Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Poniedziaek, Marzec 30, 2020
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2019/2020


Wykaz podręczników dla klas pierwszych czteroletnich
Wykaz podręczników dla klas pierwszych trzyletnich
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy

Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Rozliczenie za 2018/2019
Ubezpieczenie
Godziny pracy pedagoga w przerwie epidemiologicznej
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2019/2020
Zagrożenia związane z e-papierosami ? MEN i GIS ostrzegają!
Stop dopalaczom

100-lecie

Harmonogram obchodów 100-lecia LO

Zaproszenie do współpracy

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2020/21

Rekrutacja 2020/21

Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

REGULAMIN STUDNIÓWKI 2020
Procedury maturalne rok szkolny 2019/2020
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Panel dyskusyjny na temat Stefana Żeromskiego
Spotkanie z pisarką Anną Kamińską
Spotkanie z p. Zofią Wilk!
Reporterki Czerwoniaka o proteście klimatycznym!
Reporterzy z 'Czerwoniaka' w akcji!
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode PióraProfilaktyka rakaObchody 100-lecia zainaugurowane!

Obchody 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie oficjalnie zainaugurowane!

Gospodarze uroczystości, dyrektor szkoły Beata Stawicka i prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski, powitali w Resursie liczne grono uczniów i nauczycieli "Czerwoniaka" oraz innych zaprzyjaźnionych szkół, absolwentów i emerytowanych nauczycieli liceum, a także przedstawicieli samorządu powiatu i miasta oraz miejskich instytucji i placówek.

Obchody zainaugurowano panelem dyskusyjnym "Żeromski. Reaktywacja 2020". O patronie szkoły, jego twórczości, głoszonych ideach i wartościach, które do dziś nie tracą na aktualności, rozmawiali pisarki Anna Kamińska i Olga Gitkiewicz oraz socjolog Rafał Bakalarczyk. Do debaty wprowadziła Bożena Gąsiorowska.

Przed nami jeszcze wiele jubileuszowych wydarzeń, a tym samym wiele okazji do wspomnień, wzruszeń, spotkań i integracji. Oficjalne uroczystości jubileuszowe oraz bal absolwentów i przyjaciół szkoły odbędą się 21 listopada. Wcześniej, 6 czerwca, szczególne polecamy piknik, podczas którego spotkają się uczniowie i absolwenci, obecni i emerytowani nauczyciele oraz przyjaciele szkoły, poznamy wyjątkowy klimat "Czerwoniaka", jego dziedzictwo i wyzwania na przyszłość.

"Czerwoniak" to nie tylko wiekowa historia, tradycja i wiele pokoleń wychowanków, ale przede wszystkim nowoczesna placówka skupiająca wspaniałą młodzież, nie tylko zdolną i ambitną, ale również aktywną i kreatywną. Z pewnością będzie jeszcze wiele okazji, by się o tym przekonać.

Zachęcamy do udziału w jubileuszowych wydarzeniach!

Niezwykłe portrety Julki

Tego wszystkiego nauczyła się sama....
Niezwykłe portrety Julki!

 

 

Pasją Julki jest rysowanie. Narysowane przez Julkę portrety, wyglądają tak, jakby były obrazem skopiowanym ze zdjęcia. Patrząc na rysunki Julki trudno uwierzyć w to, że nie jest to fotografia. Narysowane przez nią portrety odzwierciedlają każdy szczegół.

Julka nadal doskonali technikę fotorealizmu, jak i rozwija się także w innych kierunkach artystycznych.

 

 

 

Wielkie brawa!!!

Wielkie brawa dla naszej absolwentki Weroniki Golbert! 

16 stycznia 2020 roku w Sali Klubowej Centrum Kultury w Żyrardowie odbyło się spotkanie literacko-muzyczne.

Gość specjalny wieczoru, Zbigniew Mysłowiecki, zaprezentował swoją poezję i najnowszy tomik "Klęcznik codzienny". Oprawę muzyczną zapewnił żyrardowski poeta i muzyk Stanisław Wasilewski. Imprezę prowadził Jerzy Paruszewski.

W trakcie spotkania odbył się Turniej Dwóch Wierszy, w którym udział wzięło 18 poetów. Zwyciężyła Weronika Golbert.

Gratulujemy naszej absolwentce!

Zofia Cymerska nominowana!

Zofia Cymerska nominowana w Plebiscycie Polska Times!

Nasza uczennica Zofia Cymerska z klasy 1d została nominowana w Plebiscycie Polska Times do tytułu Osobowości Roku 2019 w kategorii KULTURA.

Głos na Zosię można oddawać od wtorku, 7 stycznia do środy, 12 lutego do godz. 2100.

Żeby zagłosować, wyślij SMS o treści MKU.357 na numer 72355. Koszt 2,46 zł z VAT.

Gratulujemy wyróżnienia i trzymamy kciuki!

Głosujmy!!!

NOC BIOLOGÓW 2020

Kolejna Noc Biologów na Nami!

Dnia 10 stycznia klasa IIIc pod opieką prof. Małgorzaty Adamczyk i prof. Joanny Kluczek udała się na Noc Biologów organizowaną przez Wydział Biologii i Nauk o Środowisku UKSW. 

Wydarzenie to umożliwiło naszym uczniom poczuć się przez chwilę studentami UKSW, a także zgłębić wiedzą biologiczną w praktyczny sposób. 

Młodzież uczestniczyła w wykładzie pt." Przystojny Alien: antropometria a gry komputerowe". Wykład prezentował możliwości metod antropologicznych w analizie budowy postaci animowanych. Najwięcej emocji wzbudziły warsztaty ?Złap mnie, jeśli potrafisz?, w których to licealiści mieli okazję wykonania badań na szybkość reakcji, orientację przestrzenną i siłę statyczną ręki dominującej. Kolejny wykład pt. ?Trzymaj kciuki - czyli o ewolucji dłoni u naczelnych" przybliżył uczniom ewolucję dłoni naczelnych. Tego typu warsztaty są niezwykłą okazją do poszerzania wiedzy oraz zainteresowań biologicznych. 

Dziękujemy serdecznie studentom WBNS oraz wykładowcom za tak niezwykłe doświadczenie!

Brązowa Szkoła 2020

 

W najnowszym XXII Ogólnopolskim Rankingu Liceów Perspektywy 2020 wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących w Polsce.

Pod uwagę brano wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%).

Nasz "Czerwoniak" zdobył tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

100_lecie_LO

Nasz "Czerwoniak" ma już sto lat!!!

Na tę okoliczność dostojny Jubilat, Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, we współpracy z Miastem Żyrardowem, zaplanował jubileuszowe wydarzenia.

Inauguracja obchodów odbędzie się 18 stycznia o godz. 1600 w Resursie.

Serdecznie zapraszamy!

 

Już wkrótce umieścimy więcej informacji na temat planowanych jubileuszowych obchodów 100-lecia naszej szkoły.

Na Litwie 2019

GRUDNIOWE SPOTKANIE Z RODAKAMI NA LITWIE.

Koordynowana przez kombatancką organizację Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość akcja Paczka dla kombatanta i kresowych Polaków znalazła swój finał w dniach 7-9 grudnia 2019r. podczas wyjazdu na Litwę. W tym roku we współpracy z 30 szkołami Mazowsza, instytucjami, Dowództwem Operacyjnym Sił Zbrojnych, Dowództwem Brygad Obrony Terytorialnej i indywidualnymi darczyńcami udało się zebrać ponad 1100 paczek żywnościowych. Z tego szkoły współpracujące z naszym żyrardowskim Liceum, ze Skierniewic, Puszczy Mariańskiej, Studzieńca, Lutkówki, Godzianowa i wielu innych miejscowości wraz z nami zdołały przygotować 196 paczek (w tym 21 z jednolitymi produktami).

Paczki zostały podzielone i 544 z nich zostało przekazane do naszych przyjaciół we Lwowie, którzy rozdzielili je pomiędzy kombatantów i starszych, potrzebujących Polaków. Pozostałe paczki powiozła delegacja WiN z p. prof. Maszewskim na czele na Litwę. Trafiły do kombatantów i starszych Polaków w rejonie solecznickim: z Butrymańców, Dziwiniszek, Koleśników, gdzie polskie starościny, w tym p. Wanda Bielska osobiście starają się pomóc wszystkim potrzebującym. Następnie odwiedziliśmy jedyną polską szkołę średnią we wschodniej części Litwy, w Podbrodziu (dawną szkołę im. J. Piłsudskiego). Po przekazaniu paczek, których rozdziałem zajęły się panie nauczycielki, mieliśmy okazję porozmawiać o trudnej sytuacji polskiego szkolnictwa na Litwie. W Podbrodziu władze samorządowe postanowiły połączyć szkołę polską i litewską, pozornie dla oszczędności lokalowych, a w praktyce dla pełnej lituanizacji szkolnictwa w powiecie święciańskim. Pomoc materialna i wsparcie duchowe są naszym rodakom z tego rejonu szczególnie potrzebne.

Najbardziej wzruszającym momentem było spotkanie z Polakami z Turmont, miejscowości lezącej w pobliżu granicy z Łotwą. Polacy stanowią tam zdecydowaną mniejszość i pomoc jest im tym bardziej potrzebna. Wiekowi Polacy nie znający języka litewskiego i posługujący się j. polskim lub wyuczonym w czasach sowieckich - rosyjskim, mają tam kłopoty nawet z przyjęciem do lekarza. Ciężko żyć w ubóstwie (emerytura ok. 220 euro) i być traktowanym jako obywatel drugiej kategorii. Towarzyszący nam konsul RP, p. Marcin Zieniewicz miał okazję przekonać się, jak wygląda Dom Polski pozbawiony bieżącej wody i łazienki (sic!). Ale serca biją tam złote. Jeszcze nigdy przy posiłku nie dzielono się ze mną wszystkim, co się posiada..

Dostarczenie tej pomocy nie byłoby możliwe, gdyby nie praca żołnierzy wojsk Obrony Terytorialnej z Białegostoku, którzy pomagali w przewozie i rozdziale paczek.

Mieliśmy też okazję odwiedzić miejsca tradycyjnie związane z polskością, Zułów miejsce narodzin marszałka Piłsudskiego, grób jego matki na wileńskiej Rossie, Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej.

W styczniu 2020 roku delegacja WiN uda się na spotkanie z Polakami w Brzuchowicach na zachodniej Ukrainie. Spotkamy się z "naszymi" kombatantami, a lwowscy przyjaciele współpracownicy przekażą nam informację o rozdziale paczek w obwodzie lwowskim. A potem wspólnie podzielimy się opłatkiem. Niestety nie wszyscy... Właśnie otrzymałem informację, że tuż po Nowym roku odszedł na wieczną wartę Stanisław Kawałek ps. "Wiewiórka", żołnierz AK z Mościsk. Będzie nam brakowało jego uśmiechu i radości życia. Jeszcze zdążyliśmy go wspomóc...

I dlatego warto pamiętać i pomagać.

Sławomir Maszewski

Boże Narodzenie 2019_r


Projekt kartki świątecznej: Milena Zmorzyńska


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy radości, miłości, spokoju, odpoczynku

 oraz optymizmu i spełnienia marzeń

w Nowym 2020 Roku

Społeczność LO
im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie

Usprawiedliwianie nieobecności w dzienniku elekrtonicznym
Newsy

Drogi Rodzicu,

nieobecności swojego dziecka w dzienniku elektronicznym możesz usprawiedliwiać za pomocą zakładki
Uczeń NOWOŚĆ.

Strona 3 z 112 < 1 2 3 4 5 6 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce