Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Wtorek, Sierpie 20, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2019/2020


Wykaz podręczników dla klas pierwszych czteroletnich
Wykaz podręczników dla klas pierwszych trzyletnich
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

Zaproszenie do współpracy

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Kwestionariusz kandydata
PODANIE O PRZYJĘCIE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode PióraBoże Narodzenie 2018_g

Piotrek Mikolajczyk

Nagroda dla ROKSANY CHUDON!

Nagroda dla ROKSANY CHUDON z kl III B w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wakacje".

Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze docenił starania Roksany. W konkursie wzięło udział 2547 prac uczestników 256 placówek, 56 prac indywidualistów, zostały przyznane nagrody w 7 kategoriach.

Roksana wywalczyła swoją nagrodę w kategorii 17-20 lat. Konkurs odbywał się dwuetapowo - tzn. nie w pierwszym terminie zostały ogłoszone wyniki. Obrady komisji musiały być więc burzliwe.

Dla kategorii 17-20 lat tematem była "Pocztówka z wakacji". Praca formatu a5 ukazuje lot balonem nad Belfastem w Irlandii Północnej. Wykonana została techniką akwareli na specjalnym podłożu dla tej techniki. Została poprawiona patykiem maczanym w czarnej akwareli by podtrzymać akwarelową wymowę i jednocześnie wyostrzyć drobne elementy.

Gratulujemy!

Boże Narodzenie 2018_f

Ewelina Skwira

Podziękowania 2018

AKCJA „PACZKA DLA KOMBATANTA I KRESOWYCH POLAKÓW” PO RAZ KOLEJNY ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

W tym roku również pobiliśmy rekord. Udało nam się zebrać w Żyrardowie i okolicach 175 paczek żywnościowych i 3350 złotych.

W tym roku paczki otrzymali także Polacy na Litwie. Dzięki temu 500 paczek dotarło do potrzebujących z okolic Butrymańców, Soleczników i Nowych Święcian. 560 paczek powędrowało na Ukrainę. Pieniądze natomiast trafiły do lwowskich i stanisławowskich kombatantów.

Zarząd Obwodu Warszawa Zrzeszenia WiN z płk Waldemarem Kruszyńskim i Sławomirem Maszewskim na czele oraz nauczyciele i uczniowie LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie z klasą III D, koordynującą projekt, wyrażają serdeczne podziękowania dyrekcji i wszystkim zaangażowanym w akcję nauczycielom oraz uczniom:

 • Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie
 • Szkoły Podstawowej nr 1 w Żyrardowie
 • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Żyrardowie
 • Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Staszica w Żyrardowie
 • Szkoły Podstawowej nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie
 • Zespołu Szkół Społecznych STO w Żyrardowie
 • Szkoły Podstawowej im. Józefa Jagielskiego w Międzyborowie
 • Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
 • Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie
 • Szkoły Podstawowej w Radziwiłłowie
 • Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej
a także:
 • Zakładowi Poprawczemu w Studzieńcu
 • Stowarzyszeniu Ametyst w Skierniewicach
 • żyrardowskim kibicom Legii Warszawa
 • słuchaczom Uniwersytetu III wieku
 • oraz wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy wspierali akcję produktami żywnościowymi oraz pieniędzmi

Szczególnie dziękujemy redakcji Radia Fama, która nie tylko wsparła naszą akcję poprzez przekazanie produktów żywnościowych, ale także wielokrotnie zachęcała na antenie swoich słuchaczy do przyłączenia się do akcji.

Ciepłe podziękowania kierujemy również do firmy BIA-GRAF, która umożliwiła nagłośnienie akcji dzięki pięknym plakatom i ulotkom.

Wyrazy podziękowania kierujemy także do pana Krzysztofa Rdesta i pracowników firmy Emka, którzy wsparli nas zarówno finansowo, jak i w formie pomocy transportowej, bez której nie dalibyśmy rady dostarczyć na czas zebranych paczek.

Niech wszystkim darczyńcom towarzyszy świadomość głębokiej wdzięczności Kresowych Rodaków, o których Polska nie zapomniała.

Agnieszka Krawczyk

Boże Narodzenie 2018_e

Patrycja Cyranowicz

Nasze Betlejem

Nasze Betlejem

Boże Narodzenie 2018_d

Miłosz Danusewicz

Dziennik z podróży

17.12.2018r uczniowie naszego Liceum po raz drugi odwiedzili Centrum Kultury Żyrardów w ramach projektu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Tym razem zaprezentowany został film pt "Dziennik z podróży". Prelekcja, poprzedzająca projekcję, dotyczyła twórczości reżysera filmu - Piotra Stasika oraz różnorodności i tajników kina dokumentalnego. Zaprezentowano nam nazwiska wybitnych polskich reżyserów filmów tego gatunku oraz ich najwartościowsze dzieła.

Główny wątek filmu dotyczył przepięknej relacji Mistrz - uczeń. W autentyczną postać mentora 15-letniego Michała wcielił się Tadeusz Rolke - prekursor polskiej fotografii reportażowej. Młody adept fotografii przemierzał Polskę wraz ze swoim nauczycielem w celu doskonalenia umiejętności szeroko pojętej sztuki robienia zdjęć. Na tych swoich fotografiach utrwalali codzienne życie prostych ludzi z wsi czy miasteczek a następnie przekazywali je modelom uchwyconym w kadrze. Podczas wspólnej podróży Rolke, wspominając swoją przeszłość, uczula również chłopaka na pewne sprawy. W swoich rozmowach z uczniem porusza ważne tematy, takie jak, miłość, choroby, starość, czy przemijanie. Z wyprawy, obaj wracają mądrzejsi i o coś bogatsi.

Film został nagrany w 2013r, ale nie wykorzystano w nim nowoczesnego sprzętu cyfrowego tylko dawny aparat kliszowy, przy którym obróbka zdjęć wymagała dużego nakładu pracy, precyzji i cierpliwości.

"Dziennik z podróży" zawiera w sobie wiele wartości. Osoby zainteresowane fotografią mogą wyciągnąć z niego wiele cennych wskazówek, a także pokazuje, że nasza bratnia dusza wcale nie musi być naszym rówieśnikiem. W dziele Piotra Stasiaka została pokazana przyjaźń międzypokoleniowa, z której można wyciągnąć wiele wniosków.

Serdecznie polecam obejrzeć ten film każdemu, nie tylko fanom fotografii.

Paulina Chaber

Boże Narodzenie 2018_c

Mateusz Czarnecki

Z wizytą u kresowych rodaków na Litwie

Z wizytą u kresowych rodaków na Litwie

W bieżącym roku po raz jedenasty udało się zorganizować i przeprowadzić akcję „Paczka dla kombatanta i kresowych Polaków”.

W projekcie zainicjowanym przez Obwód Warszawski kombatanckiej organizacji Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość wzięło tym razem udział ok. 30 szkół Mazowsza, przedstawiciele wielu instytucji oraz osoby prywatne. Dzięki gorącym sercom darczyńców udało się zebrać ponad 1000 paczek żywnościowych (wartości ok. 150 zł każda) i 5 tys. złotych.

W części koordynowanej przez uczniów klasy 3D LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie, przedstawiciele szkół miejskich oraz okolicznych miejscowości, wsparci ponadto przez firmy i indywidualnych ofiarodawców zebrali 175 paczek oraz 3.350 zł.

Zebrane paczki zostały podzielone na dwa transporty. Jeden podążył tradycyjnym szlakiem do kombatantów i naszych przyjaciół ze Lwowa i okolic, a drugi pilotowany przez delegację WiN z prof. Sławomirem Maszewskim i Małgorzatą Gościńską na czele w dniach 9-12 grudnia br. wyruszył po raz pierwszy do rodaków na Litwę.

Nie da się w pełni opisać wzruszenia, jakie nas ogarnęło, kiedy w urzędzie gminy w Butrymańcach spotkaliśmy polskie starościny (odpowiednik wójta) z tejże miejscowości, a także z Koleśników i Dziwiniszek i mieliśmy okazję rozmawiać o problemach Polaków z okręgu solecznickiego. Życzliwość, otwartość i kresowy zaśpiew pięknej mowy, która przetrwała tyle lat rusyfikacji, były największą nagrodą za trudy podróży.

Pewni, że pozostawione paczki dotrą do potrzebujących ruszyliśmy do Wilna. Kluczowym punktem programu następnego dnia naszej wizyty, było spotkanie z kombatantami i sybirakami w ambasadzie polskiej. Profesor Maszewski miał okazję wyjaśnić wszystkim zebranym, że reprezentujemy kombatantów z WiN i młodzież polską ze szkół Mazowsza, którzy pamiętają o swoich rodakach. Złożył też w imieniu darczyńców serdeczne życzenia bożonarodzeniowe wszystkim obecnym. Rozjaśnione uśmiechem twarze, naznaczonych tak traumatycznymi doświadczeniami ludzi, oraz ciepłe i braterskie rozmowy po części oficjalnej, były dla nas bezcennym doświadczeniem. Mieliśmy też okazję wysłuchać wiązanki kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z polskich szkół Wileńszczyzny.

Trzeba przyznać, że opieka i gościnność pani ambasador Urszuli Doroszewskiej i pana konsula Marcina Zieniewicza oraz pracowników ambasady nie miały sobie równych. Dzięki nim dotarliśmy w dniu następnym do Podbrodzia i Nowych Święcian, miejscowości na wschodzie obecnej Litwy. Po drodze udało się nam odwiedzić Zułowo miejsce urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego i kościołek, w którym został ochrzczony. Z niezwykłym sentymentem skonstatowaliśmy, że dąb, który na miejscu dawnego dworku Piłsudskich posadziła wdowa po nim, Aleksandra, w roku 1936, przetrwał ponure czasy ZSRR. Spotkanie w Nowych Święcianach było możliwie dzięki niedawnemu otwarciu pięknego Domu Polskiego w tej miejscowości. Wzniesiony z pomocą funduszy przekazanych przez Senat RP, staje się on ośrodkiem odradzania się polskości w tej okolicy. Żyjący w dużym rozproszeniu Polacy będą teraz mieli możliwość spotykania się przy kawie i herbacie oraz oglądania spektakli teatralnych i filmów przekazywanych przez ambasadę polską w Wilnie. Dla nas największym zaskoczeniem było, że do Nowych Święcian dotarli nasi rodacy z wiosek położonych nawet na łotewskiej granicy, np. z Turmontów. Od razu było widać, że ci ludzie naprawdę na naszą pomoc czekali i była im ona bardzo potrzebna. Toteż właśnie tutaj pozostawiliśmy ponad połowę paczek z naszego transportu.

Opuszczając następnego dnia Litwę mieliśmy wciąż w uszach serdeczne podziękowania i życzenia radosnych Świąt, ale to raczej My wszyscy – darczyńcy i ciężko pracująca przy pakowaniu i przenoszeniu paczek młodzież, winniśmy mieć tę niezwykłą satysfakcję, że udało się Nam uczynić Święta naszych Kresowych Rodaków lżejszymi i bardziej radosnymi, że pozostawiliśmy ich w przekonaniu, iż Polacy o nich, trwających na odległych placówkach, pamiętają i miejmy nadzieję nigdy nie zapomną.

Sławomir Maszewski

Boże Narodzenie 2018_b

Agata Fedorowicz

Strona 7 z 104 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce