Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Poniedziaek, Padziernika 14, 2024
COMENIUS - podsumowanie projektu

Podsumowanie projektu "Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko" realizowanego w unijnym programie COMENIUS - UCZYMY SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE.



Od 11 kwietnia w LO goszczą delegacje 9 krajów europejskich w ramach wizyty roboczej podsumowującej projekt ”Zdrowe ciało, zdrowy duch , zdrowe środowisko” realizowany w unijnym programie COMENIUS - Uczymy się przez całe życie.
Wizyta potrwa do 17 kwietnia.

PRZEBIEG WIZYTY

Poniedziałek. 12.04.2010

Goście i ich polscy opiekunowie podczas wycieczki do stolicy złożyli kwiaty pod Pałacem Prezydenckim.
Zaplanowane zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego i wizyta w Belwederze zostały odwołane.
Odbył się spacer po Starym Mieście, zwiedzanie zabytkowych obiektów, spacer po Łazienkach.
Na terenie Getta, uczniowie uczestniczący w projekcie z Izraelem opowiedzieli o jego historii.

Wtorek, 13.04.2010

Młodzież odbyła spotkanie integracyjne prowadzone przez pedagoga szkolnego - Panią Annę Kubicką, zaś nauczyciele – spotkanie robocze.
Prezentacje szkół - to dalsza część zajęć- zapoznanie wszystkich uczestników projektu z tym, co zostało wypracowane przez szkoły we własnych krajach.
Spacer po Żyrardowie pod opieką Przewodników z Muzeum Mazowsza Zachodniego ukazał gościom „murowane klimaty” naszego miasta.
Wieczorem w Centrum Kultury odbyło się spotkanie z władzami Powiatu i Miasta. Złożono gorące podziękowania zaproszonym na tę okoliczność Rodzicom, którzy przyjęli pod swą opiekę młodzież z krajów uczestniczących w projekcie.

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Bankowego

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Bankowego



W dniach 18-19 marca 2010 dwoje uczniów z naszej szkoły: Anna Jakubczak z klasy III d i Konrad Rakowski z klasy II a pod opieką pani profesor Doroty Mińkowskiej brali udział w podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu Bankowego, które miało miejsce w Wyżej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Konkurs ten miał za zadanie zmotywować młodych ludzi do interesowania się i pogłębiania swojej wiedzy w zakresie bankowości i zagadnień traktujących o Giełdzie Papierów Wartościowych.
Spośród 14874 uczniów z całej Polski, którzy wystartowali w konkursie, 8
uczniów naszej szkoły dostało się do Etapu Okręgowego.

Etap Ogólnopolski objął 99 najlepszych osób z 42 miast, w tym dwoje naszych reprezentantów.

Adrian

Adrian Wieczorek - I miejsce w diecezjalnym etapie XX Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej



 

Nasza szkoła osiągnęła najlepszy wynik w gronie szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w diecezjalnym etapie XX Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej w Łowiczu w dniu 11 marca 2010 roku.

Hasło tegorocznej Olimpiady: „BĄDŹMY ŚWIADKAMI MIŁOŚCI I SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ.”

Na sukces szkoły złożył się sukces ucznia - Adriana Wieczorka.

Adrian z wynikiem 76 punktów zajął I miejsce i będzie reprezentował diecezję w eliminacjach ogólnopolskich.


Gratulujemy!! Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!!!

Jego opiekunem jest Ks. Marek Wyszomierski


Maciej

Maciej Klociński - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym



Autor zdjęcia: Klaudiusz Bala
z portalu www.zyrardow.pl

Maciej Klociński z Naszego Liceum zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem" zorganizowanego przez RADĘ ODDZIAŁU KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA „CIVITAS CHRISTIANA" w Turku we współudziale Starostwa Powiatowego, a pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Marii Kaczyńskiej, J.E. Księdza Biskupa Wiesława Meringa Biskupa Włocławskiego Pana Ziemowita Gawskiego Przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana".

Konkurs odbył się 27 lutego 2010 r. w Turku.
Na edycję recytatorską przybyło ponad 60 osób z całego kraju.

Maciej zajął I miejsce i jako jedyny z uczestników otrzymał Nagrodę Specjalną od Małżonki Prezydenta RP Pani Marii Kaczyńskiej - wieczne pióro z wygrawerowanym podpisem Pani Prezydentowej.


Maciej jest uczniem III klasy o profilu humanistycznym w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie.

Jego opiekunem jest nauczycielka języka polskiego, pani Karolina Nowakiewicz.
 

Wizyta profesora doktora habilitowanego Włodzimierza Klucińskiego

prof. dr. hab. Włodzimierz Kluciński

W dniu 29 stycznia b.r. odwiedził naszą szkołę wybitny jej absolwent, prof. dr hab. Włodzimierz Kluciński, wieloletni dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, a w latach 1996- 2002- rektor tej uczelni.

prof. dr. hab. Włodzimierz Kluciński


Był to szczególnie wzruszający powrót do wspomnień z lat młodzieńczych.

Jest dla nas zaszczytem deklarowana przez Pana profesora chęć spotkań z uczniami LO, co zostało wstępnie zaplanowane na czerwiec i wrzesień br.

Czujemy się też wyróżnieni niezwykłym zaproszeniem na uroczystość nadania profesorowi Klucińskiemu tytułu doktora honoris causa, który to tytuł jest najwyższą godnością akademicką nadawaną przez Senat Uczelni.

14 maja będziemy towarzyszyć temu niecodziennemu wydarzeniu.


Jesteśmy dumni, że Pan Profesor - wybitny Żyrardowianin, który wkroczył do społeczności akademickiej i zapisał wiele chlubnych kart w historii SGGW, zaś wcześniej zdobywał średnie wykształcenie w LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, zechciał wrócić wspomnieniami do tamtych lat oraz dzielić się swą wiedzą z obecnymi uczniami naszej szkoły.

Nasze osiągnięcia
Konkursy

15 grudnia 2009r w Lublinie odbyły się rozgrywki półfinałowe w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Bankach, do których z naszej szkoły zakwalifikowało się 8 uczniów.

Do finałowych rozgrywek ogólnopolskich zakwalifikowało się z naszej szkoły dwóch uczniów:
Konrad Rakowski kl. II A; Anna Jakubczak kl. III D

GRATULUJEMY i życzymy powodzenia.

Nasze osiągnięcia w VI ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym
Konkursy

Karolina Biegańska - III miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym


Naszą szkołę w VI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów z okazji Roku Juliusza Słowackiego, a zatytułowanym Literacki Testament Juliusza Słowackiego reprezentował trzyosobowy zespół: Karolina Biegańska, Katarzyna Janowska, Kamil Świeczka.

Przesłuchania odbyły się 11 grudnia 2009 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Wyniki ogłoszono 12 stycznia.

Wśród nagrodzonych znalazło się naszych dwoje uczniów. Trzecią nagrodę uzyskała Karolina Biegańska. Jury wyróżniło  także Kamila Świeczkę.

Szkoła Dialogu
spotkania

14 stycznia 2010 roku Nieformalna Grupa Młodzieży działająca w Liceum Stefana Żeromskiego w Żyrardowie odebrała wraz z opiekunem dyplom Szkoły Dialogu oraz wyróżnienie za realizację programu Fundacji Dialogu Między Narodami.

Uczniowie we współpracy z trenerkami fundacji oraz pod opieką merytoryczną Bożeny Gąsiorowskiej przygotowali plan wycieczki Śladami Josela Jakubowicza i przeprowadzili zaproszoną grupę młodzieży ze społecznego gimnazjum w Żyrardowie tą trasą.

Uczniowie, przekazując dyrektor Genowefie Milczarek tytuł Szkoły Dialogu, poinformują ją o zaproszeniu do dalszej współpracy- wystosowanym przez Fundację Dialogu Między Narodami. W 2009 roku w projekcie Szkoła Dialogu brało udział 18 polskich szkół. Uroczystość uświetnili swoją obecnością szczególni goście. Byli wśród nich: ambasador Izraela, przedstawicielka MEN Joanna Dutkiewicz, Andrzej Folwarczny- prezes fundacji oraz Henryk Wujec Przewodniczący Rady Fundacji (w latach 80. osoba zasłużona dla Komitetu Obywatelskiego przy przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Lechu Wałęsie) oraz Michael Schudrich - Naczelny Rabin Polski- znany uczestnik dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko- żydowskiego, który 15 grudnia 2009 został odznaczony Krzyżem Oficerskim za wybitne zasługi w działalności na rzecz tego dialogu.

Spotkania polsko - izraelskie
spotkania

Jesteśmy zaangażowani w poznawanie lokalnej historii i kultury Żydów w drugiej edycji projektu Spotkania polsko-izraelskie, a dzięki sugestii pana Witolda Morawskiego z dnia 15 września natrafiliśmy na cenne w projekcie znalezisko na terenie dawnej szkoły muzycznej, obecnie tuż naprzeciwko wejścia do hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych nr 2. Niezbyt głęboko w ziemi, doskonale widoczne gołym okiem - odwrócone „rewersem” leżały dwa fragmenty macew. 26.listopada Firma Ed Mar we współpracy z UM wydobyła fragmenty nagrobków i przewiozła je w naszej asyście na właściwe miejsce. Za otrzymane wsparcie władz UM - serdecznie dziękujemy.


Lekcja historii w Belwederze
Newsy

Dnia 29 października 2009 roku odbyło się spotkanie w Belwederze z udziałem uczniów naszej szkoły. Była to inauguracja nowego projektu Kancelarii Prezydenta RP: "Dotknij historii - rzecz o Marszałku Józefie Piłsudskim".
Więcej informacji za ten temat znajdziecie w zakładce Klasy.
Zapraszamy do lektury.

MIĘDZYNARODOWE TARGI EDUKACYJNE
Newsy

MIĘDZYNARODOWE TARGI EDUKACYJNE

12. Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2009, odbędzie się w dniach 16-17 października 2009 na Politechnice Warszawskiej. Główną częścią Salonu są międzynarodowe targi edukacyjne w Dużej Auli PW przeznaczone dla uczniów klas maturalnych oraz wszystkich zainteresowanych studiami za granicą. Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z ofertą kształcenia w 13 krajach, m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Belgii i Finlandii. Szczegółowy program targów i pełny wykaz wystawców dostępny jest na stronach: www.salon.perspektywy.pl oraz www.perspectives.pl.

Targom uczelni zagranicznych towarzyszy konferencja "Bądź mobilny!" (17 października, Mała Aula PW), podczas której wszyscy zainteresowani studiowaniem za granicą uzyskają informacje z pierwszej ręki o ofercie kształcenia, warunkach studiowania i wymaganiach formalnych m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Informacji tych udzielą eksperci z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz z organizacji edukacyjnych i uczelni innych krajów. Goście targów dowiedzą się także, na ile informacja o studiowaniu za granicą, umieszczona w CV, zwiększa szanse na zdobycie interesującej pracy - wyjaśni to Krzysztof Kwiecień, dyrektor personalny na Polskę i kraje bałtyckie w firmie Deloitte. Na konferencję obowiązuje rejestracja poprzez stronę internetową: www.perspektywy.pl/mobility.

Młodzieży zainteresowanej studiami za granicą warszawski Salon stworzy też unikalną możliwość zapoznania się z międzynarodowymi programami stypendialnymi oraz europejskimi i dwustronnymi programami wymiany, otwierającymi przed młodymi ludźmi ogromne możliwości zdobywania wiedzy, doświadczeń i nawiązywania znajomości, a nawet przyjaźni na całe życie.

Serdecznie zapraszamy 16-17 października br. do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, pl. Politechniki 1. Salon czynny jest w godzinach 9.00-16.00. WSTĘP WOLNY!
Strona 131 z 132 << < 128 129 130 131 132 >

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25