Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Poniedziaek, Lutego 26, 2024
Uroczystość odslonięcia tabliczki

logo Szanowni Państwo,

drodzy absolwenci i przyjaciele Czerwoniaka

sosny


 

23 kwietnia 2021 r. o godz. 12:00 na terenie szkoły zostanie odsłonięta tabliczka upamiętniająca posadzenie trzech serbskich świerków z okazji 100-lecia istnienia naszego Liceum. Świerki te symbolizują trzecią dekadę funkcjonowania szkoły w budynku przy ulicy Janiny Jadwigi Kacperskiej.

Jednocześnie informujemy, że na terenie Sądu Rejonowego i parku miejskiego zostaną również umieszczone nowe tabliczki, w miejsce tych, które uległy zniszczeniu.

To przedsięwzięcie jest kolejnym wydarzeniem upamiętniającym Jubileusz naszej szkoły.

78 rocznica powstania w getcie warszawskim

78 rocznica
wybuchu powstania w getcie warszawskim

Uczcij z nami 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim : przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć.

Nasza szkoła już po raz trzeci uczestniczy w akcji "Łączy nas pamięć-Żonkile".

Jak i dlaczego można uczestniczyć w akcji: Odpowiada ambasador #akcjaŻonkile Mariusz Szczygieł.

Każdy z nas możne na swoich profilach w internetowych komunikatorach umieścić nakładkę zdjęcie tej akcji. Nie zapomnijcie o oznaczeniu akcji hashtagami: #akcjaŻonkile, #ŁączyNasPamięć, #polinmuseum.

Ponadto przypominamy, jak wyglądały akcje w poprzednich latach w naszej szkole: młodzież i historia

ERASMUS+ "Nauka wokół nas"

ERASMUS+ "Nauka wokół nas"

Zamykamy projekt w ramach współpracy międzynarodowej ERASMUS+ z Francją, Maltą, Grecją, Islandią, Finlandią.

Zdążyliśmy odbyć wizyty robocze we wszystkich wymienionych krajach. Nie zdążyliśmy przeprowadzić spotkania stacjonarnego w Żyrardowie zaplanowanego w marcu 2020 r.

Zdecydowaliśmy więc, od poniedziałku 19 kwietnia 2021r. przez kolejne dwa dni (20, 21) oraz 27, 28, 29 spotkać się online. Będziemy zdalnie zwiedzać Żyrardów, naszą szkołę, uczyć języka polskiego, przeprowadzać lekcje biologii, obyczajów polskich, przemocy wśród młodzieży, uczestniczyć w zajęciach w Narodowym Centrum Badań Nuklearnych w Świerku i w "Mieście Nauki" w Łodzi.

Uroczystość zakończenia projektu będzie można obejrzeć na żywo na stronie Telewizji Żyrardowskiej 29 kwietnia 2021 r. od godz. 13:30.

Do zobaczenia!

Kleszcz niejedno ma imię

"Kleszcz niejedno ma imię"

Pani Dorota Dwużnik-Szarek z Zakładu Eko-Epidemiologii Chorób Pasożytniczych Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, na zaproszenie Pani Marioli Wencel, przeprowadziła zajęcia on-line dla uczniów klas drugich i trzecich, które realizują biologię na poziomie rozszerzonym pt: "Kleszcz niejedno ma imię". 

Głównym celem zajęć było przybliżenie w przystępny sposób biologii i ekologii kleszczy najczęściej występujących na terenie Polski oraz tych nowo pojawiających się. Omówiono dokładnie cykle życiowe oraz sezonowość występowania tych pajęczaków, specyficzność żywicielską kleszczy, a także ich główne siedliska. 

Istotną część zajęć stanowił dokładny opis najczęściej występujących patogenów odkleszczowych, w tym Borrelia sp., Rickettsia, Babesia sp., czy TBEV. 

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i wywołały ciekawe dyskusje na koniec lekcji. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, w niedalekiej przyszłości, będą mogli ponownie uczestniczyć w warsztatach przeprowadzonych w murach Uniwersytetu Warszawskiego.

Plakat

 Życzenia


Radosnych Świąt Wielkanocnych! 

Wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny, 

wiarą w sens życia, pogodą w sercu i radością płynącej z faktu 

Zmartwychwstania Pańskiego. 

Smacznego niedzielnego śniadania w gronie najbliższych osób. 


Życzy: 

Beata Stawicka 

Dyrektor LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie
Wielkanoc 2021

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Klaudia Szwarc 

Wiktor Józefowicz

 

Lena Kwietniewska

 

Informacja dla maturzystów

Informacja dla maturzystów

Bardzo prosimy o zwrot wszystkich wypożyczonych książek do biblioteki w terminie do 30 kwietnia b.r. Biblioteka jest czynna codziennie od 8.00 do 16.00. Można też zostawić książki na portierni - w takim wypadku dołączamy kartkę ze swoim imieniem, nazwiskiem i klasą.


Regulamin rekrutacji 2021/2022

Drogi ósmoklasisto!

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji

Spotkanie z prezydentem

Delegacja "Srebrnej Szkoły"

na spotkaniu z prezydentem

16 marca 2021 Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski spotkał się z Panią Beatą Stawicką, Dyrektorem naszego Liceum, by oficjalnie pogratulować ostatnich sukcesów szkoły i złożyć na ręce Pani Dyrektor wyrazy uznania również dla nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów, bo to przede wszystkim dzięki ich ciężkiej i systematycznej pracy liceum zajmuje wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach.

Na spotkaniu z Prezydentem uczniów reprezentowała Julia Magdalena Ciężka - uczennica klasy 2D czteroletniego liceum, finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. To właśnie między innymi dzięki sukcesom uczniów w olimpiadach przedmiotowych, nasz żyrardowski "Czerwoniak" otrzymał tytuł Srebrnej Szkoły, przyznany w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021, organizowanym po raz dwudziesty trzeci przez Perspektywy.

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie znalazło się w tym rankingu po raz kolejny, uzyskując w tym roku 377. miejsce w Polsce i 84. w województwie mazowieckim. Ponadto po raz pierwszy szkoła znalazła się w Rankingu Szkół Olimpijskich 2021! Nasze liceum zostało sklasyfikowane na 170 miejscu. Miejsca w rankingu zaowocowały statusem Srebrnej Szkoły.

Jak podkreśla Dyrektor Beata Stawicka, na sukces złożyły się wyniki egzaminu maturalnego, w tym roku zdawalność egzaminu była na poziomie 99%. Średnia wyników z przedmiotów maturalnych kształtowała się powyżej średniej Powiatu Żyrardowskiego a niejednokrotnie powyżej średniej krajowej oraz sukcesy naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

Obecna na spotkaniu z Prezydentem, Julia Magdalena Ciężka, jak już wspomnieliśmy, została finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego a Konrad Karczewski uczeń klasy 2Dg trzyletniego liceum został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej im. mjr. Marka Gajewskiego". Uczniowie ci, zostali laureatami stypendium Prezydenta Miasta Żyrardowa w roku szkolnym 2020/2021, a Konrad Karczewski jest również stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski wraz z gratulacjami przekazał dla wszystkich uczniów sukcesów w nauce, czerpania radości i satysfakcji z nauki, kolejnych tak prestiżowych tytułów i wysokich pozycji liceum w rankingach, a całej społeczności szkolnej szybkiego, upragnionego chyba przez wszystkich powrotu do normalności.

Spotkanie z Jarosławem Gajewskim

logo Szanowni Państwo,

drodzy absolwenci i przyjaciele Czerwoniaka


Niestety jestem zmuszona poinformować Państwa, że z powodu galopującej pandemii nie możemy przeprowadzić w trybie stacjonarnym spotkania z Człowiekiem Teatru Jarosławem Gajewskim.

Zapraszam zatem gorąco na transmisję na żywo w dniu 27 marca 2021 r. o godz. 16:00 na stronie Telewizji Żyrardowskiej. 

W tym dniu, który jest Międzynarodowym Dniem Teatru rozmowę z naszym gościem poprowadzi Patrycja Mikłasz-Pisula.

Z wyrazami szacunku

Beata Stawicka

Dyrektor LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie

Strona 12 z 132 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25