Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna roda, Maja 29, 2024
ERASMUS+: "Przyszłość należy do seniorów"

ERASMUS+: "Przyszłość należy do seniorów" -  projekt wymiany międzynarodowej uczniów koordynowany przez LO im. S. Żeromskiego

W dniach 14-20.02.2022r. uczestniczyliśmy w wyjeździe zagranicznym w ramach programu Erasmus+. Pojechaliśmy na pierwsze spotkanie projektowe na Terceire, wyspę należącą do archipelagu Azory leżącego na środku Oceanu Atlantyckiego. Codziennie były organizowane zajęcia, np. wycieczka do wnętrza wulkanu, przepłynięcie dookoła wyspy na łódce, gra terenowa, odwiedzenie pięknego ogrodu botanicznego. Wiele dowiedzieliśmy się o funkcjonowaniu starszych ludzi w tamtym rejonie, odwiedziliśmy wiele instytucji, które pomagają tak starszym jak i młodszym. Ten wyjazd był wspaniała okazją na poznanie nowych ludzi, potrenowanie języka angielskiego i zwiedzenia pięknych miejsc.

Wszyscy byli bardzo otwarci i pozytywnie nastawieni, na pewno będziemy to wspominać z uśmiechem na ustach.

Alicja Gos, Inga Stępkowska

BackPack Day

BackPack Day w Czerwoniaku

Młodzież wraca do szkoły, a razem z nią - radość na jaką sobie możemy pozwolić!

Róża

Róża Głażewska to uczennica trzeciej klasy o profilu matematyczno-informatycznym w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie. Już w szkole podstawowej rysowała na marginesach szkolnego zeszytu, dzisiaj rysuje nie tylko na papierze, ale także w programach graficznych. Zainteresowania Róży nie ograniczają się jednak tylko do rysunku. Ćwiczy judo i ostatnio uzyskała pomarańczowy pas. Uczy się również języka japońskiego i jak sama mówi "chcę poszerzać moje horyzonty zarówno językowe, jak i kulturowe".

- Już w szkole podstawowej rysowałam na marginesach w zeszytach, na wszelkich wolnych kartkach po czym wrzucałam te rysunki do plecak i tak ginęły w jego czeluściach. Od dwóch lat przechowuje swoje rysunki, aby co jakiś czas sprawdzić swoje postępy w rysowaniu i dzielić się tym w Internecie. Jestem samoukiem, nie uczęszczam na zajęcia dodatkowe z rysunku, korzystam z internetowych zasobów wiedzy. Swoje umiejętności mam okazję wykorzystywać i doskonalić podczas zajęć z informatyki w szkole. Zaczynałam od rysunku tradycyjnego, ale od pewnego czasu zaczęłam rysować w programach graficznych na komputerze. Teraz rysuję głównie w digitalu, ale maluję też akwarelą lub gwaszem... - powiedziała Róża Głażewska.

Całą rozmowę przeczytacie Państwo w bieżącym wydaniu "ŻŻ".

Propozycje rozszerzeń

Propozycje rozszerzeń

Pomagamy!

Pomagamy!

Zbiórka żywności c. d.

Pomóżmy potrzebującym!

Polskie seminarium duchowne w Brzuchowicach pod Lwowem posiada niewielki hotel, w którym nasi uczniowie z profesorem Sławomirem Maszewskim nocowali, kiedy dostarczali paczki żywnościowe kombatantom i ich rodzinom w ramach akcji "Paczka dla kombatantów i polskiej ludności Kresów".

Dzisiaj proszą o pomoc żywnościową. Księża przyjęli pod swój dach około 150 uchodźców ze wschodniej Ukrainy i zwrócili się o pomoc do 94-letni ppłk Waldemara Kruszyńskiego, który od 2016 roku jest przyjacielem naszej szkoły.

Zebrane paczki z żywnością długoterminową zostaną przewiezione na granicę Polski, skąd księża przewiozą je do seminarium w Brzuchowicach.

Zbiórka żywności długoterminowej odbędzie się
od 2 do 4 marca w godzinach 9:00 - 15:00
w budynku naszej szkoły.

Zbiórka żywności

1 marca 2022 r. w godzinach 9:00 - 11:00
w budynku naszej szkoły
we współpracy z Fundacją Z miłości do dziecka
odbędzie się zbiórka żywności z długim terminem ważności oraz środków czystości
dla uchodźców z Ukrainy, którzy znajdują się w Żyrardowie.


Etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu CyberSkiller Challenge Poland

Nasi uczniowie w etapie wojewódzkim II edycji Ogólnopolskiego Konkursu CyberSkiller Challenge Poland!

W II edycji Ogólnopolskiego konkursu wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa "CyberSkiller Challenge Poland" wzięło ucział 12 uczniów z naszej szkoły.

Celem konkursu, którego I etap odbył się 12 stycznia 2022 r. było szerzenie wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. W tym etapie uczniowie musieli rozwiązać test on-line, w którym pytania dotyczyły najlepszych praktyk bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni.

Z radością informujemy, że do kolejnego etapu zakwalifikowały się trzy osoby, które uzyskały najlepsze wyniki, tj.:

 • Robert Sip - kapitan drużyny
 • Bartosz Chała
 • Hubert Gipsiak
 • Gratulujemy zwycięskiej trójce i równocześnie życzymy powodzenia w zmaganiach na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w 8 marca 2022 roku.

  Opiekunem uczniów jest Ewa Matuszewska.

  Ferie zimowe
  Newsy

  W okresie ferii zimowych sekretariat szkoły
  czynny w godzinach: 10:00 - 14:00

  Srebrna Szkoła 2022

  Wesołych Świąt 2021i

  Julia Białasik

  Strona 5 z 132 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

  Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25