Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Poznajmy się - Róża Głażewska

Poznajmy się - Róża Głażewska

Róża Głażewska uczęszcza do trzeciej klasy o profilu matematyczno-informatycznym.

Jest zdolna, pracowita, koleżeńska,systematyczna, obowiązkowa. Jej pogodna i wesoła osobowość, dowcip i łatwość w nawiązywaniu kontaktów powoduje, że wprowadza w swoim środowisku swobodną atmosferę. Nie ma dla niej barier, których by nie mogła pokonać. Stawia przed sobą poprzeczkę bardzo wysoko i konsekwentnie dąży do jej pokonania.

Jej pasją jest rysunek. Uczy się samodzielnie, korzystając z dostępnych źródeł informacji. W swoich rysunkach przedstawia nie tylko sytuacje, w jakich mogą znaleźć się młodzi ludzie, ale również wychwytuje emocje, jakie mogą towarzyszyć tym zdarzeniom.

Zainteresowania Róży nie ograniczają się tylko do rysunku. Ćwiczy judo i ostatnio uzyskała pomarańczowy pas. Uczy się również języka japońskiego i jak sama mówi chce poszerzać moje horyzonty zarówno językowe, jak i kulturowe.

Gratulujemy Róży wytrwałości i poświęcenia w dążeniu do celu!

Wesołych Świąt 2021b

Wiktoria Kamińska

Michalina Szkop

Sukces badmintonistów

Wielki sukces reprezentacji Czerwoniaka.

Nasze badmintonistki i badmintoniści wicemistrzami województwa mazowieckiego!!!

W sobotę 4 grudnia odbyły się w Ostrołęce finały wojewódzkie w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców w ramach XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Znakomicie zagrały Maria Maszkowska i Aleksandra Sujka, zdobyły srebrne medale.

Sukcesem zakończył się również występ chłopców: Tymoteusza Sadowskiego i Aleksandra Wierzbickiego, byli o włos od najwyższego miejsca na podium, ostatecznie ulegli mocnym rywalom i zajęli drugie miejsce.

Wesołych Świąt 2021a

 

Sandra Mysiorska

Kornelia Drużna

Poznajmy się - Oliwia Konarska

Poznajmy się - Oliwia Konarska

Mam na imię Oliwia, a moją pasją od zawsze było rysowanie. Teraz mam 17 lat i planuję studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Moje prace tworzę różnymi technikami od grafitu przez farby akrylowe i olejne po digital czyli sztukę cyfrową.

Wesołych Świąt 2021

Kinga Pietrzak

Marta Chuchra

Wolność kocham i rozumiem

"Wolność kocham i rozumiem"

Miło nam poinformować, że 7 grudnia 2021 r. nasi uczniowie odnieśli sukces w I Żyrardowskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej pt. "Wolność kocham i rozumiem" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wspólnota Żyrardowa.

W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła Zofia Cymerska z klasy 3d (przy fortepianie Szymon Kowalski z klasy 3 dg), zaś wyróżnienie otrzymała Zuzanna Głębińska- również z klasy 3d.

Zosia Cymerska w nagrodę za bycie laureatem, wystąpi na gali 40 lecia Solidarności na koncercie barda Solidarności Leszka Czajkowskiego.

Gratulujemy serdecznie wszystkim naszym artystom i z przyjemnością będziemy towarzyszyć Zosi w tym wydarzeniu!

Idą Święta 2021 a

Amelia Sobieraj

Oliwia Konarska

Klasa 1c w Centrum Nauki Kopernik

Klasa 1c w Centrum Nauki Kopernik

Dnia 16 listopada klasa 1C z opiekunkami udała się do Centrum Nauki Kopernik.

Uczniowie zwiedzali i poznawali prezentowane eksponaty, a także rozwiązywali zagadkę kryminalną ?Morderstwa w CNK?, wcielając się w rolę techników pracujących w laboratorium chemicznym.

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Rdestowi i Firmie Emka Trans za udostępnienie autokaru i zorganizowanie transportu.

Poznajmy się - Mikołaj Glizia

Poznajmy się - Mikołaj Glizia

Mikołaj Glizia jest uczniem klasy pierwszej.

Spokojny, sympatyczny, koleżeński, uparty. Zawsze dąży do osiągnięcia postawionego sobie celu. Jego pasją jest rysowanie i malowanie.

Będąc w szkole podstawowej uczęszczał na zajęcia do powozowni w Radziejowicach, gdzie uczył się rysunku u Pani Hanny Gancarczyk. Ma na swoim koncie kilka wernisaży prac.

Z dumą prezentujemy obrazy Mikołaja na naszej stronie.

Foto warsztaty ERASMUS+

Foto warsztaty ERASMUS+

Jednym z "produktów" naszego ERASMUS-a pt.: "Przyszłość należy do seniorów" jest "Portret seniora".

Uczniowie pracujący w tym projekcie mogli uczestniczyć, pod okiem fachowców, w foto warsztatach.

30 października 2021r. zapoznawali się z możliwościami sprzętowymi aparatów fotograficznych (z tzw. "guzikologią") i zasadami kompozycji w fotografii. 13 listopada 2021r. - używali tej wiedzy na profesjonalnym planie fotograficznym.

Teraz "kursanci" pójdą w świat i przyniosą piękne zdjęcia "srebrnych" osób. A my pokażemy je światu na wystawie podczas spotkania roboczego z naszymi międzynarodowymi parterami z Azorów, Sycylii, Finlandii, Gujany Francuskiej i Niderlandów i opublikujemy gdzie się da.

C.D.N.

Strona 7 z 132 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25