Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Wtorek, Sierpie 20, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2019/2020


Wykaz podręczników dla klas pierwszych czteroletnich
Wykaz podręczników dla klas pierwszych trzyletnich
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

Zaproszenie do współpracy

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Kwestionariusz kandydata
PODANIE O PRZYJĘCIE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode PióraInstytut Fizyki UW

Instytut Fizyki UW


 

 

Dnia 16 marca 2019 uczestnicy projektu Erasmus+ ?Nauka wokół nas? wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów w Warszawie oraz Instytut Fizyki UW. 

22 uczniów miało okazję poznać budowę i fizyczne podstawy działania akceleratorów kołowych, a następnie zwiedziło warszawski cyklotron. 

Kolejne zajęcia dotyczyły właściwości promieniowania jonizującego, metod jego rejestracji oraz przykładów jego praktycznych zastosowań. Uczniowie zapoznali się z metodą rejestracji mionów będących składnikiem promieniowania kosmicznego i zobaczyli taki detektor przy pracy. Poznali również typy promieniowania jądrowego i ich właściwości, a następnie zbadali doświadczalnie ich zasięg w powietrzu oraz skuteczność różnych osłon w zależności od typu promieniowania. 

Za pomocą licznika Geigera-Mullera sprawdzali aktywność próbek różnych skał, a także obiektów wytworzonych przez człowieka, jak klosze barwione związkami uranu czy zegarki ze wskazówkami i cyframi pokrytymi związkami radu. Zapoznali się też z podstawami spektrometrii XRF, w której wykorzystuje się lampę rentgenowską do wybicia elektronów z wewnętrznych powłok atomów badanej substancji, a następnie za pomocą detektora rejestruje się charakterystyczne dla danego pierwiastka promieniowanie rentgenowskie emitowane przez te atomy. 

Otrzymane w ten sposób widmo pozwala zidentyfikować skład chemiczny badanej próbki bez jej specjalnego przygotowania czy zniszczenia. Niżej podpisana zbadała swój pierścionek, który rzeczywiście okazał się srebrny. 

Wysłuchaliśmy również wykładu na temat reakcji jądrowych i wytwarzania izotopów, także pierwiastków nieistniejących w przyrodzie. Zajęcia wzbudziły zainteresowanie uczestników i mam nadzieję, że pomogły im oswoić się z fizyką jądrową. 

Danuta Czyżewska

Frankofonia 2019

Frankofonia 2019 w Czerwoniaku


 

 

21 i 22 marca w naszym liceum zagościła francuska atmosfera. Zawdzięczamy to specjałom kuchni z tego kraju przygotowanym przez naszych uczniów uczęszczających na język Moliera. Największą popularnością cieszyły się cr?pes délicieuses czyli pyszne naleśniki, ale także uznanie zyskały przeróżne słodkości i rozmaite sałatki. 

Na długiej przerwie uczniowie mogli spróbować szczęścia w loterii.Tym razem fanty były związane z krajem nad Sekwaną, w tym gadżety podarowane przez Instytut Francuski, aby mogły stanowić pamiątkę z tego wydarzenia. 

Dopełnieniem specyficznego nastroju były francuskie przeboje rozbrzmiewające ze szkolnego radiowęzła oraz wystawa zdjęć Julii Soból z IID wykonanych w Paryżu.

Punktem kulminacyjnym tegorocznej Frankofonii, w piątek 22 marca, był koncert "Sous le ciel de Paris?. Wydarzenie to stało się tym bardziej wyjątkowe, gdyż słuchaczem występów wokalnych oraz recytatorskich był Prezydent miasta - Lucjan Krzysztof Chrzanowski. Miło nam było również gościć w murach naszej szkoły pana Łukasza Kasperczyka dyrektora Wydziału Promocji i Kultury Miasta Żyrardowa. 

Zwycięzców konkursu poezji i piosenki francuskiej wyłoniły brawa publiczności mierzone przez specjalną aplikację. 

Sandra Jakubowska z klasy IIIF zajęła pierwsze miejsce i wygrała kurs z dowolnego języka obcego, którego sponsorem jest Szkoła Językowa Lang Center. 

II miejsce wyśpiewali członkowie zespołu The Basshoppers - Anton Pentchev z IC, Bartek Zagrajewski z ID i Grzegorz Bińkowski z IA. 

III miejsce zdobyła Zuzanna Lewalska z klasy IID. 

Wykonawcy ci otrzymali w nagrodę vouchery do francuskiej perfumerii Sephora ufundowane przez firmę Stratiforme Polska. 

VI Edycja Frankofonii w Liceum Stefana Żeromskiego została zorganizowana dzięki inicjatywie naszej romanistki Moniki Schotkosky dbającej o każdy detal oraz zaangażowaniu sporej grupy uczniów, która pod okiem pani profesor postarała się, aby wszystko wyszło na jak najwyższym poziomie. 

To dwudniowe spotkanie z kulturą i językiem francuskim było źródłem wiedzy o tym kraju, jak również dostarczyło wielu emocji. 

Autorka tekstu: Paulina Chaber, uczennica klasy IF 

Fotorelacja: Aleksandra Burno IE, Paulina Chaber IF i Mateusz Jachimczyk IA

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2019

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu 21 marca 2019 r. odbyły się w Resursie okręgowe eliminacje 64. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Naszą szkołę reprezentowali:

  • Emilia Walczak z klasy 1C
  • Cezary Dębski z klasy 1D
  • Ola Woźniak z klasy 2A.
Dwoje naszych reprezentantów Ola i Cezary zostali nagrodzeni i zakwalifikowani do kolejnego etapu tego konkursu - będą reprezentować naszą szkołę i miasto w Warszawie.
Emilia Walczak natomiast otrzymała wyróżnienie.
Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy.
Dzień przedsiębiorczości 2019

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

20 marca 2019 r. po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie zorganizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

158 uczniów miało okazję przebyć jednodniowe praktyki, których celem jest podejmowanie trafnych decyzji dotyczących dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Warszawa/Jeruzalem

Plakat "Warszawa/Jeruzalem" autorstwa Julii Piątek! 

Serdecznie zapraszamy 27 marca o godz. 18.00 do Centrum Kultury w Żyrardowie!

Podziękowanie


Patryk Mendygrał w finale!

Patryk Mendygrał z klasy 2d w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

Gratulujemy i życzymy sukcesu w etapie centralnym, który odbędzie się 28 marca.

Dołącz do nas!
Zawody

Międzypowiatowy turniej w piłkę siatkową

7 marca na hali sportowej w Międzyborowie odbył się międzypowiatowy turniej w siatkówkę, w którym udział wzięło 6 drużyn, dwie z Żyrardowa (Czerwoniak i Elektryk), po jednej z Teresina, Milanówka, Błonia i Pruszkowa. Czerwoniak wygrał w grupie B z Błoniem i Teresinem po 2:0 a w półfinale zmierzył się z drużyną z Milanówka zwyciężając również 2:0. 

Finał był wyrównany lecz w tie-breaku nasza drużyna pod opieką prof. Pawła Kwietniewskiego okazała się silniejsza psychicznie i wygrała ostatni, decydujący set 15:13.  

Szkołę reprezentowali: 

Patryk Kawałek 

Kacper Choła 

Eryk Zdanowski 

Krystian Zdanowski 

Kamil Grygiel 

Emil Grygiel 

Wiktor Gołębiewski 

Piotrek Szymańczak 

Jakub Sobieszczuk 

Maciek Widuliński 

Krystian Matyśkiewicz

Frankofonia 2019

🗼Serdecznie zapraszamy🗼

 

Marzec to na całym świecie miesiąc Frankofonii. To miesiąc wszystkich, którym kultura Francji i krajów francuskojęzycznych jest szczególnie bliska. To święto osób mówiących po francusku, interesujących się kinem, malarstwem i muzyką francuską, to idealny czas dla pasjonatów i przyjaciół języka francuskiego. 

W Żyrardowie, mieście Filipa de Girard, festiwal ten odbywa się już po raz trzeci z każdym rokiem przyciągając coraz większe rzesze zainteresowanych. W jego tworzenie włącza się oczywiście Miasto Żyrardów, ale także żyrardowskie romanistki, szkoły, miejskie placówki kulturalne, Centrum Kultury, Kino Len, Resursa, TVŻ i przede wszystkim dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy naszego miasta, co niezmiernie cieszy.  

Frankofonia 2019 to czas wielu niezwykłych wydarzeń. Uroczyste śniadanie francuskie z Prezydentem Miasta Żyrardowa Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim i młodzieżą uczącą się języka francuskiego, odbędzie się 14 marca o godzinie 9:30 w Centrum Kultury. Podczas śniadania będziemy mogli skosztować smacznych wypieków francuskich przygotowanych z wirtuozerią przez nauczycieli oraz uczniów "Włókiennika". 

Począwszy od 9 marca w każdą marcową sobotę o godz. 12:00 (9, 16, 23 oraz 30 marca), w Kinie LEN na mieszkańców Żyrardowa czekają bezpłatne projekcje filmów francuskojęzycznych, udostępnione na potrzeby festiwalu przez współpracujący z miastem Żyrardów Institut Francais de Varsovie. 

Zapraszamy także na wydarzenia w szkołach, na grę miejską z nagrodami, iluminację budynku Magistratu w kolorach flagi francuskiej oraz na wyjątkowy koncert Pani Justyny Bacz, uznanej w Polsce i Francji wyjątkowej piosenkarki, w repertuarze której znajdują się najpiękniejsze i najbardziej rozpoznawalne utwory francuskie. Koncert ufundowany przez firmę Stratiforme, odbędzie się 29 marca o godz. 19:00 w Centrum Kultury a uświetni go występ niezwykle uzdolnionych muzycznie dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Żyrardowie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Decyduje kolejność przybycia do Centrum Kultury.  

W tym roku do grona współorganizatorów dołączył po raz drugi z rzędu supermarket Carrefour, sponsorując francuskie śniadanie dla dzieci i młodzieży. Wśród zacnego grona przyjaciół żyrardowskiej Frankofonii znalazła się po raz pierwszy firma Stratiforme. 

Francuski koncern Stratiforme to producent elementów z laminatów poliestrowo-szklanych, głównie do przemysłu kolejowego. Na żyrardowskim rynku firma działa od 2008 r. Tegoroczną Frankofonię wspiera także żyrardowski ekspert językowy Lang Center Tłumacze Przysięgli, fundator nagród dla dzieci i młodzieży w konkursach do których serdecznie zachęcamy.

Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych.

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

20 marca 2019 r. po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie zorganizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

158 uczniów miało okazję przebyć jednodniowe praktyki, których celem jest podejmowanie trafnych decyzji dotyczących dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Strona 4 z 104 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce