Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Wtorek, Październik 17, 2017
Rekrutacja 2017

Rekrutacja 2017

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2017/2018
Załącznik do regulamiu - oferta przedmiotów uzupełniających od klasy drugiej
Harmonogram rekrutacji do liceów, techników, szkół branżowych I stopnia, szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Przygotowania do 100-lecia

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2017/2018


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Statut szkoły

Procedura konrtoli frekwencji uczniów (uczeń niepełnoletni)
Regulamin spełniania obowiązku nauki poza szkołą
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Konto Rady Rodziców
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2017/2018
Stop dopalaczom

Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

Sprawozdania

Rok szkolny 2016/2017


Stefanki 2016 - sprawozdania
Wycieczka do Kielc
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria

Dla maturzystów

LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode Pióra

Pogoda2014

Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych

 

Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Kobiet.

Poniżej harmonogram rozgrywek.


Wyróżnienie dla Julki Ksit


Film opublikowany przez Juliusza Bożydar Puchałę.
Good Game Expo 2017

Warsaw Comic Con i Good Game Expo

W dniu 1 czerwca 2017 r. uczniowie klas z rozszerzoną informatyką, pod opieką nauczycieli Ewy Matuszewskiej, Ewy Trzaskowskiej i Marcina Śledzia, wzięli udział w odbywającym się w Nadarzynie pierwszym w Polsce Festiwalu Fantastyki Warsaw Comic Con połączonym z II edycją największych targów gamingowych Good Game Warsaw. Był to pierwszy dzień z czterech, gwarantujący fanom popkultury masę atrakcji. Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie.

Wielbiciele komiksów, książek, seriali, filmów i gier mieli do dyspozycji strefy: Gry o Tron, Wikingów, Gwiezdnych Wojen, Władcy Pierścieni, Mad Maxa itd. Mogli wejść do obozu Nocnej Straży, zrobić sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie, dowiedzieć się, jak żyli ludzie w czasach Wikingów, jakimi rzemiosłami się zajmowali, posłuchać sag i historii, obejrzeć imponującą wystawę modeli, jedyny w Europie X-wing w skali 1:1, wielkie i małe roboty, a także mieli możliwość stoczenia bitwy kosmicznej w symulatorze. Zainteresowani mieli szanse poznać tajniki survivalu, obejrzeć pokazy sztuk walki. Zaplanowano również walki gladiatorów, pojedynki na bezpieczną broń i całą masę innych atrakcji.

Miłośnicy gier planszowych w strefie gier bez prądu mogli uczestniczyć w rozgrywkach zarówno gier klasycznych jak i najnowszych, poznając ich zasady pod okiem osób, które chętnie udzielały rad i wskazówek.

Niektórzy z naszych uczniów wzięli udział w Festiwalu Cosplay, który polegał na przebraniu się lub poddaniu się profesjonalnemu makijażowi aby przeistoczyć się postać serialu, komiksu czy książki.

Ponadto każdy mógł kupić lub wylosować, wygrać w konkurach lub po prostu złapać, gadżety przeróżnej maści, których było setki. Mało kto wychodził z hal z pustymi rękami.

Wielbiciele gier komputerowych i nowoczesnych technologii również mieli możliwość uczestniczenia w wielu atrakcjach.

Osoby pasjonujące się Counter-Strike’em, League of Legends, Overwatchem, szukające okazji, by pograć w FIFA17 i poobijać sobie wirtualne facjaty w Mortal Kombat, Tekkenie i Street Fighterze mogli spędzić w halach kilka godzin, biorąc udział w rozgrywkach bądź obserwując poczynania innych.

Oprócz rozgrywek zespołów na dużej scenie, gracze mogli korzystać z ogromnej liczby stanowisk komputerowych, zarówno nowej generacji jak i starych PC i konsoli.

Dużą popularnością cieszył się Just Dance.

Ponadto zainteresowani uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach z tworzenia robotów oraz programowania gier i aplikacji.

W strefie EDU odbywały się pokazy robotów wykorzystywanych w edukacji szkolnej oraz sprzętu i wyposażenia dydaktycznego dla szkół.

Udział w targach był ciekawym doświadczeniem dla uczestników wycieczki.

Ewa Matuszewska

Plakat 2017

MINI

W piątek 19 maja uczniowie z klas 1e, 2a i 1a wzięli udział w święcie matematyki na wydziale matematyki i informatyki Politechniki Warszawskiej, w czasie którego wysłuchali dwóch ciekawych wykładów: prof. Jarosława Grytczuka "Wieczność za milion dolarów" oraz dr Krzysztofa Brysia "Grafy, czyli matematyczne narzędzie do rozwiązywania problemów".

Sprawdzili swoje umiejętności w MiNI konkursie matematycznym, w którym Adrian Lesiak z klasy 2a zajął trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Była to również okazja, żeby podsumować całoroczne zajęcia z MiNI Akademii Matematyki. Dwóch uczniów naszej szkoły: Kordian Makulski z 2a oraz Bartosz Skowronek z 1a zostali nagrodzeni za aktywny udział w zajęciach w roku akademickim 2016/2017.

PGSISewilla 2017

GENERALNY SPRAWDZIAN PRZED MISTRZOSTWAMI POLSKI WYKONANY NA 100 %


Dziewczęta wygrały Turniej na PGSISewilla 2017. W finale pokonały 36:33 z drużyną z Madrytu.

W fazie Play-off zanotowały 3 zwycięstwa i tylko jedną porażkę!

GRATULACJE

Szafa na Rozdrożu

"Szafa na Rozdrożu"

Nasz nowy szkolny teatr "Szafa na Rozdrożu" zajął pierwsze miejsce na festiwalu teatralnym "Kwiecień Plecień" w Sierpcu. Prócz tego wyróżniono Jakuba Wacławka za rolę Waleriana Złotko.

Jakub był również scenarzystą i reżyserem zwycięskiego spektaklu.

Nie zapomnijmy również o pozostałych członkach zespołu, bez których spektakl nie zostałby tak ciepło przyjęty: Aneta Misiak, Marcin Szczepański, Weronika Golbert, Krzysztof Lubański, Paulina Karczewska, Roksana Chudon, Krzysztof Sadecki, Hubert Skibiński, Kuba Kobylski i Marek Chmielewski oraz Aleksy Radziszewski, który pomagał przy udźwiękowieniu przedstawienia.

Gratulujemy i czekamy niecierpliwie na przedstawienie w Żyrardowie.

„Czerwoniak” pożegnał klasy trzecie

„Czerwoniak” pożegnał klasy trzecie

28 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie. Całe wydarzenie odbyło się w miejskim Centrum Kultury. Uroczystość poprowadził profesor Sławomir Maszewski.

Na samym początku zgodnie z tradycją tego typu wydarzeń odsłuchaliśmy polskiego hymnu, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru. Pani dyrektor Beata Stawicka w swoim przemówieniu pogratulowała absolwentom oraz ich rodzicom. Przy mównicy stanął także zastępca prezydenta miasta Żyrardowa pan Dariusz Kaczanowski. Głos w imieniu wychowawców zabrała pani profesor Marta Czarnocka, a w imieniu absolwentów - uczniowie Klaudia Bodecka oraz Mikołaj Niedźwiadek, którzy podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację. W imieniu samorządu uczniowskiego przemówił przewodniczący, Patryk Pawlak.

Następnie zostały wręczone listy gratulacyjne dla laureatów i finalistów olimpiad, a także ich rodziców. Licealiści, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem, otrzymali dyplomy. Uhonorowano również osoby osiągające sukcesy w sporcie bądź działające aktywnie na rzecz szkoły.

Imprezę uświetnił występ licealistów ze szkolnego zespołu The Reds. Po zakończeniu części artystycznej absolwentom zostały wręczone pamiątki oraz świadectwa ukończenia liceum.

Kuba Wrzodak

Rekrutacja 2017/2018 - Informacja dotyczy logowania do systemu

Rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie odbywać się będzie drogą elektroniczną.

Od 29 kwietnia 2017 r. na stronie http://warszawa.edu.com.pl  została udostępniona oferta edukacyjna naszego liceum.

Od 8 maja 2017 r. uczniowie gimnazjów zakładają samodzielnie konta i generują wniosek. Wydrukowany wniosek, podpisany przez kandydata oraz rodziców/opiekunów prawnych składają w szkole pierwszego wyboru w terminie 8 -19 maja.


Zapraszamy kandydatów do naszego liceum z wnioskami również w sobotę 13 maja 2017 w godzinach 10:00 - 14:00.

UWAGA!

Niezłożenie dokumentów we wskazanym terminie spowoduje, że kandydat nie będzie brał udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.

W przypadku  zmiany decyzji dotyczącej wyboru szkoły/oddziału kandydaci wraz z jednym z rodziców/prawnych opiekunów udają się do szkoły pierwszego wyboru, gdzie zostanie anulowany wniosek, następnie należy wprowadzić do systemu nowe informacje, wydrukować wniosek po dokonaniu zmian i złożyć nowy wniosek w szkole pierwszego wyboru. Działania te należy wykonać od 16 - 19 czerwca.

Od 23 - 28 czerwca kandydaci wprowadzają oceny, wyniki egzaminów, informacje o osiągnięciach i jednocześnie składają kopię świadectwa i zaświadczenia o wynikach w szkole pierwszego wyboru.
Komisja rekrutacyjna ogłosi listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia 5 lipca.

Potwierdzenie woli w postaci oryginałów świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu składamy od 6 - 14 lipca.

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do naszego liceum odbędzie się 14 lipca.

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

W przypadku wolnych miejsc prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca od 10 sierpnia.

Zaproszenie abiturientów

Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły

odbędzie się

28 kwietnia 2017 r. o godz. 15:00

w Centrum Kultury

DACHL- Lieder- Wettbewerb

Katarzyna Sroka z klasy 1a wzięła dziś udział w przesłuchaniach konkursowych DACHL- Lieder- Wettbewerb (Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej) w Warszawie.

Zaśpiewała piosenkę "Mama Ana Ahabak" Christiny Stuermer.

Ogłoszenie wyników 26 maja.

Trzymajmy kciuki:))

Strona 3 z 79 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Godzina
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce