Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Czwartek, Lipiec 19, 2018
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Rada Rodziców
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2017/2018
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2017/2018
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Forum Dialogu 2018

Życzenia Wielkanocne 2018

Projekt kartki: Ola Gronkiewicz

„Dobre Szkoły Blisko Ciebie”.

Gimnazjalisto, z nami ułóż swoją przyszłość!

Dnia 23.03.2018r. w żyrardowskiej Resursie odbyły się targi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem - "Dobre Szkoły Blisko Ciebie"”. Nasi uczniowie zaprezentowali ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Podczas prezentacji, uczniowie uzyskali informację na temat proponowanych klas pierwszych. Dowiedzieli się, że to "Czerwoniak" jest szkołą, w której mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Mamy nadzieję, że dołączycie do naszej społeczności. 

Do zobaczenia we wrześniu!

Dni Frankofonii 2018

Dni Frankofonii

W dniach 20-23 marca 2018 do naszego liceum zawitała Francja!

Było to oczywiście związane z obchodami Dni Frankofonii, które w Czerwoniaku celebrujemy już po raz piąty. Za ich organizację odpowiedzialni byli przede wszystkim uczniowie uczący się języka francuskiego, działający pod czujnym okiem Pani Profesor Moniki Schotkosky, ale nie zabrakło również pomocy ze strony sympatyków innych języków.

Przygotowali oni wiele atrakcji, takich jak kawiarenka z francuskimi (i nie tylko) przysmakami, loteria fantowa, licytacja, pokaz mody, mini-fotobudka czy konkursy wiedzy o Francji i savoir-vivre. Szczególnym punktem programu była również prezentacja o kulturze francuskiej, do której obejrzenia zaprosiliśmy także uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Te 3 dni zdecydowanie były czasem ciężkiej pracy, ale niezapomniana atmosfera i świetna zabawa z pewnością były tego warte.

Bardzo dziękujemy organizatorom, szczególnie Pani Profesor Schotkosky, za włożony wysiłek, dający nam możliwość stworzenia wspaniałych wspomnień, które zostaną z nami na zawsze.

Wycieczka

Dnia 21 marca pod opieką Pani Marioli Wencel oraz Pani Małgorzaty Adamczyk klasa 2c miała przyjemność odwiedzić jedną z warszawskich uczelni - SGGW.

Zwiedzanie zaczęliśmy od krótkiego wstępu nt. uczelni i samej weterynarii. Dowiedzieliśmy się podstawowych rzeczy o funkcjonowaniu studiów na kierunku medycyny weterynaryjnej (np. o tym jakie przedmioty obowiązują na danym roku).

Następnie weszliśmy do budynku wydziału weterynarii i spotkaliśmy się z dr. Michałem Skibniewskim, który oprowadził nas m.in. po prosektorium, gdzie opowiadał o zabiegach, które są tam wykonywane podczas ćwiczeń ze studentami oraz przybliżył nam nieco historię chirurgii weterynaryjnej  W następnej kolejności pokazał nam muzeum osteologiczne (muzeum żubra), gdzie zgromadzone są całe szkielety, bądź fragmenty takich zwierząt jak: wielbłąd, żyrafa, słoń, waleń oraz kolekcja czaszek żubrów z naszych rodzimych lasów. Największą popularnością w tym zakresie cieszył się gibon bezgłowy ;) Po zakończeniu prezentacji w muzeum przeszliśmy na korytarze pierwszego i drugiego piętra, gdzie wyeksponowana jest część zbiorów preparatów przedstawiających różne patologie w budowie oraz zmienione chorobowo całe organizmy lub narządy.

Ostatnim punktem zwiedzania na terenie nowego kampusa były kliniki małych zwierząt, które mieliśmy okazję zobaczyć z perspektywy studenta/lekarza, a także pacjenta (m.in. przeszliśmy przez blok operacyjny).

Przed samym wyjściem również znalazł się czas na zdjęcia pod tablicą, która upamiętniała naszego patrona... jak się okazało, weterynarza.

Wycieczkę zakończyliśmy krótkim spacerem po starej części kampusa, gdzie znajduje się zabytkowy park z rektoratem, część wydziałów oraz m.in. aula kryształowa, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości.

Międzynarodowe zawody matematyczne

Ekipa z Czerwoniaka bierze udział w dzisiejszych międzynarodowych zawodach matematycznych "Náboj 2018”.
Trzymamy kciuki!

Srebro!

Dziewczyny pod opieką profesora Kwietniewskiego zdobyły dziś srebrny medal.
Gratulujemy!

Być albo nie być

Hamlet na wielkim ekranie? Jak najbardziej!

Pieśń Trolla w wykonaniu teatru Szafa na Rozdrożu z L.O im. Stefana Żeromskiego? Musicie to zobaczyć.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca zapraszamy do Centrum Kultury na dwa niezapomniane widowiska.

O godzinie 17.00 wystąpi przed Państwem wspaniały teatr naszej żyrardowskiej młodzieży w swoim autorskim spektaklu Pieśń Trolla! Prosto z Festiwalu Artystycznego Zamoyskiej Awangardy, na którym dostali owacje na stojąco, wystąpią przed Państwem, gwarantując świetną zabawę.

O 18.30 na wielkim ekranie emitujemy transmisję londyńskiego teatru Barbican Theatre, który przeniesie nas w świat szekspirowskiej tragedii. Spektakl okrzyknięto wydarzeniem ze względu na niezapomnianą grę aktorską i oprawę plastyczną inscenizacji, zrealizowaną z dużym rozmachem. W tytułową rolę wcielił się niesamowity Benedict Cumberbatch!

Bilety w cenie 20 złotych są do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz na stronie Kina LEN

Artykuł i plakat ze strony Centrum Kultury w Żyrardowie

Piłka halowa 2018

Poetycki Wieczór Podwójny

Poetycki Wieczór Podwójny

Dnia 15 marca nasza szkoła była reprezentowana przez pana profesora Sławiomira Maszewskiego i uczennicę Weronikę Golbert w Poetyckim Wieczorze Podwójnym, spotkaniu literacko-muzycznym.

Pan profesor był członkiem jury oraz jednym z ''Poetów wesołych'' przedstawiających swoje fraszki w pierwszej części spotkania, natomiast Weronika zdobyła I miejsce w Turnieju Dwóch Wierszy, który był drugą częścią. Drugie miejsce zdobyła pani Danuta Bartoszuk, zostały wręczone także liczne wyróżnienia. Publiczność wysłuchała także twórczości w postaci fraszek panów: Jerzego Paruszewskiego i Stanisława Wasilewskiego - którzy także zasiadali w jury.

Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił Bogdan Szymańczak.

FAZIA 2018

FAZIA- Festiwal Artystyczny Zamoyskiej Awangardy

Dnia 16 marca 2018 roku nasz szkolny teatr ''Szafa Na Rozdrożu'' próbował swoich sił w ''FAZIE- Festiwalu Artystycznym Zamoyskiej Awangardy, organizowanym przez XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie.

Za wystawienie swojego spektaklu pt.; ,,Pieśń Trolla'' autorstwa Jakuba Wacławka z kl. II D, w składzie aktorów: Marcin Szczepański, Michał Krupiński, Aleksandra Woźniak, Jakub Wacławek, Jakub Bieganowski, Weronika Solińska, Roksana Chudon, Jakub Kobylski, Weronika Golbert, Zuzanna Lewalska, Hubert Skibiński oraz pomocy technicznej: Julia Saiki, Aleksy Radziszewski, grupa dostała wyróżnienie.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spektakl w Centrum Kultury, który odbędzie się we wtorek 27 marca o godzinie 17.00

Strona 5 z 89 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce