Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Dni Frankofonii 2018

Dni Frankofonii

W dniach 20-23 marca 2018 do naszego liceum zawitała Francja!

Było to oczywiście związane z obchodami Dni Frankofonii, które w Czerwoniaku celebrujemy już po raz piąty. Za ich organizację odpowiedzialni byli przede wszystkim uczniowie uczący się języka francuskiego, działający pod czujnym okiem Pani Profesor Moniki Schotkosky, ale nie zabrakło również pomocy ze strony sympatyków innych języków.

Przygotowali oni wiele atrakcji, takich jak kawiarenka z francuskimi (i nie tylko) przysmakami, loteria fantowa, licytacja, pokaz mody, mini-fotobudka czy konkursy wiedzy o Francji i savoir-vivre. Szczególnym punktem programu była również prezentacja o kulturze francuskiej, do której obejrzenia zaprosiliśmy także uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Te 3 dni zdecydowanie były czasem ciężkiej pracy, ale niezapomniana atmosfera i świetna zabawa z pewnością były tego warte.

Bardzo dziękujemy organizatorom, szczególnie Pani Profesor Schotkosky, za włożony wysiłek, dający nam możliwość stworzenia wspaniałych wspomnień, które zostaną z nami na zawsze.