Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Wtorek, Padziernika 03, 2023
Opis projektu com_prz

 

Opis projektu

Głównym celem projektu jest wykształcenie w uczniach gotowości do brania odpowiedzialności za własną przyszłość poprzez wprowadzenie ich w problemy życia zawodowego, prowadzenia interesów i zajmowania się finansami w bardzo wymagającej rzeczywistości naszych czasów. Chcemy ukształtować w nich postawę rzetelnej pracy, zaradności i przedsiębiorczości, które to cechy są kluczem do sukcesu w tej dziedzinie.

Przeprowadzimy lekcje etyki biznesu, a także serie lekcji innych przedmiotów z ekonomią w tle. Wprowadzimy uczniów w problemy marketingu, finansów, produkcji, handlu, bankowości i giełdy. Zorganizujemy spotkania z doradcami zawodowymi i pracownikami Urzędu Pracy odpowiedzialnymi za przeciwdziałanie bezrobociu, jak również wycieczki do banków i na giełdę.

Uczniowie będą przeprowadzać wywiady z biznesmenami oraz osobami odpowiedzialnymi za pozyskiwanie i wykorzystanie wsparcia finansowego z funduszy unijnych w naszym powiecie i mieście. Przedstawiciele lokalnego biznesu będą zapraszani do szkoły w celu przeprowadzenia lekcji na temat badania rynku, przygotowania biznesplanu, zakładania własnej firmy i relacji pomiędzy pracodawcą a pracownikiem.

Uczniowie będą odwiedzali różne zakłady pracy, aby zapoznać się z pracą na różnych stanowiskach. Opiekunowie z ramienia zakładu pracy oprowadzą ich po firmie i udzielą informacji na temat jej funkcjonowania i charakteru pracy na danym stanowisku, w celu przybliżenie uczniom specyfiki wybranego zawodu.
Uczniowie będą również grali w interaktywne gry internetowe, uczące podejmowania decyzji i oceniania ich skutków, pracy w zespole, a także brania odpowiedzialności za jej wynik. Będą zakładali wirtualne przedsiębiorstwa i zarządzali nimi, a także inwestowali na wirtualnej giełdzie.
Wezmą udział w konkursach na temat biznesu, ekonomii, banków i giełdy o zasięgu rejonowym i krajowym.
Założą miniprzedsiębiorstwo i będą nim zarządzać, aby w praktyce zdobywać tego rodzaju umiejętności.

Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności nabyte w projekcie pomogą im w przyszłości wziąć odpowiedzialność za własne życie zawodowe i uczestniczyć w życiu ekonomicznym kraju jako świadomi obywatele.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /readarticle.php(59): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25