Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Niedziela, Grudzie 08, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2019/2020


Wykaz podręczników dla klas pierwszych czteroletnich
Wykaz podręczników dla klas pierwszych trzyletnich
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy

Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Rozliczenie za 2018/2019
Ubezpieczenie
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2019/2020
Zagrożenia związane z e-papierosami ? MEN i GIS ostrzegają!
Stop dopalaczom

100-lecie

Zaproszenie do współpracy

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Kwestionariusz kandydata
PODANIE O PRZYJĘCIE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2019/2020
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Reporterki Czerwoniaka o proteście klimatycznym!
Reporterzy z 'Czerwoniaka' w akcji!
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode PióraWycieczka do Kielc

Wycieczka do Kielc Dnia 23.10 klasy IBg, ICg oraz IC wybrały się na wycieczkę do Kielc. Towarzyszyły nam wychowawczynie pani Agata Szustakiewicz-Gołdak, pani Ewa Fatalska i pani Agnieszka Wilk oraz pani Karolina Nowakiewicz. Wraz z przewodnikami podążaliśmy śladami naszego patrona Stefana Żeromskiego odwiedzając Muzeum Lat Szkolnych pisarza. Tam szczegółowo i przyjemnie przybliżone zostały nam jego losy w szkole, ale i późniejsze lata życia. Na tym się jednak się skończyło, gdyż klasy uczestniczyły również w grze miejskiej "Śladami Wielkich Polaków". W jej trakcie udało się nam rozejrzeć nieco po mieście, ale i dowiedzieć wielu ważnych rzeczy na temat osób zasłużonych w dziedzinie literatury, losów dawnej Polski oraz wiary. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze i pełni zadowolenia udaliśmy się do Kadzielni. Tam, udało się nam dowiedzieć co nieco z dziedziny geografii. Wchodząc na trasę w głąb jaskiń ujrzeliśmy na własne oczy różnorakie formy krasowe, skamieliny a również efekty ruchów tektonicznych na terenie wzgórz. Po zwiedzeniu podziemi odbył się jeszcze krótki spacer, na którym udało nam się zobaczyć Amfiteatr Kadzielnia. Finałowym przystankiem wycieczki był pobyt w kieleckiej Galerii Echo. Po tym punkcie, po miłym pełnym wrażeń dniu, oddając się błogiemu relaksowi w autokarze, bezpiecznie wróciliśmy do domu.

Małgorzata Kamela i Anna Rodzic, kl.IBg


Spotkanie z młodzieżą

12 listopada uczniowie klas: 1C, 3D, 3E, 3F i 1Dg wzięli udział w nietypowej lekcji historii.

Spotkanie z młodzieżą poprowadzili pracownicy Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

W trakcie prelekcji prowadzący spotkanie przybliżyli młodzieży sylwetkę Augusta Emila Fieldorfa "Nila".

#mojaKonstytucja

#mojaKonstytucja

W ramach Tygodnia Konstytycyjnego uczniowie realizujący zajęcia z wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym uczestniczą w zajęciach z radcą prawnym Janem Bartłomiejem Osińskim. Tematem przewodnim jest problem mowy nienawiści: "Mowa nienawiści - o języku, który niszczy i rani."EU Code Week 2019

EU Code Week 2019

W dniach 14 - 18 października 2019 r. uczniowie klasy 1ab naszej szkoły wzięli udział w EU Code Week 2019 - Tygodniu Programowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kodowanie uczy kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, analitycznego myślenia i pomaga zrozumieć zasady, którymi rządzą się aplikacje oraz strony www. Programiści to jedna z lepiej opłacanych grup zawodowych, stąd najbardziej ambitna młodzież naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem pracowała nad nauką i pogłębianiem wiedzy z zakresu programowania.

W zespołach dwuosobowych dyskutowali nad rozwiązaniem ciekawych zadań algorytmicznych z potyczek algorytmicznych w programowaniu zespołowym. Propozycje rozwiązania przedstawiali na forum klasy, biorąc pod uwagę różne dane wejściowe i uwarunkowania. Następnie, na podstawie opracowanego algorytmu, pisali programy.

Paczka dla Kombatanta

Wolontariat

Działają na rzecz innych osób!

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie mimo zmęczenia po zajęciach szkolnych, prężnie i z energią działają nasi wolontariusze z wspaniałą pedagog Panią Anną Kubicką na czele.Nagroda PMŻ

Nagrody Prezydenta Miasta Żyrardowa

W poniedziałek 14 października trzy wspaniałe nauczycielki naszego liceum, prof. Agnieszka Przyjankowska, prof. Agata Szustakiewicz-Gołdak i prof. Joanna Kluczek odebrały nagrody Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego. 

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z pracy z młodzieżą i kolejnych, kreatywnych pomysłów na projekty, przedsięwzięcia szkolne i pozaszkolne.Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej


 


Grono pedagogiczne, uczniowie i pracownicy Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego obchodzili 11 października Dzień Edukacji Narodowej. 

Na uroczyste spotkanie z życzeniami przybyli prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz przewodniczący RMŻ Ryszard Mirgos. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również emerytowanych nauczycieli naszego liceum, którzy co roku zaszczycają nas swoją obecnością.

Licealiści pod opieką prof. Marty Czarnockiej przygotowali dla swoich opiekunów miłe niespodzianki, a na zakończenie akademii zagrał zespół The BassHoopers.


"Kto napisze naszą historię?"

"Kto napisze naszą historię?"

Dnia 10 października w niezwykle radosnym dniu, w którym polska pisarka Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę Nobla dziesięć klas naszego liceum i jedna z klas ZS nr 1 uczestniczyły w projekcji filmu Roberty Grossman "Kto napisze naszą historię?". 

Wyświetlenie filmu poprzedziło kilka słów wprowadzenia w jego problematykę i powody angażowania uczniów w przedsięwzięcia Fundacji Forum Dialogu, która poniosła koszty organizacji projekcji. Komentarz do zdarzenia przygotowała Bożena Gąsiorowska Liderka Forum Dialogu i w jednej osobie nauczycielka języka polskiego w naszej szkole oraz opiekunka projektów Szkoły Dialogu w naszym liceum. 

Na sali podczas trwania filmu panowała niemal kompletna cisza. Jego obrazom - nieraz okrutnym, czasem bardzo wzruszającym towarzyszyły autentyczne relacje, które stanowiły teksty wypowiadane przez aktorów lub czytane za offu. Są one malutką częścią relacji zebranych przez Oneg Szabat, które nazwano po wojnie, gdy je odnaleziono- Archiwum Ringelbluma. 

Mieliśmy okazję obejrzeć film opowiadający o tym, jak powstał unikatowy zbiór kilkudziesięciu tysięcy dokumentów będących świadectwem o Zagładzie polskich Żydów, który w 1999 roku wpisano na listę UNESCO "Pamięć Świata" jako zabytek światowego dziedzictwa. Reakcje po zakończeniu filmu świadczyły o tym, że ten fabularyzowany niezwykły dokument ma wielką siłę oddziaływania, jednych wstrząsnął, innych wzruszył, a jeszcze innych sprowokował do głębokiej zadumy, ale chyba nikt nie pozostał obojętny na krzyk rozpaczy z nie tak odległej przeszłości. 

A co każdy oglądający uczyni z "tą wyłowioną z oceanu niepamięci butelką" to już pokaże przyszłość. Miejmy nadzieję, że przestroga z przeszłości wybrzmiała dość mocno!Wycieczka do Nałęczowa

"Wycieczka do Nałęczowa"

Dnia 8 października 2019 r. klasy 2D oraz 2F uczestniczyły w wycieczce do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Podczas tego wyjazdu uczniowie zobaczyli od środka pracownię Stefana Żeromskiego znajdującą się w Nałęczowie. Dzieje patrona naszej szkoły, związane z owym muzeum, przejmująco przedstawił przewodnik. Licealiści dowiedzieli się od niego, że w tym miejscu twórca napisał wiele arcydzieł np. powieść zatytułowaną "Siłaczka". Nasz "wykładowca" opowiedział także wiele anegdot z życia Stefana Żeromskiego. Następnie drugoklasiści wraz z opiekunami wybrali się na krótką przechadzkę po parku zdrojowym, który znajduje się nieopodal chaty patrona naszego Liceum. Ostatnim punktem wyjazdu była wizytę w Kazimierzu Dolnym, gdzie uczniowie mogli wcielić się w rolę przewodników. Każda z klas wybrała śmiałków, którzy opowiedzieli o rynku głównym oraz wybranym przez siebie zabytku w okolicy miejsca początkowego. Na zakończenie zwiedzania cała grupa wspięła się na Górę Trzech Krzyży, by podziwiać piękną panoramę miasta."Brzdęk!"

"Brzdęk! Nie drażnij smoka."


 

Dnia 6 października 2019r. w Bibliotece Fabrycznej dla dzieci i młodzieży w Żyrardowie odbył się Pierwszy Powiatowy Turniej "Brzdęk! Nie drażnij smoka.". Organizatorami przedsięwzięcia była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im.Pawła Hulki-Laskowskiego przy współpracy z klubem Grota prowadzonym przez prof. Jakuba Lamenta - nauczyciela języka angielskiego z naszego liceum. 

Uczestnicy walczyli o cenne nagrody: 

*Statuetka Smoka! 

*Gry planszowe Brzdęk! 

*Karty upominkowe - Empik, dla każdego uczestnika finału dyplom oraz gra karciana wydawnictwa Lucrum Games. 

Udział w wydarzeniu wzięło 8 szkół - 32młodych graczy w wieku 12-15lat. Do finału dostała się 16 najlepszych a wśród nich zwycięzca Franciszek Kawiecki (LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie), drugie miejsce Aleksandra Gołyńska (SP nr 6 w Żyrardowie), trzecie Marcin Kuran (SP w Mszczonowie). Serdecznie gratulujemy!


Strona 3 z 108 < 1 2 3 4 5 6 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce