Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Czwartek, Kwiecie 18, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode PióraBody Worlds

Wystawa Body Worlds

 

Dnia 26.02.2019r. klasy 2c oraz 2e pod opieką prof. Małgorzaty Adamczyk, prof. Danuty Paluchowskiej oraz prof. Pawła Kwietniewskiego wybrały się na wycieczkę, aby zobaczyć oryginalną wystawę "Body Worlds"

Jest to pierwsza publiczna ekspozycja dotyczącą anatomii człowieka, stworzona przez dr Gunthera von Hagensa

Mieliśmy możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele - od poczęcia, poprzez choroby, aż po kres życia. Wszystkie eksponaty, a jest ich ponad 160, są prawdziwe. 

Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu

Poruszaliśmy się po trójwymiarowym atlasie anatomii patrząc na piękno ale również skomplikowany mechanizm organizmu człowieka.

Zawody międzypowiatowe

Zawody międzypowiatowe w piłkę ręczną

 

Dnia 26 lutego odbyły się międzypowiatowe zawody w piłkę ręczną dziewcząt. Po fantastycznie rozegranych zawodach powiatowych nasze dziewczęta zmierzyły się z trzema drużynami na wyższym szczeblu. 

Nasza drużyna pod okiem prof.Michała Ciecharowskiego wygrała dwa spotkania, a jeden po ciężkiej walce, przegrała. 

W pierwszym meczu ze szkołą z Sochaczewa, nasze dziewczęta wygrały wysoko 11:2. W kolejnym starciu lekko odpuściły, aby zostawić siły na spotkanie w finale. Mimo lekko chaotycznej gry udało wygrać się ze Mszczonowem 4;3. 

W meczu finałowym ze szkołą z Grodziska, nasze dziewczyny oddały całe serce na boisku, ale zmęczenie po poprzednich meczach odezwało się. Poddenerwowanie i agresywna gra wykluczyła naszego kapitana Sylwia Pindor z boiska, po czerwonej kartce, nasz zespół grał bez kluczowej zawodniczki, która w poprzednich meczach poprowadziła naszą drużynę do zwycięstw i bardzo wspierała swoje koleżanki z drużyny jako kapitan. Niestety nie udało nam się pokonać przeciwniczek i przegrałyśmy 5:3.

Gratulujemy wspaniałej walki!

Chorwacja 2019
Dzień Otwarty 2019
Gala Sportu 2019

Najlepsi sportowcy

 <p class= 

Wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca są już znane. Nasze Licealne Asy boisk i parkietów. 

Natalia Fajferek nr 4 w Żyrardowie

Adrian Dudziński nr 6 w Żyrardowie 

Gratulujemy!

Zawody

Zawody powiatowe w piłkę ręczną

 

Przez ostatnie dwa dni (20.02 i 19.02), nasi uczniowie oraz uczennice rozgrywali mecze w zawodach powiatowych w piłkę ręczną. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, wygrywając wysoko z trzema drużynami: 7:2 z Puszczą Mariańską, 10:5 ze Mszczonowem oraz 11:4 z Wiskitkami. Tymi zwycięstwami wywalczyły możliwość udziału w zawodach na szczeblu międzypowiatowym, które odbędą się w najbliższy wtorek (26.02) w Iłowie. Natomiast chłopcy swoje rozgrywki mieli 19.02. Pierwszym spotkaniem, był mecz z LO w Puszczy Mariańskiej, gdzie nasi zawodnicy wygrali (7:5) Kolejnym rywalem naszej grupy był gospodarz ZS nr 1 tzw. "Elektryk", z którym niestety przegrali 5:8. W półfinale, nasi zawodnicy zmierzyli się z ZS Wiskitki, gdzie wygrali 9;4 i zapewnili sobie miejsce w finale. Niestety po ciężkiej walce i duchu walki pozostawionym na boisku, przegrali 6:5 i zapewnili sobie 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i brak możliwości udziału w zawodach międzypowiatowych. Obydwoma drużynami kierował prof. Michał Ciecharowski. 

Gratulacje dla wszystkich zawodników!

The BassHoppers

The BassHoppers


 

 

Za nami kolejny koncert szkolnego zespołu The BassHoppers w składzie:

Grzegorz Bińkowski, Anton Pentchev, Bartek Zagajewski i Jakub Kaliszewski! 

"Jesteśmy grupą czterech kolegów o tych samych zainteresowaniach. W obecnym składzie gramy rok. Nasza muzyka opiera się na starym dobrym rock and rollu z lat 50/60. Piszemy własne piosenki i mamy ich ponad 20".


Walentynki 2019

Walentynki 2019


 

 

14 lutego uczciliśmy w dość nietypowy sposób, ponieważ św. Walenty jest patronem nie tylko zakochanych ale i osób chorych umysłowo, cierpiących na choroby nerwowe i epilepsję, korytarze szkolne przypominały "szpital psychiatryczny". 

Na długiej przerwie lekcyjnej ciężko chorzy "pacjenci" (głównie umysłowo) wzięli udział w licznych atrakcjach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski jak tradycyjna już zabawa w "przebrany niepytany”

Tego dnia można było spotkać wielu rannych, lekarzy, pielęgniarki, jednorożce oraz inne indywidua. "Pensjonariusze" naszego "psychiatryka" kręcili kołem fortuny na loterii fantowej, oblegali kawiarenkę, szukali swojej połówki na "szybkich randkach" czy uczestniczyli w quizie na najlepiej znającą się licealną parę. Szkolny radiowęzeł zorganizował "zakochane karaoke", a od rana funkcjonowała poczta walentynkowa i można było wrzucać do skrzynki liściki miłosne czy wyrazy sympatii oraz zaadresować zakupione przez samorząd tulipany, które potem rozdano adresatom. 

W piątkowy wieczór radiowęzeł zorganizował "miłosny wieczorek filmowy", na którym można było obejrzeć takie hity filmowe jak "Asterix i Obelix misja Kleopatra". W dniu singla miał także odbyć się trzeci już koncert zespołu The Bass Hoppers, ale z powodu żałoby narodowej przełożono go na najbliższy poniedziałek. 

Podczas długiej poniedziałkowej przerwy młodzi muzycy jak zwykle nie zawiedli swoich wiernych fanów a sala była wypełniona po brzegi. W repertuarze BassHoppersów nie zabrakło ich autorskich tekstów, jak również coverów gwiazd muzyki wielkoformatowej. 

Tegoroczne walentynki przejdą do historii naszej szkoły. Pozostaną piękne wspomnienia i zdjęcia wykonane przez członków sekcji fotograficznej oraz te zrobione przez samych uczniów w fotobudce. Całe przedsięwzięcie było perfekcyjnie zorganizowane przez wyjątkowo pracowity i kreatywny Zarząd oraz niezastąpione sekcje SU pod czujnym okiem opiekuna.


Być kobietą

"Być kobietą, być kobietą..."

Festiwal

FESTIWAL POEZJI I PIOSENKI FRANCUSKIEJ

Żyrardów stawia na edukację

Żyrardów stawia na edukację

We wszystkich żyrardowskich szkołach, których organem prowadzącym jest Miasto Żyrardów przez dwa kolejne lata szkolne, zaczynając od 2018/2019 realizowany jest projekt unijny – Żyrardów stawia na edukację – którego głównym celem jest udoskonalanie kompetencji kluczowych, postaw i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy przez udział uczniów w różnych formach zajęć dodatkowych. W tych zajęciach uwzględniane są indywidualne potrzeby rozwojowe, edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów. Będą doposażone pracownie przedmiotowe, wzbogacana baza szkół i podnoszone kompetencje nauczycieli, poprzez szkolenia i studia podyplomowe. Projekt ma również na celu rozwijanie i zacieśnianie współpracy między szkołami – uczestnikami przedsięwzięcia.

Realizacja celu głównego w projekcie odbywać się będzie poprzez różnorodne zajęcia: wyrównawcze, koła zainteresowań, warsztaty, projekty edukacyjne rozwijające postawę kreatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości i umiejętności pracy w zespole. Kompetencje kluczowe, których doskonalenie jest priorytetem projektu to kompetencje, które wspierają rozwój osobisty uczestnika, włączanie w życie społeczne, aktywne obywatelstwo i możliwość znalezienia zatrudnienia po zakończeniu edukacji szkolnej. Proces kształtowania i rozwijania w sobie kompetencji kluczowych trwa przez całe życie i nigdy się nie kończy, dlatego też uczestnicy projektu uczyć się będą jak się uczyć przez całe życie. Uczniowie podniosą także swoją wiedzę na temat zagrożeń w sieci. Pracownie przedmiotowe zostaną doposażone w sprzęt TIK. Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie z niepełnosprawnością oprócz udziału w zajęciach wyrównawczych i rozwijających, zostaną objęci zajęciami specjalistycznymi.

Projekt Żyrardów stawia na edukację będzie realizowany w formule projektu partnerskiego. Liderem jest Miasto Żyrardów, a partnerami dwie organizacje pozarządowe z dużym doświadczeniem w realizacji dofinansowanych z EFS: Fundacja STIWEK i Fundacja ROZMAWIAMY.

W roku szkolnym 2018/2019 ponad 265 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie uczestniczy w siedmiu zajęciach wyrównujących wiedzę, trzech – rozwijających, trzech – specjalistycznych, w dziesięciu warsztatach i jedenastu projektach edukacyjnych.

Strona 3 z 102 < 1 2 3 4 5 6 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce