Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Szkolne święto recytacji i poezji śpiewanej

Dzień po Światowym Dniu Poezji, 22 marca w naszym liceum odbyła się kolejna szkolna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W kategorii „poezji śpiewanej” wystąpiły dwie uczennice: Julia Ksit i Sandra Jakubowska i obie będą po decyzji jury reprezentować naszą szkołę na przesłuchaniach powiatowych.

Czyżby tylko dziewczęta czytały poezję? Aż 17 reprezentantek płci pięknej rywalizowało w kategorii „turniej recytatorski”. Najciekawsze w ich ocenie okazały się wiersze Wisławy Szymborskiej.

Nauczycielskie jury w składzie: Karolina Nowakiewicz, Renata Nalej, Bożena Gąsiorowska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji zdecydowało o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu: Pauliny Karczewskiej, Sandry Fabisiak, Julii Horszwald, Zuzanny Mikołajczyk, Zuzanny Pruszyńskiej oraz Agnieszki Kotyńskiej i Aleksandry Woźniak.

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy, a wyróżnionym gratulujemy zakwalifikowania się do kolejnego etapu!

Trzymamy kciuki za powodzenie!