Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Poniedziaek, Czerwca 17, 2024
Konrad Karczewski finalistą_2022

Wielkanoc2022 życzenia

Wielkanoc 2022c

Adam Dudzinski

Mateusz Nesler

Dzień Przedzsiębiorczości 2022

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dnia 6 kwietnia 2022r po raz kolejny nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie Dzień Przedsiębiorczości, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Tego dnia młodzież mogła odwiedzić wybrane przez siebie firmy i zapoznać się z ich organizacją i zarządzaniem. Była też możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń na temat zawodu, który młody człowiek chciałby wykonywać.

W tegorocznej edycji wzięło udział 280 uczniów z naszej szkoły, którzy odwiedzili nie tylko firmy z terenu Żyrardowa, ale również Mszczonowa, Milanówka, Grodziska Mazowieckiego czy Warszawy oraz wielu innych miejscowości.

Dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne serdecznie dziękuje wszystkim firmom i instytucjom, które umożliwiły naszym uczniom wzięcie udziału w tym projekcie.

Wielkanoc 2022b

Julia Jakubiak

Julia Nowakowska

Konrad Karczewski finalistą!

Olimpiada przedmiotowa

"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"


Konrad Karczewski, uczeń klasy 3Dg został finalistą XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wielkanoc 2022a

Zuzanna Stegienko

Kinga Pietrzak

Osmoklasisto

aczka dla Brzuchowic

Paczka dla Brzuchowic

"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz, tym,

którzy znaleźli się w potrzebie i jak się z nimi dzielisz"

Podczas ostatniej dekady nasze liceum, podobnie jak 30 innych szkół Mazowsza, współdziałało z kombatancką organizacją Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość w projekcie ?Paczka dla kombatanta ze Lwowa i kresowych Polaków?. Kiedy wraz z uczniami woziliśmy paczki żywnościowe na Ukrainę, zatrzymywaliśmy się w seminarium rzymsko-katolickim w Brzuchowicach, gdzie znajduje się wzniesiony z datków zagranicznych hotel dla pielgrzymów. Zawsze byliśmy z radością i niezwykłą gościnnością witani przez ojca-rektora ks. Biszko. Toteż, kiedy wymieniony ksiądz zadzwonił w końcu lutego br. do prezesa warszawskiego obwodu WiN, płk Waldemara Kruszyńskiego z prośbą o pomoc, postanowiliśmy działać. Okazało się, że seminarium przyjęło ponad 150 uchodźców ze wschodniej Ukrainy i ma kłopoty z ich utrzymaniem.

W ciągu kilku dni grupa uczniów z klasy 2D pod kierunkiem prof. Sławomira Maszewskiego nagłośniła akcję w szkole i udało się zabrać 46 paczek z żywnością, środkami czystościowymi i higienicznymi oraz opatrunkami.

Do projektu przyłączyła się również warszawska gmina Bemowo, Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych w Warszawie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie. Wspólnymi siłami zgromadziliśmy ok. 300 paczek, które następnie zostały przewiezione na granicę do Korczowej, a stamtąd zabrane do Brzuchowic.

Za moim pośrednictwem ks. Biszko wyraża ogromne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w tej improwizowanej akcji pomocy. Niech Ci, których wojna wygnała z domów, choć przez chwilę czują, że nie są sami.

Chwała Ukrainie!

Poznajmy się - Julia Wojtczak

Poznajmy się - Julia Wojtczak

Julia Wojtczak to uczennica maturalnej klasy o profilu matematyczno-geograficznym w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie.

Od dzieciństwa interesuje się sztuką, a szczególną wagę przykłada do tradycyjnych form plastycznych, takich jak malarstwo czy rysunek. Od niedawna uczęszcza na dodatkowe zajęcia z rysunku, pomagające w rozwijaniu swoich umiejętności, ponieważ jej marzeniem są studia związane ze sztuką. Większość swojego wolnego czasu spędza na kompletowaniu prac do własnego portfolio, które zamierza złożyć na studia.

Poza plastyką interesuje się także muzyką- śpiewa, gra na instrumentach, oraz uwielbia czytać książki.

W swoich pracach pragnie ukazać przede wszystkim realizm, by jak najwierniej przełożyć na papier otaczający ją świat.

 Gratulujemy pięknych prac i wielkiego talentu!

Trzymamy kciuki za realizację marzeń!
 

Oliwia Konarska i Julia Wojtczak

Oliwia Konarska i Julia Wojtczak nagrodzone w konkursie plastyczno-historycznym o Żołnierzach Wyklętych.

14 marca 2022 r. w Muzeum Mazowsza Zachodniego odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-historycznego o "Żołnierzach Wyklętych", który odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza.

Prace oceniało jury w składzie: Stanisław Nalej, Paulina Gałązka, Elżbieta Sowińska, Mateusz Waśkowski, Justyna Żak.

Na podium stanęły dwie nasze uczennice.

Oliwia Konarska zajęła drugie miejsce, jej nauczycielem historii jest pani prof. Agnieszka Przyjankowska.

Trzecie miejsce zajęła Jula Wojtczak , nauczycielem historii jest pani prof. Elżbieta Żaboklicka.

Dziewczęta odebrały nagrody z rąk członka Zarządu Powiatu Stanisława Naleja i dyrektora Muzeum Mazowsza Zachodniego Bogusława Nietrzebki.

Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

Strona 4 z 132 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25