Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna roda, Wrzenia 11, 2024
Konkurs Matematyczny!

Gratulujemy zespołowi!!!

Zuzanna Kluczek finalistką konkursu ENHANCE Girls in STEM

Zuzanna Kluczek finalistką konkursu

 ENHANCE Girls in STEM

Uczennica klasy 3a, Zuzanna Kluczek, została finalistką konkursu ENHANCE Girls in STEM zorganizowanego przez organizację ENHANCE Alliance zrzeszającą największe politechniki i uniwersytety techniczne Europy.

Żeby wziąć udział w konkursie, należało znaleźć rozwiązanie lokalnego problemu, wykorzystując technologiczne rozwiązania zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju UE.

Zuzanna opracowała system wykrywania zanieczyszczeń i bakterii w wodzie zalewu żyrardowskiego w oparciu o technologie czujników biologicznych i sztucznej inteligencji.

Musiała wykazać się nie tylko pomysłowością, ale również wiedzą z zakresu różnych dziedzin nauk technicznych i przyrodniczych. Tygodnie wytężonej pracy polegającej na zgłębianiu tematu, opisaniu problemu i opracowaniu rozwiązania, zaowocowały dostaniem się do ścisłego finału konkursu razem z trzynastoma innymi dziewczętami z krajów takich jak Włochy, Szwecja, Niemcy, Hiszpania i oczywiście Polska.

W miniony wtorek finalistki zaprezentowały swoje projekty podczas targów Women in Tech Summit. Po kilkuminutowej prezentacji w języku angielskim musiały odpowiadać na pytania ekspertów, którymi byli profesorowie z politechnik, organizujących konkurs.

Projekt naszej uczennicy zrobił duże wrażenie na wszystkich i może w przyszłości doczekamy się jego realizacji.

Udział w takim konkursie to nie tylko pogłębianie swojej wiedzy w czasie przygotowań, ale również doświadczenie występowania przed szerszą publicznością i przemawiania w języku obcym.

 Bardzo podziwiamy takie zaangażowanie i pasje naszych uczniów. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Podsumowanie konkursów matematycznych

Podsumowanie konkursów matematycznych 2021/2022

18 marca 2022r., odbyła się kolejna edycja zawodów matematycznych "Náboj Online" rozgrywanych zdalnie w zastępstwie zawodów Náboj.

Naszą szkołę reprezentowały trzy pięcioosobowe drużyny: drużyna seniorów z klasy 3a (Maja Wacławska, Hubert Adamiak, Igor Ciarciński, Szymon Tokarski, Robert Sip) drużyna juniorów z klasy 2a (Maja Hass, Tomasz Rogoziński, Karol Wiśniewski, Filip Krakowiak, Dawid Rydzewski) oraz drużyna juniorów z klasy 1a ( Radosław Kornowski, Wiktor Romalski, Kacper Krzyżewski, Jakub Chyła, Michał Rytel)

Zawody trwały 120 minut, podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań. Zadania te ustawione były wraz ze wzrastającym poziomem trudności i znacząco różniły się od standardowych zadań szkolnych. Wymagały od uczniów kreatywności a przede wszystkim efektywnej współpracy całej drużyny.

Nasi zawodnicy uplasowali się w środku stawki zarówno w klasyfikacji krajowej, jak i międzynarodowej.

Dokładnie wyniki dostępne są na stronie: https://math.naboj.org/?country=PL

10 marca 2022r. trzy klasy pierwsze naszego liceum: 1a, 1b oraz 1c wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie "Mathématiques Sans Frontiéres" (Matematyka Bez Granic) - edycja Polska.

Klasa 1a uzyskała 2 miejsce w regionie mazowiecki, zaś 18 miejsce w kraju;

 klasa 1b - 4 miejsce w regionie mazowieckim i 23 w kraju,

klasa 1c - 6 miejsce na Mazowszu i 34 w kraju.

Pełne wyniki dostępne na stronie: http://www.mbg.uz.zgora.pl/

Matematyka Bez Granic to konkurs matematyczny mający charakter zawodów międzyklasowych. Organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Ma on niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Adresowany jest do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Oprócz wiedzy liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne (konstrukcje, wycinanki, budowanie modeli brył). Przygotowanie do konkursu bardzo integruje zespół klasowy. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym oraz wielu dziedzinach nauki. Treści zagadnień odnoszą się też do innych przedmiotów. Jedno z zadań przedstawione jest w języku obcym i tak też trzeba zapisać jego rozwiązanie.

Etap finałowy konkursu każdego roku odbywa się w tym samym dniu w ponad 27 krajach świata.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji zawodów.

Dzień dziecka na sportowo!

Dzień dziecka na sportowo!

Zgodnie z tradycją pierwszego czerwca, w Czerwoniaku odbył się dzień sportu.

Każda klasa wystawiła własną reprezentację, która dzielnie walczyła o podium. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach: piłce nożnej oraz siatkowej. Doświadczeni w tych sportach czy nie, wszyscy dawali z siebie 100%.

Niezaprzeczalne zwycięstwo w siatkówce odnieśli uczniowie z klasy 3A. W piłce nożnej mecz o pierwsze miejsce rozstrzygnęły rzuty karne. Ostatecznie ponownie wygrała klasa 3A (rzuty karne 3:2). Wychowawczyni jest z nich bardzo dumna. 

Dzień umiliły nam również przeróżne ciasta, lemoniada oraz loteria.

 Całym przedsięwzięciem "dowodził" profesor Michał Ciecharowski.

Gratulacje dla wszystkich uczestników! Do zobaczenia za rok i oczywiście wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka!!

Końcowe wyniki:

Siatkówka:

  1.  klasa 3A
  2.  klasa 2B
  3.  klasa 3B
  4.  klasa 1A
  5.  klasa 1E
  6.  klasa 1D
Piłka nożna:
  1.  klasa 3A
  2.  klasa 3B
  3.  klasa 1A
  4.  klasa 2A

Klasy pierwsze nad morzem!

Klasy pierwsze nad morzem!

Uczniowie klas 1c, 1a i 1d odpoczywają na wycieczce w Łebie. Wreszcie dopisuje nam pogoda. Wczoraj po drodze zwiedzaliśmy Płock i zamek w Golubiu - Dobrzyniu. Dzis odwiedziliśmy Słowiński Park Narodowy z Wydmą Łącką. Teraz plażujemy.

Zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej

Zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej

26 maja 2022 roku uczniowie pięciu klas naszego Liceum uczestniczyli w zajęciach w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbiroży uczniowie mogli dowiedzieć się jak rozpoznać i jak reagować w sytuacjach zagrażających życiu oraz przećwiczyć działania w ramach pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach.

Wycieczka do Muzeum Narodowego maj 2022

Wycieczka do Muzeum Narodowego

 

W dniu 25.05.2022 klasa 3D pod opieką pani Kingi Sałaj oraz pani Karoliny Nowakiewicz odwiedziła Muzeum Narodowe w Warszawie.

Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej "Młoda Polska - artystyczna różnorodność", podczas której poszerzyli swoją wiedzę o okresie Młodej Polski oraz panujących wówczas kierunkach w sztuce.

Dzięki pani przewodnik uczniowie mogli poznać wiele obrazów z tego okresu z perspektywy historii sztuki, a również sami wyrażać opinię i przedstawiać własne wrażenia na temat omawianych dzieł.

Na zakończenie wycieczki uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę Marca Chagalla, tym samym obserwując niezwykły świat wyobraźni artysty, mieszczący się na pograniczu surrealizmu, ekspresjonizmu i symbolizmu.


Natalia Leszkiewicz finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Molierowskiego!

Natalia Leszkiewicz finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Molierowskiego!


Ośmioro uczniów naszej szkoły:

 Rozalia Kowalewska, Dominika Walczak, Daniel Żaboklicki, Mateusz Wąsiewski, Natalia Leszkiewicz, Martyna Słojewska, Kinga Sosnowska i Kinga Owczarek

pod opieką p. Kingi Sałaj uczestniczyło w organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Konkursie Molierowskim.

 Po napisaniu testu z wiedzy o życiu i twórczości francuskiego komediopisarza uczniowie obejrzeli bardzo interesujące przedstawienie pt. "Za zamkniętymi drzwiami" J.P. Sartre'a przygotowane przez teatr studencki, a także uczestniczyli w pikniku frankofońskim o życiu i twórczości francuskiego komediopisarza.

Zwieńczeniem tego miłego dnia była wiadomość o uzyskaniu przez Natalię Leszkiewicz z kl. 2d trzeciej lokaty.

Gratulujemy finalistce oraz wszystkim uczestnikom wiedzy, ambicji i odwagi.

Instrukcja logowania się i składania wniosku

Instrukcja logowania się i składania wniosku w elektronicznym systemie rekrutacyjnym

  1. Poprzez stronę https://warszawa.edu.com.pl/kandydat uczniowie klas 8 szkół podstawowych samodzielnie zakładają konto w systemie korzystając z zakładki "Zgłoś kandydaturę", wprowadzają numer PESEL i postępują zgodnie z instrukcją na ekranie.
    Po wprowadzeniu wszystkich danych i zarejestrowaniu wniosku system wygeneruje login i hasło kandydata, którym należy posługiwać się przy każdym kolejnym logowaniu.
    Kandydat może mieć założone tylko jedno konto w elektronicznym systemie rekrutacji.
  2. Jeżeli kandydat zapomni hasło ma następujące możliwości wygenerowania nowego hasła:
    1. na stronie systemu wybierając opcję "zapomniałem hasła" (jeśli we wniosku umieszczony został adres e-mail),
    2. w dowolnej szkole ponadpodstawowej wymienionej we wniosku (jeśli wniosek nie jest jeszcze potwierdzony przez szkołę pierwszego wyboru),
    3. w szkole pierwszego wyboru (jeśli wniosek został już potwierdzony).
  3. Wniosek oraz dokumenty potwierdzające spełnienie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym kandydaci składają:
    • w formie papierowej (wydrukowany i podpisany wniosek osobiście w szkole pierwszego wyboru)
      albo
    • w formie elektronicznej za pomocą profilu zaufanego.
  4. PAMIĘTAJ!

    Jeżeli po wydrukowaniu i podpisaniu wniosku dokonasz zmian w elektronicznym systemie, musisz ponownie wydrukować i podpisać wniosek, ponieważ system za każdym razem zmienia jego numer.

Przyszłość należy do seniorów_2022maj

ERASMUS+: "Przyszłość należy do seniorów" - projekt wymiany międzynarodowej uczniów koordynowany przez LO im. S. Żeromskiego

W dniach 20 - 27 marca 2022 uczestniczyliśmy w drugim spotkaniu międzynarodowym w ramach projektu "Przyszłość należy do seniorów", które odbyło się w Bergen op Zoom w Niderlandach.

Wraz z uczniami i nauczycielami z Azorów, Finlandii, Gujany Francuskiej, Sycylii i holenderskimi gospodarzami wysłuchaliśmy wykładów na temat konsekwencji zmian demograficznych w Bergen op Zoom dla edukacji, systemu emerytalnego w Niderlandach oraz opieki nad osobami starszymi w tym kraju. Po każdym z wykładów miały miejsce warsztaty w międzynarodowych grupach. Każda ze szkół zaprezentowała wyniki ankiet na temat stylu życia młodych ludzi oraz struktury rodziny w swoich miastach, a następnie w grupach pracowaliśmy nad ich porównywaniem.

Wzięliśmy także udział w wycieczce do Amsterdamu, gdzie na statku opływającym port raczyliśmy się typowymi holenderskimi naleśnikami, zwiedziliśmy Bergen op Zoom i Małą Holandię, gdzie mieliśmy okazję podziwiać architekturę holenderskich miast w miniaturze. Wybraliśmy się też na rejs na Wyspy Fryzyjskie na obserwację fok oraz na plażę w Scheveningen.

Na pewno na długo zachowamy ten czas w pamięci.


Strona 2 z 132 < 1 2 3 4 5 > >>

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25