękujemy Forum Dialogu za ten kontakt. Warto przypomnieć, że w 2010 roku braliśmy udział w projekcie Szkoła Dialogu, a może znowu znajdą się chętni?