Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna środa, Październik 17, 2018
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2017/2018
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Jak nie czytam jak czytam dyplom

Polin 2018

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

 

 

Dnia 17.09.2018r. klasa 2d wraz z opiekunami- prof. Martą Czarnocką i prof. Adrianną Adamiak-Kwietniewską była na wycieczce w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie zobaczyli tam wiele eksponatów i poznali smutną historię Żydów w latach 60. XX wieku.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tego pięknego i refleksyjnego miejsca.

Szwecja 2018

WSPOMNIENIA Z NIEZAPOMNIANEJ WYCIECZKI

W dniach 10 – 12 września 2018r. odbyła się wycieczka międzyklasowa „Promem do Szwecji”. Uczniowie wraz z opiekunami: D. Paluchowską, B. Stawicką, B. Starus i J. Kluczek w pierwszej kolejności odwiedzili Bydgoszcz. Jest to jedno z największych miast w Polsce, zajmuje 8. miejsce pod względem liczby ludności oraz 11 pod względem powierzchni. To również duży ośrodek przemysłu, handlu oraz węzeł drogowy, kolejowy i żeglugi śródlądowej.Miasto wyróżniają m.in. Bydgoski Węzeł Wodny oraz największy w Polsce Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Otaczają je duże kompleksy leśne: Puszcza Bydgoska od południa i Bory Tucholskie od północy. Z uwagi na dogodne warunki naturalne miasto uchodzi za „stolicę polskiego wioślarstwa”. Nocą płynęliśmy Promem Stena Line ku wybrzeży Szwecji, gdzie odbyliśmy całodzienną autokarową wycieczkę z przewodnikiem po dwóch najciekawszych miastach. Poznaliśmy Karlskronę miasto na 33 wyspach, do dziś główny port szwedzkiej marynarki wojennej (wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Odbyliśmy też spacer po mieście Kalmar z zachowanym renesansowym zamkiem na wyspie, drewnianą starówką i monumentalną katedrą z XVII wieku. Pokonaliśmy ponad 6-kilometrowy most (niegdyś najdłuższy w Europie) na Olandię ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Gdańsk, gdzie zwiedzaliśmy Europejskie Centrum Solidarności i historyczne centrum miasta z przepięknym starym rynkiem.

Marsz
2018 100%

zdawalność egzaminu maturalnego w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018!!!

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie, Żyrardów 2018 ,,Przedwiośnie” Stefan Żeromski

Wczorajszy późny wieczór zastał słuchających i czytających ,,Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego w industrialnej scenerii Muzeum Lniarstwa. 

Narodowe Czytanie w Żyrardowie trwało ponad dwie godziny, a rozpoczął je gospodarz spotkania – Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa. Wstęp i wybór tekstu przygotowała Bożena Gąsiorowska, ona też prowadziła spotkanie. 

Z niezwykle trudną, a zarazem piękną lekturą zmierzyli się m.in. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie: Jakub Wacławek, Zuzia Cebula, Zuzia Lewalska Aleksandra Kruk, Sandra Fabisiak, Julek Wasiński, Roksana Chudon, Michał Krupiński oraz tegoroczni absolwenci Weronika Golbert, Marek Chmielewski

Licealistom towarzyszyła Dyrektor Szkoły, Beata Stawicka oraz nauczycielki Kinga Sałaj, Elżbieta Żaboklicka, Ewa Trzaskowska, Mariola Wencel, bibliotekarz Mariola Bednarska i Szyndler-Sosnowska, które przygotowały ekspozycję najstarszych książek ze szkolnej biblioteki oraz pedagog Anna Kubicka

Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli również mieszkańcy i miłośnicy Żyrardowa: Danuta Taszkun Robert Rybicki, Edyta Lubańska Dorota Karecka, Beata Stanecka-Busz, Lena Kuran, Gustaw Puchała, Aleksandra Ignasińska

Co warte podkreślenia, wiele z tych osób, to absolwenci ,,Czerwoniaka”. 

Czytaniu towarzyszył wyścig kolaży, którym opiekowała się Jula Horszwald i Magda Bartoszek oraz Oktawia Szcześniak. Uczestnicy prześcigali się kreatywnością, tworząc kolaże inspirowane cytatami Stefana Żeromskiego. 

Była też przygotowana przez Gabrysię Glińską i Piotrka Bałazińskiego prezentacja multimedialna przybliżająca słuchaczy do czasów Żeromskiego, a niektórzy uczniowie wystąpili nawet w strojach z epoki. Jak co roku w organizację Narodowego 

Czytania w Żyrardowie włączyła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Dyrektor Jadwiga Nowakowska wraz z pracownikami zorganizowała loterię, w ramach której można było otrzymać specjalny okolicznościowy egzemplarz ,,Przedwiośnia” z pamiątkowym stemplem, który Miasto Żyrardów – jako organizator – otrzymało z Kancelarii Prezydenta RP. 

Narodowe Czytanie bowiem odbywało się pod Patronatem Pary Prezydenckiej. Nasza współpraca z Biblioteką polegała na przygotowaniu prze Magdę Bartoszek ilustracji "Uroki ziemiańskiego życia " do plastycznej animacji adresowanej do dzieci. Uczniowie liceum zbudowali ścianę cytatów z utworów Stefana Żeromskiego oraz byli gotowi przeprowadzić dla chętnych mini- warsztaty komunikacyjne "Kto żył w Baku?" służące w założeniu przygotowaniu do równościowej komunikacji. Nagłośnienie i projekcję obsługiwał Krystian Kacprzak. Wielu skupionych wczorajszego popołudnia wokół lektury z pewnością łączy upodobanie do literatury.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomagali w organizacji zdarzenia. Bardzo szczególne podziękowania dla "pierwszaków" za pracę i za obecność wśród słuchaczy. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym święcie języka polskiego, a Muzeum Lniarstwa - za gościnność i wsparcie organizacyjne.

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie, Żyrardów 2018 ,,Przedwiośnie” Stefan Żeromski

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy do wspólnej lektury książki przybliżającej nas do doświadczeń Polaków sprzed wieku. 

8 września 2018, godz. 17.00, Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda, ul. Dittricha 18. 


W programie: 

-Słowo wstępne: "Stefan Żeromski w kanonie narodowym"

-Drama: ,,Spór o „Przedwiośnie” po opublikowaniu powieści". 

-Prezentacja wybranych fragmentów powieści wg. koncepcji Bożeny Gąsiorowskiej, w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego oraz mieszkańców miasta. 

-Studyjna projekcja filmu ,,Przedwiośnie” w reż. Filipa Bajona  


Atrakcje towarzyszące: 

● animacje plastyczne: 

- Wyścig kolaży 

-Żeromski reaktywacja’2018

-Kto mieszkał w Baku? 

-Ziemiańskie uroki życia. 

● loteria książkowa Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej z możliwością zdobycia egzemplarzy „Przedwiośnia”. 


Ponadto, szczególnie ciepło zapraszamy zarówno na widownię, do konkursów jak i na scenę, a może na studyjny pokaz filmu "Przedwiośnie" uczniów klas pierwszych i ich wychowawców. Na pewno bardzo miło będzie nam gościć każdego kto znajdzie czas i zechce nas odwiedzić z rodziną, może grupą przyjaciół. Będzie to doskonała okazja do upamiętnienia przez społeczność szkolną na forum miasta naprawdę wyjątkowej osoby naszego patrona niemal w roku Wielkiego Jubileuszu 100-lecia naszego liceum.

Liczymy, że nikt nie zawiedzie! 


Organizatorzy: 

Miasto Żyrardów

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Pawła Hulki-Laskowskiego w Żyrardowie 

Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie 

Patronat Honorowy Pary Prezydenckiej. 

Serdecznie zapraszamy!  


KIERMASZ KSIĄŻKI 2018

KIERMASZ KSIĄŻKI

 Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego informuje, że w czwartek 06.09.2018r odbędzie się kiermasz książki.

 Uczniowie będą mogli wystawić do sprzedaży swoje podręczniki na każdej przerwie od godziny 08.45.

Stoiska do wystawienia podręczników zostaną przygotowane na korytarzu obok szatni.

Nowy projekt
Z radością informujemy, że nasz projekt „Nauka wokół nas”, złożony w programie Unii Europejskiej Erasmus+, otrzymał dofinansowanie w wysokości 35 619 euro na dwa lata i będzie realizowany w latach 2018 – 2020 we współpracy z następującymi szkołami europejskimi:
  1. GENIKO LYKEIO ARIDAIAS, ARIDAIA, GRECJA
  2. HAAPAVEDEN LUKIO, HAAPAVESI, FINLANDIA
  3. FJÖLBRAUTASKÓLI SNÆFELLINGA, GRUNDARFJORDUR, ISLANDIA
  4. GROUPE SCOLAIRE DEMOTZ DE LA SALLE, RUMILLY, FRANCJA
  5. NEWARK SCHOOL, SLIEMA, MALTA
Konkurencja była trudna, choć łatwiejsza niż zwykle – z 302 wniosków złożonych przez polskich koordynatorów zatwierdzonych do realizacji zostało 121, w tym nasz. Eksperci ocenili nasz wniosek na 99 punktów na 100, co dało nam pierwszy wynik w kraju.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 23 – 29 listopada 2018
w Aridai w Grecji.
Serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów i ich rodziców do włączenia się w działania projektowe.
Koordynator projektu Danuta Czyżewska.
Uroczyste rozpoczęcie 2018/19

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września po dwumiesięcznej przerwie uśmiechnięci, opaleni i wypoczęci rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Kolejny rok nauki i ciężkiej pracy, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju. 

Jesteśmy przekonani, że dla wszystkich naszych Uczniów będzie to udany rok.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
Newsy

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2018/2019

      3 września 2018 (poniedziałek) o godz. 900

Strona 3 z 92 < 1 2 3 4 5 6 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce