Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Wtorek, Sierpie 20, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2019/2020


Wykaz podręczników dla klas pierwszych czteroletnich
Wykaz podręczników dla klas pierwszych trzyletnich
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

Zaproszenie do współpracy

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Kwestionariusz kandydata
PODANIE O PRZYJĘCIE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode PióraFestiwal

FESTIWAL POEZJI I PIOSENKI FRANCUSKIEJ

Żyrardów stawia na edukację

Żyrardów stawia na edukację

We wszystkich żyrardowskich szkołach, których organem prowadzącym jest Miasto Żyrardów przez dwa kolejne lata szkolne, zaczynając od 2018/2019 realizowany jest projekt unijny – Żyrardów stawia na edukację – którego głównym celem jest udoskonalanie kompetencji kluczowych, postaw i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy przez udział uczniów w różnych formach zajęć dodatkowych. W tych zajęciach uwzględniane są indywidualne potrzeby rozwojowe, edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów. Będą doposażone pracownie przedmiotowe, wzbogacana baza szkół i podnoszone kompetencje nauczycieli, poprzez szkolenia i studia podyplomowe. Projekt ma również na celu rozwijanie i zacieśnianie współpracy między szkołami – uczestnikami przedsięwzięcia.

Realizacja celu głównego w projekcie odbywać się będzie poprzez różnorodne zajęcia: wyrównawcze, koła zainteresowań, warsztaty, projekty edukacyjne rozwijające postawę kreatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości i umiejętności pracy w zespole. Kompetencje kluczowe, których doskonalenie jest priorytetem projektu to kompetencje, które wspierają rozwój osobisty uczestnika, włączanie w życie społeczne, aktywne obywatelstwo i możliwość znalezienia zatrudnienia po zakończeniu edukacji szkolnej. Proces kształtowania i rozwijania w sobie kompetencji kluczowych trwa przez całe życie i nigdy się nie kończy, dlatego też uczestnicy projektu uczyć się będą jak się uczyć przez całe życie. Uczniowie podniosą także swoją wiedzę na temat zagrożeń w sieci. Pracownie przedmiotowe zostaną doposażone w sprzęt TIK. Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie z niepełnosprawnością oprócz udziału w zajęciach wyrównawczych i rozwijających, zostaną objęci zajęciami specjalistycznymi.

Projekt Żyrardów stawia na edukację będzie realizowany w formule projektu partnerskiego. Liderem jest Miasto Żyrardów, a partnerami dwie organizacje pozarządowe z dużym doświadczeniem w realizacji dofinansowanych z EFS: Fundacja STIWEK i Fundacja ROZMAWIAMY.

W roku szkolnym 2018/2019 ponad 265 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie uczestniczy w siedmiu zajęciach wyrównujących wiedzę, trzech – rozwijających, trzech – specjalistycznych, w dziesięciu warsztatach i jedenastu projektach edukacyjnych.

Z bólem żegnamy prof. Jana Olczaka

ŻEGNAMY KOLEJNĄ LEGENDĘ NASZEGO LICEUM.

JAN GRZEGORZ OLCZAK (1944-2019)

Jeszcze nie tak dawno żegnaliśmy panią profesor Krystynę Rożniak, a już przychodzi nam rozstawać się z kolejnym wybitnym nauczycielem naszej szkoły, niezapomnianym profesorem Janem Olczakiem, który zmarł 30 stycznia 2019 roku.

Opuścił nas wybitny pedagog i niezwykły nauczyciel matematyki, z grona tych, którzy liceum im. Stefana Żeromskiego poświęcili całą swoją zawodową karierę.

Pan Profesor uczył w naszym liceum od 1967 roku i rozstał się ze swoją misją dopiero po 37 latach. Pozostawił po sobie wrażenie niezwykle opanowanego i jednocześnie skromnego człowieka. Nie przypominam sobie, aby w czasach mojej szkolnej nauki, kiedykolwiek podniósł głos. A jednak zawsze budził respekt wśród uczniów klas humanistycznych i zachwyt wśród „matematyków”. Uczniowie podziwiali jego maestrię, kiedy swoim drobnym pismem zapisywał całe tablice rozwiązując najtrudniejsze zadania. Do dzisiaj mam przed oczyma scenę, kiedy Pan Profesor „na zastępstwie” w klasie humanistycznej rozwiązał już pół zadania, zanim uczniowie zdołali zorientować się, czego ono dotyczy, a następnie machnąwszy ręką stwierdził: „Nie przepisujcie tego do zeszytów, wynik wyjdzie w ułamkach.”

Mistrzostwo Profesora Jana Olczaka ujawniało się w pełni wówczas, kiedy jego wychowankowie rozpoczynali studia na najtrudniejszych wydziałach polskich uczelni. Podczas wykładów z matematyki nie musieli się nadmiernie koncentrować, bo przecież te treści mieli już doskonale opanowane.

Profesor Olczak z pewnością zajmuje poczesne miejsce w naszych wspomnieniach, ale w jego przypadku nie wystarczy zwykłe: „Dziękuję, Panie Profesorze…”, tu trzeba wyraźnie powiedzieć: „Nikt nie odbierze nam tego zaszczytu, że mogliśmy być Pana uczniami”.

Drogi Profesorze, cześć Twojej pamięci!

To smutne, jak szybko, gdzieś w niepoznawalnej dla nas przestrzeni, zbiera się legendarna Rada Pedagogiczna naszego Liceum, gremium sław, które przez lata budowały prestiż „Czerwoniaka” i wychowały wiele pokoleń mieszkańców naszego miasta. Wśród nich, gdzieś pomiędzy Zbigniewem Wilkiem, Krystyną Rożniak, a Zygmuntem Wiktorzakiem i Kazimierą Choińską zajmie swoje miejsce Jan Olczak, nauczyciel i artysta w swoim zawodzie.

w imieniu społeczności

LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie

Sławomir Maszewski


 

Wizyta robocza w Haapavesi

ERASMUS +, "Nauka wokół nas", wizyta robocza w Haapavesi, Finlandia

To już drugie w projekcie, po Grecji, spotkanie uczniów z krajów partnerskich.

Od 13 do 19 stycznia uczniowie z Finlandii, Francji, Islandii, Malty, Grecji i Polski przedstawiali swoje kraje i szkoły, przygotowane zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych, zapoznawali się z najnowszą światową technologią na Uniwersytecie Oulu (elastyczna elektronika, drukarki 3D i laserowe, VR – wirtualna rzeczywistość, kamery spektroskopowe), poznawali kulturę fińską (sauna i kąpieli w lodowatej wodzie, zjeżdżanie na sankach, jazda na biegówkach, chodzenie w „rakietach śnieżnych”, jedzenie słonych! cukierków - salmiaków), nawiązywali międzynarodowe znajomości.

Ważnym tematem spotkania była przyjazna koegzystencja człowieka i przyrody (wizyta w Rokua Geopark – mierzenie grubości i jakości śniegu i lodu, wizyta w elektrowni uzyskującej energię i biopaliwa z torfu i odpadów przemysłu drzewnego).

Nasi uczniowie poprowadzili świetny pokaz doświadczeń, zwiedzali bajkową, śnieżną, mroźną (-25 st. C), mroczną (4 godziny światła w ciągu dnia)z bardzo gościnnymi, spokojnymi ludźmi.

P.S. Widzieliśmy zorzę! ………na zdjęciach. Emotikona puszczająca oczko - U+1F609

Oni budują lepszy, artystyczny Żyrardów

Oni budują lepszy, artystyczny Żyrardów

To był poruszający moment.

22 stycznia 2019 r. prezydent Lucjan Chrzanowski wręczył Stypendia im. Filipa de Girarda za artystyczne dokonania: Maciejowi Klocińskiemu, Aleksandrze Murawskiej, Paulinie Tuzińskiej-Perczak, Natalii Kok, Julii Ksit, Zofii Cymerskiej i Sylwii Pietrydze.

Gratulujemy!

Wielkie brawa dla Julii Ksit z III d ♡

Muzeum M. Skłodowskiej-Curie

Wycieczka klasy 1c

Dnia 23 stycznia klasa IC pod opieką pani Doroty Mińkowskiej i pani Moniki Schotkosky odwiedziła Muzeum poświęcone życiu Marii Skłodowskiej-Curie mieszczące się w zrekonstruowanej XVIII-wiecznej kamienicy w której się urodziła.

Uczniowie podziwiali pamiątki należące do uczonej, szkło i sprzęt laboratoryjny z którego korzystała a także liczne fotografie, znaczki medale i dokumenty. Po zwiedzeniu muzeum klasa została zaproszona na film o życiu i pracy Noblistki.

Przekaż 1% podatku na działalność LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie

Apel do środowiska szkolnego w sprawie aktywnego włączenia się do programu:

Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły

Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie

 

Szanowni Państwo,

dążąc do zdobycia dodatkowych środków finansowych na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu:

Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły.

Program umożliwi pozyskiwanie przez radę rodziców za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole”, Organizacji Pożytku Publicznego nr KRS: 0000268115 – kwot wartości 1% od Państwa podatku dochodowego.

Polecając tę formę gromadzenia funduszy, przeznaczanych na poprawę warunków nauczania naszych dzieci, prosimy także o zainteresowanie nią Państwa przyjaciół i znajomych oraz poinformowanie ich, że mogą tą drogą wspomóc szkołę i jej uczniów.

Celem dokonania ww. operacji każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2018 (PIT 28 poz. 134, PIT 36 poz. 325, PIT 36L poz. 95, PIT 37 poz. 137, PIT 38 poz. 52, PIT 39 poz. 48)

RR LO w Żyrardowie”

 

 

W imieniu Rady Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Żyrardowie

 

Przewodnicząca Rady Rodziców

                                                                                 Małgorzata Kotyńska

 

Szczegółowe informacje o działalności Fundacji Rodzice Szkole” znajdują się na stronach internetowych:

www.rodziceszkole.edu.pl i www.radyrodzicow.pl

Perspektywy 2019

W najnowszym XXI Ogólnopolskim Rankingu Liceów Perspektywy 2019, analizowano osiągnięcia 2126 liceów ogólnokształcących w Polsce.

Pod uwagę brano wyniki maturalne i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych uczniów.

Nasz Czerwoniak zdobył tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

NOC BIOLOGÓW 2019

PIĄTKOWA NOC NALEŻAŁA DO BIOLOGÓW!


 

 

Dnia 11 stycznia klasa IIc pod opieką prof. Małgorzaty Adamczyk udała się na Noc Biologów organizowaną przez Wydział Biologii i Nauk o Środowisku UKSW. Wydarzenie to umożliwiło naszym uczniom poczuć się przez chwilę studentami UKSW, a także zgłębić wiedzą biologiczną w praktyczny sposób. Młodzież uczestniczyła w wykładzie pt."Osobowość dyssocjalna i podejmowanie decyzji moralnych - umysł seryjnego mordercy z perspektywy neuronauki". Najwięcej emocji wzbudziły warsztaty, w których to licealiści mieli okazję nauczyć się w praktyczny sposób odróżniać biedronki polskie od azjatyckich, czy też zobaczyć mózgi zwierząt hodowlanych. Tego typu warsztaty są niezwykłą okazją do poszerzania wiedzy oraz zainteresowań biologicznych. 

Dziękujemy serdecznie studentom WBNS oraz wykładowcom za tak niezwykłe doświadczenie!


Archipelag Skarbów

Archipelag Skarbów®

3 i 4 stycznia 2019 roku nasza Szkoła przystępuje do realizacji programu profilaktyki zintegrowanej. Trzy klasy biorą udział w intensywnych, dwudniowych zajęciach z trenerami Archipelagu.

Głównym celem programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów® jest wspieranie całościowego rozwoju młodzieży. Cel ten jest realizowany poprzez odwołanie się do różnych obszarów życia.

www.archipelagskarbow.eu

Zyczenia Świąteczne 2018

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

życzymy

Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkoły oraz Uczniom

aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła,

ciepła i rodzinnej atmosfery,

a Nowy Rok niósł ze sobą wiele szczęścia i pomyślności.

 Samorząd Uczniowski

Strona 6 z 104 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce