Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Dzień otwarty w LO 2018

Dzień otwarty w LO

W ostatniÄ… sobotÄ™ – 24 marca – Czerwoniak otworzyÅ‚ swoje drzwi dla gimnazjalistów W czasie dnia otwartego odwiedziÅ‚o nas wielu zainteresowanych naszym liceum uczniów i ich rodziców.

Dzień otwarty rozpoczęła Dyrektor szkoły Pani Beata Stawicka. Przedstawiła prezentację na temat oferty edukacyjnej szkoły, zajęć pozalekcyjnych a także przypomniała najważniejsze informacje o zasadach rekrutacji.

Po spotkaniu z Panią Dyrektor gimnazjaliści oprowadzani byli po szkole przez uczniów Czerwoniaka. Mogli obejrzeć budynek, zajrzeć do klas, w których dowiedzieli się wiele o szkolnych tradycjach i realizowanych projektach.

Nasi goÅ›cie zobaczyli wystawÄ™ gadów zorganizowanÄ… w sali biologicznej przez Wiktora Tomczaka, obejrzeli prezentacjÄ™ na temat wakacyjnych i zimowych wyjazdów organizowanych przez szkoÅ‚Ä™, usÅ‚yszeli o programie Erasmus, uczestniczyli w zajÄ™ciach teatralnych przygotowanych przez KubÄ™ WacÅ‚awka, podczas których ćwiczyli emisjÄ™ gÅ‚osu i próbowali swoich siÅ‚ na scenie. Dowiedzieli siÄ™ o naszej współpracy z radiem Fama. Niektórzy nawet udzielili krótkich wywiadów odpowiadajÄ…c na pytania reporterów – uczniów LO – współpracujÄ…cych z radiem. Brali udziaÅ‚ w krótkiej lekcji jÄ™zyka niemieckiego a także wysÅ‚uchali minikoncertu w wykonaniu szkolnego zespoÅ‚u The Reds. Uczestniczyli w lekcji historii a w pracowni matematycznej zmagali siÄ™ z Å‚amigłówkami karcianymi.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka serwująca pyszne ciasta.

W trakcie zwiedzania szkoły goście zbierali podpisy opiekunów sal na specjalnych glejtach, biorących udział w finałowym losowaniu symbolicznych pamiątek.

DziÄ™kujemy przybyÅ‚ym goÅ›ciom a także wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego dnia. Mamy nadziejÄ™, że udaÅ‚o nam siÄ™ przedstawić naszÄ… szkoÅ‚Ä™ takÄ… jakÄ… jest – jako miejsce, w którym poÅ›ród życzliwych i otwartych ludzi można realizować swoje marzenia 😊