Instrukcja logowania się i składania wniosku w elektronicznym systemie rekrutacyjnym
Poprzez stronę https://warszawa.edu.com.pl/kandydat uczniowie klas 8 szkół podstawowych samodzielnie zakładają konto w systemie korzystając z zakładki "Zgłoś kandydaturę", wprowadzają numer PESEL i postępują zgodnie z instrukcją na ekranie. Po wprowadzeniu wszystkich danych i zarejestrowaniu wniosku system wygeneruje login i hasło kandydata, którym należy posługiwać się przy każdym kolejnym logowaniu. Kandydat może mieć założone tylko jedno konto w elektronicznym systemie rekrutacji.
Jeżeli kandydat zapomni hasło ma następujące możliwości wygenerowania nowego hasła:
na stronie systemu wybierając opcję "zapomniałem hasła" (jeśli we wniosku umieszczony został adres e-mail),
w dowolnej szkole ponadpodstawowej wymienionej we wniosku (jeśli wniosek nie jest jeszcze potwierdzony przez szkołę pierwszego wyboru),
w szkole pierwszego wyboru (jeśli wniosek został już potwierdzony).
Wniosek oraz dokumenty potwierdzające spełnienie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym kandydaci składają:
w formie papierowej (wydrukowany i podpisany wniosek osobiście w szkole pierwszego wyboru) albo
w formie elektronicznej za pomocÄ… profilu zaufanego.
PAMIĘTAJ!
Jeżeli po wydrukowaniu i podpisaniu wniosku dokonasz zmian w elektronicznym systemie, musisz ponownie wydrukować i podpisać wniosek, ponieważ system za każdym razem zmienia jego numer.
ERASMUS+: "Przyszłość należy do seniorów" - projekt wymiany międzynarodowej uczniów koordynowany przez LO im. S. Żeromskiego
W dniach 20 - 27 marca 2022 uczestniczyliśmy w drugim spotkaniu międzynarodowym w ramach projektu "Przyszłość należy do seniorów", które odbyło się w Bergen op Zoom w Niderlandach.
Wraz z uczniami i nauczycielami z Azorów, Finlandii, Gujany Francuskiej, Sycylii i holenderskimi gospodarzami wysłuchaliśmy wykładów na temat konsekwencji zmian demograficznych w Bergen op Zoom dla edukacji, systemu emerytalnego w Niderlandach oraz opieki nad osobami starszymi w tym kraju. Po każdym z wykładów miały miejsce warsztaty w międzynarodowych grupach. Każda ze szkół zaprezentowała wyniki ankiet na temat stylu życia młodych ludzi oraz struktury rodziny w swoich miastach, a następnie w grupach pracowaliśmy nad ich porównywaniem.
Wzięliśmy także udział w wycieczce do Amsterdamu, gdzie na statku opływającym port raczyliśmy się typowymi holenderskimi naleśnikami, zwiedziliśmy Bergen op Zoom i Małą Holandię, gdzie mieliśmy okazję podziwiać architekturę holenderskich miast w miniaturze. Wybraliśmy się też na rejs na Wyspy Fryzyjskie na obserwację fok oraz na plażę w Scheveningen.
Miło nam poinformować, że Wiktor Obara z kl. III A został finalistą XXXIV Olimpiady Filozoficznej.
Swoją przygodę z filozofią Wiktor zaczął w klasie pierwszej, był bardzo zaangażowanym i sumiennym uczestnikiem Koła Filozoficznego. Jego pracowitość i determinacja przyniosły efekty, czego serdecznie gratulujemy!
Warto zaznaczyć, że pod kierunkiem pani profesor Marty Czarnockiej w zmaganiach filozoficznych brali udział inni uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Są to: Tomasz Kunce (były uczeń kl. IIIB), Marcelina Gadomska i Zuzanna Piotrowska z kl. IE oraz Zuzanna Kuran z kl. ID, która zachwyciła bardzo dojrzałą pracą z estetyki.
Urszula Chocyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie przygotowana przez panią Ewę Szklarską została laureatką XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza. Konkurs objęty patronatem honorowym Lubelskiego Kuratora Oświaty odbył się 27 kwietnia 2022 roku w Lublinie. Wydarzenie dedykowane pamięci wybitnego poety polskiego Józefa Czechowicza składa się z dwóch etapów, a finał stanowi uroczysty koncert laureatów, który odbywa się w rocznicę urodzin poety.
W tym roku ocenie podlegały w szczególności: kreatywność w realizacji tematu, dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny. Każdy uczestnik miał obowiązek przygotować dwa teksty: pierwszy ? utwór Józefa Czechowicza, drugi ? utwór Franciszki Arsztajnowej. Głównymi celami konkursu było inspirowanie poszukiwań repertuarowych i głębszej refleksji nad tekstem literackim oraz kształtowanie kultury żywego słowa w doskonaleniu warsztatowych umiejętności.
Wykonanie Urszuli podczas Koncertu Laureatów udostępnione przez Macieja Klocińskiego można obejrzeć na kanale Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie.
9 kwietnia 2022 r. gościliśmy uczniów szkół podstawowych i ich rodziców w murach Czerwoniaka.
 Spora grupa osób przewędrowała od spotkania z Panią Beatą Stawicką, Dyrektorem Szkoły poprzez wiele pracowni do losowania czerwoniakowych pamiątek.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ulotki z informacjami o przyszłych klasach pierwszych wręczane przez przyszłych wychowawców.
Goście mogli poczuć się jak uczniowie na co dzień wchodząc wejściem dla uczniów i wieszając wierzchnią odzież w szatni. Nasi uczniowie oprowadzali gości małymi grupami, aby wszyscy mieli szansę zajrzeć do jak największej liczby miejsc. W ten sposób spotkali się z reżyserem i aktorami szkolnego teatru "Szafa na Rozdrożu", słuchali reportaży radia FAMA, obejrzeli film o historii Liceum, wysłuchali koncertu szkolnego zespołu The Reds, zobaczyli szynszyle w arcyciekawej pracowni biologicznej, rozwiązali zadania matematyczne i posłuchali o ERASMUSie. Na przygotowanych kartkach zbierali podpisy w przygotowanych pracowniach i stanowiskach, które brały udział w losowaniu.
Było nam bardzo przyjemnie gościć tak wielu uśmiechniętych ludzi.