Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Wycieczka

Dnia 21 marca pod opieką Pani Marioli Wencel oraz Pani Małgorzaty Adamczyk klasa 2c miała przyjemność odwiedzić jedną z warszawskich uczelni - SGGW.

Zwiedzanie zaczęliśmy od krótkiego wstępu nt. uczelni i samej weterynarii. Dowiedzieliśmy się podstawowych rzeczy o funkcjonowaniu studiów na kierunku medycyny weterynaryjnej (np. o tym jakie przedmioty obowiązują na danym roku).

Następnie weszliśmy do budynku wydziału weterynarii i spotkaliśmy się z dr. Michałem Skibniewskim, który oprowadził nas m.in. po prosektorium, gdzie opowiadał o zabiegach, które są tam wykonywane podczas ćwiczeń ze studentami oraz przybliżył nam nieco historię chirurgii weterynaryjnej  W następnej kolejności pokazał nam muzeum osteologiczne (muzeum żubra), gdzie zgromadzone są całe szkielety, bądź fragmenty takich zwierząt jak: wielbłąd, żyrafa, słoń, waleń oraz kolekcja czaszek żubrów z naszych rodzimych lasów. Największą popularnością w tym zakresie cieszył się gibon bezgłowy ;) Po zakończeniu prezentacji w muzeum przeszliśmy na korytarze pierwszego i drugiego piętra, gdzie wyeksponowana jest część zbiorów preparatów przedstawiających różne patologie w budowie oraz zmienione chorobowo całe organizmy lub narządy.

Ostatnim punktem zwiedzania na terenie nowego kampusa były kliniki małych zwierząt, które mieliśmy okazję zobaczyć z perspektywy studenta/lekarza, a także pacjenta (m.in. przeszliśmy przez blok operacyjny).

Przed samym wyjściem również znalazł się czas na zdjęcia pod tablicą, która upamiętniała naszego patrona... jak się okazało, weterynarza.

Wycieczkę zakończyliśmy krótkim spacerem po starej części kampusa, gdzie znajduje się zabytkowy park z rektoratem, część wydziałów oraz m.in. aula kryształowa, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości.