Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Czwartek, Czerwiec 27, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

Zaproszenie do współpracy

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode PióraPodziękowanie


Patryk Mendygrał w finale!

Patryk Mendygrał z klasy 2d w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

Gratulujemy i życzymy sukcesu w etapie centralnym, który odbędzie się 28 marca.

Dołącz do nas!
Zawody

Międzypowiatowy turniej w piłkę siatkową

7 marca na hali sportowej w Międzyborowie odbył się międzypowiatowy turniej w siatkówkę, w którym udział wzięło 6 drużyn, dwie z Żyrardowa (Czerwoniak i Elektryk), po jednej z Teresina, Milanówka, Błonia i Pruszkowa. Czerwoniak wygrał w grupie B z Błoniem i Teresinem po 2:0 a w półfinale zmierzył się z drużyną z Milanówka zwyciężając również 2:0. 

Finał był wyrównany lecz w tie-breaku nasza drużyna pod opieką prof. Pawła Kwietniewskiego okazała się silniejsza psychicznie i wygrała ostatni, decydujący set 15:13.  

Szkołę reprezentowali: 

Patryk Kawałek 

Kacper Choła 

Eryk Zdanowski 

Krystian Zdanowski 

Kamil Grygiel 

Emil Grygiel 

Wiktor Gołębiewski 

Piotrek Szymańczak 

Jakub Sobieszczuk 

Maciek Widuliński 

Krystian Matyśkiewicz

Frankofonia 2019

🗼Serdecznie zapraszamy🗼

 

Marzec to na całym świecie miesiąc Frankofonii. To miesiąc wszystkich, którym kultura Francji i krajów francuskojęzycznych jest szczególnie bliska. To święto osób mówiących po francusku, interesujących się kinem, malarstwem i muzyką francuską, to idealny czas dla pasjonatów i przyjaciół języka francuskiego. 

W Żyrardowie, mieście Filipa de Girard, festiwal ten odbywa się już po raz trzeci z każdym rokiem przyciągając coraz większe rzesze zainteresowanych. W jego tworzenie włącza się oczywiście Miasto Żyrardów, ale także żyrardowskie romanistki, szkoły, miejskie placówki kulturalne, Centrum Kultury, Kino Len, Resursa, TVŻ i przede wszystkim dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy naszego miasta, co niezmiernie cieszy.  

Frankofonia 2019 to czas wielu niezwykłych wydarzeń. Uroczyste śniadanie francuskie z Prezydentem Miasta Żyrardowa Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim i młodzieżą uczącą się języka francuskiego, odbędzie się 14 marca o godzinie 9:30 w Centrum Kultury. Podczas śniadania będziemy mogli skosztować smacznych wypieków francuskich przygotowanych z wirtuozerią przez nauczycieli oraz uczniów "Włókiennika". 

Począwszy od 9 marca w każdą marcową sobotę o godz. 12:00 (9, 16, 23 oraz 30 marca), w Kinie LEN na mieszkańców Żyrardowa czekają bezpłatne projekcje filmów francuskojęzycznych, udostępnione na potrzeby festiwalu przez współpracujący z miastem Żyrardów Institut Francais de Varsovie. 

Zapraszamy także na wydarzenia w szkołach, na grę miejską z nagrodami, iluminację budynku Magistratu w kolorach flagi francuskiej oraz na wyjątkowy koncert Pani Justyny Bacz, uznanej w Polsce i Francji wyjątkowej piosenkarki, w repertuarze której znajdują się najpiękniejsze i najbardziej rozpoznawalne utwory francuskie. Koncert ufundowany przez firmę Stratiforme, odbędzie się 29 marca o godz. 19:00 w Centrum Kultury a uświetni go występ niezwykle uzdolnionych muzycznie dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Żyrardowie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Decyduje kolejność przybycia do Centrum Kultury.  

W tym roku do grona współorganizatorów dołączył po raz drugi z rzędu supermarket Carrefour, sponsorując francuskie śniadanie dla dzieci i młodzieży. Wśród zacnego grona przyjaciół żyrardowskiej Frankofonii znalazła się po raz pierwszy firma Stratiforme. 

Francuski koncern Stratiforme to producent elementów z laminatów poliestrowo-szklanych, głównie do przemysłu kolejowego. Na żyrardowskim rynku firma działa od 2008 r. Tegoroczną Frankofonię wspiera także żyrardowski ekspert językowy Lang Center Tłumacze Przysięgli, fundator nagród dla dzieci i młodzieży w konkursach do których serdecznie zachęcamy.

Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych.

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

20 marca 2019 r. po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie zorganizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

158 uczniów miało okazję przebyć jednodniowe praktyki, których celem jest podejmowanie trafnych decyzji dotyczących dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Gala Szkoły Dialogu 2019

Gala Szkoły Dialogu 2019

Wielka projektowa gala w Teatrze Wielkim na scenie Opery Narodowej była naprawdę wyjątkowo miłym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Około 1200 młodych ludzi z całej Polski, w tym uczniowie Liceum Stefana Żeromskiego z Żyrardowa odebrało 26 lutego tytuł „ Szkoły Dialogu 2018”.

W obecności Zarządu Forum Dialogu oraz ważnych gości takich jak Prezydenta Warszawy, marszałka Senatu Bohdana Borusewicza, byłego działacza opozycji solidarnościowej- Henryka Wujca, ambasadorów Izraela, Australii oraz dyplomaty ambasady amerykańskiej, a także kilkorga Dzieci Holocaustu uczniowie zaangażowani w minionym roku w projekt Szkoła Dialogu podzielili się swoimi doświadczeniami oraz odebrali serdeczne słowa podziękowania i podziwu nie tylko od organizatorów przedsięwzięcia, ale także od zaproszonych gości.

Galę rozpoczął i zakończył entuzjastycznie przyjęty występ zespołu „Hańba”.

Otrzymany tytuł potwierdza, że młodzież liceum jest zaangażowana w odkrywanie niepamiętanej historii, mierzenia się z trudnymi dylematami moralnymi, prowadzenia dyskusji otwartej światopoglądowo, przeciwstawiania się dyskryminacji, wykluczaniu, antysemityzmowi oraz mowie nienawiści. Naszej wizycie w Teatrze Wielkim towarzyszył wiernie wspierający uczniów w odkrywaniu lokalnej historii Bogdan Jagiełło. Szkolnym opiekunem projektu była Bożena Gąsiorowska.

Warto w tych okolicznościach przypomnieć, że podczas projektu jego uczestnicy zorganizowali dla gimnazjalistów wycieczkę „Ich mała ojczyzna-prawo do pamięci” z udziałem Eleny Cuomo - 19 letniej Argentynki, która poszukiwała korzeni swojej żydowskiej rodziny żyjącej przed wojną w Żyrardowie. To rodzina Jakubowiczów. Gość z Argentyny odwiedził także na nietypowej lekcji języka angielskiego naszą szkołę. A dla wybranych klas naszego liceum prezentację przeciwko mowie nienawiści wygłosił w kontekście projektu dr Paweł Kuciński.

Od tej chwili podejmujemy status szkoły kontynuującej, to oznacza, że mamy plany na dalszą działalność.

Rekrutacja 2019_2020

Drodzy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

W zakładce Rekrutacja 2019 znajduje się:

starających się o przyjęcie do naszego Liceum.
Zapraszamy do zapoznania się z przedstawionymi dokumentami.
Body Worlds

Wystawa Body Worlds

 

Dnia 26.02.2019r. klasy 2c oraz 2e pod opieką prof. Małgorzaty Adamczyk, prof. Danuty Paluchowskiej oraz prof. Pawła Kwietniewskiego wybrały się na wycieczkę, aby zobaczyć oryginalną wystawę "Body Worlds"

Jest to pierwsza publiczna ekspozycja dotyczącą anatomii człowieka, stworzona przez dr Gunthera von Hagensa

Mieliśmy możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele - od poczęcia, poprzez choroby, aż po kres życia. Wszystkie eksponaty, a jest ich ponad 160, są prawdziwe. 

Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu

Poruszaliśmy się po trójwymiarowym atlasie anatomii patrząc na piękno ale również skomplikowany mechanizm organizmu człowieka.

Zawody międzypowiatowe

Zawody międzypowiatowe w piłkę ręczną

 

Dnia 26 lutego odbyły się międzypowiatowe zawody w piłkę ręczną dziewcząt. Po fantastycznie rozegranych zawodach powiatowych nasze dziewczęta zmierzyły się z trzema drużynami na wyższym szczeblu. 

Nasza drużyna pod okiem prof.Michała Ciecharowskiego wygrała dwa spotkania, a jeden po ciężkiej walce, przegrała. 

W pierwszym meczu ze szkołą z Sochaczewa, nasze dziewczęta wygrały wysoko 11:2. W kolejnym starciu lekko odpuściły, aby zostawić siły na spotkanie w finale. Mimo lekko chaotycznej gry udało wygrać się ze Mszczonowem 4;3. 

W meczu finałowym ze szkołą z Grodziska, nasze dziewczyny oddały całe serce na boisku, ale zmęczenie po poprzednich meczach odezwało się. Poddenerwowanie i agresywna gra wykluczyła naszego kapitana Sylwia Pindor z boiska, po czerwonej kartce, nasz zespół grał bez kluczowej zawodniczki, która w poprzednich meczach poprowadziła naszą drużynę do zwycięstw i bardzo wspierała swoje koleżanki z drużyny jako kapitan. Niestety nie udało nam się pokonać przeciwniczek i przegrałyśmy 5:3.

Gratulujemy wspaniałej walki!

Chorwacja 2019
Strona 4 z 104 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce