Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna roda, Maja 29, 2024
Moja przygoda w muzeum 2021

Moja przygoda w muzeum

18 czerwca w Muzeum Mazowsza Zachodniego odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród powiatowego etapu międzynarodowego konkursu plastycznego "Moja przygoda w Muzeum".

Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły, Natalia Michalska i Zosia Cymerska, znalazły się wśród osób nagrodzonych.

Opiekunami dziewcząt są Marta Czarnocka i Ewa Matuszewska.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo w drugim etapie!

IPZ

IPZ

Dzień Sportu 2021

Dzień Sportu

Od 31 maja 2021 r. uczniowie i nauczyciele Czerwoniaka wrócili do zajęć edukacyjnych w trybie stacjonarnym.

Pierwszy dzień uczniowie spędzili na zajęciach integracyjnych z wychowawcą. Odwiedzili Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, spacerowali po Żyrardowie, miło spędzali czas nad Zalewem Żyrardowskim, w Wierzbowym Ranczu, w Klubie tenisowym Matchpoint, oglądali filmy oraz uczestniczyli w lekcji biologii w Arboretum w Rogowie.

1 czerwca 2021 r. społeczność szkoły w Dniu dziecka uczestniczyła w zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski Dniu sportu.

W turnieju w piłkę nożną wzięło udział dziesięć drużyn. Każda drużyna liczyła 10 osób. Na boisku o zwycięstwo walczyli zarówno uczniowie jak i uczennice. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła klasa 2A, która z rąk dyrektora otrzymała złote medale i Puchar przechodni Dyrektora Stefanka, drugie miejsce i medale srebrne otrzymali uczniowie z 1A zaś brązowe odebrała klasa 2Bg. Turniejowi towarzyszył występ zespołu Antyrefleks.

Dobra zabawa i wspaniałe współzawodnictwo spowodowało, że Dzień sportu w tej formule zostanie na stałe wpisany do kalendarza szkolnego Czerwoniaka.

Zaproszenie

piknik

Mini-słuchowisko 2

logo27 maja 2021 r. godz. 17:15 Radio Fama  

Teatr "Szafa na rozdrożu" zaprasza na kolejne, drugie już mini-słuchowisko inspirowane tłumaczeniami pisarza, które zostało opracowane przez wieloletnią nauczycielkę Annę Dudkiewicz na podstawie książki Bożeny Niemcowej - "Babunia". 

Po premierze, przez kolejny miesiąc będzie można wysłuchać mini-słuchowiska o różnych porach dnia w Radiu Fama. Link z jego nagraniem zostanie umieszczony również na stronie miasta oraz na naszej szkolnej stronie w zakładce My i Radio Fama

Mini-słuchowisko przygotowali uczniowie: Julia Ciężka (2D), Anna Szymaniak (2Ag), Wiktor Józefowicz (2a), Szymon Turkowski (2D) i Julian Wasiński (3D). 

Gorąco zapraszamy do wysłuchania mini-słuchowiska.

Ruszyła rekrutacja


Piknik Jubileuszowy

piknik

Przejście z NZ
Logujemy się

Instrukcja logowania się i składania wniosku w elektronicznym systemie rekrutacyjnym

 1. Od 17 maja do 21 czerwca 2021 kandydaci składają wniosek do szkoły pierwszego wyboru w systemie Vulcan.
 2. Uczniowie klas 8 szkół podstawowych poprzez stronę
  samodzielnie zakładają konto w systemie korzystając z zakładki "Zgłoś kandydaturę", wprowadzają numer PESEL i postępują zgodnie z instrukcją na ekranie.
  Po wprowadzeniu wszystkich danych i zarejestrowaniu wniosku system wygeneruje login i hasło kandydata, którym należy posługiwać się przy każdym kolejnym logowaniu.
 3. Kandydat może mieć założone tylko jedno konto w elektronicznym systemie rekrutacji.

 4. Jeżeli kandydat zapomni hasło ma następujące możliwości wygenerowania nowego hasła:
  • na stronie systemu wybierając opcję "zapomniałem hasła" (jeśli we wniosku umieszczony został adres e-mail),
  • w dowolnej szkole ponadpodstawowej wymienionej we wniosku (jeśli wniosek nie jest jeszcze potwierdzony przez szkołę pierwszego wyboru),
  • w szkole pierwszego wyboru (jeśli wniosek został już potwierdzony).
 5. Wniosek oraz dokumenty potwierdzające spełnienie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym kandydaci:
  • wydrukowany i podpisany wniosek (w koszulce biurowej) składają w szkole pierwszego wyboru wrzucając go do urny znajdującej się w budynku szkoły,
  • w formie elektronicznej za pomocą profilu zaufanego.
Powrót do szkoły

Zgodnie z rozporządzeniem MEiN od 17 maja 2021 r. wracamy do zajęć edukacyjnych w trybie hybrydowym według następującego harmonogramu:

nauka

W okresie od 17 maja obowiązuje Procedura bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązująca na terenie LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie, która została wprowadzona Zarządzeniem Dyrektora nr 1/2020/2021 z dnia 27 sierpnia 2020 r.

Nauczanie zdalne dobiega końca
Newsy

Zgodnie z rozporządzeniem od 10 do 16 maja 2021 zajęcia edukacyjne będą odbywały się w formie zdalnej. Natomiast od 17 maja w systemie hybrydowym.

Szczegóły zostaną podane w kolejnym komunikacie.

Strona 10 z 132 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25