Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Czwartek, Sierpień 16, 2018
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Rada Rodziców
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2017/2018
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2017/2018
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Szkolne święto recytacji i poezji śpiewanej

Szkolne święto recytacji i poezji śpiewanej

Dzień po Światowym Dniu Poezji, 22 marca w naszym liceum odbyła się kolejna szkolna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W kategorii „poezji śpiewanej” wystąpiły dwie uczennice: Julia Ksit i Sandra Jakubowska i obie będą po decyzji jury reprezentować naszą szkołę na przesłuchaniach powiatowych.

Czyżby tylko dziewczęta czytały poezję? Aż 17 reprezentantek płci pięknej rywalizowało w kategorii „turniej recytatorski”. Najciekawsze w ich ocenie okazały się wiersze Wisławy Szymborskiej.

Nauczycielskie jury w składzie: Karolina Nowakiewicz, Renata Nalej, Bożena Gąsiorowska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji zdecydowało o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu: Pauliny Karczewskiej, Sandry Fabisiak, Julii Horszwald, Zuzanny Mikołajczyk, Zuzanny Pruszyńskiej oraz Agnieszki Kotyńskiej i Aleksandry Woźniak.

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy, a wyróżnionym gratulujemy zakwalifikowania się do kolejnego etapu!

Trzymamy kciuki za powodzenie!

Jakub Wacławek w finale OLiJP

Jakub Wacławek w finale OLiJP

Z przyjemnością informujemy, że Jakub Wacławek, uczeń klasy IId zakwalifikował się do finału Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Przystępując do olimpiady, Kuba, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, wybrał specjalizację teatrologiczną.

Na drugim etapie olimpiady napisał rozprawkę na temat przestrzeni niescenicznej w teatrze, rozwiązał test z wiedzy o języku i obronił pracę z etapu szkolnego. Uzyskał wysoką punktację, która pozwoliła mu awansować do etapu ogólnopolskiego.

Przed nim walka o tytuł finalisty lub laureata.

Kuba, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!

Kinga Sałaj

Żagle 2018

Gimnazjalisto!_
Otwarty wtorek
Newsy

20 marca zapraszamy Rodziców na dzień otwarty
w godzinach 17:00 – 18:30

12 MARCA 2018 DNI FRANKOFONII

KONCERT - 12 MARCA 2018 DNI FRANKOFONII

W dniu wczorajszym nasi uczniowie Aleksandra Wiśniewska z IIc i Michał Szymerski z IIa poprowadzili konferansjerkę podczas koncertu muzyki francuskiej, który został zorganizowany z okazji obchodów Dni Frankofonii w Żyrardowie.

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w Resursie młodzież z aż 5 szkół. Młodzi artyści zabrali nas w niezapomnianą muzyczną podróż po Francji, prezentując utwory od klasyki do przebojów bardziej współczesnych.

Jako pierwsi wyszli na scenę się artyści ze Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie: duet fortepianowy: Katarzyna Kolecka i Julia Kucharska, które pod okiem prof. Michaliny Mroczkowskiej przygotowały utwór pt. Petite suite cz. I En bateau, cz. II Cortege, autorstwa Claude'a Debussy.

Sonatę na obój i fortepian cz. I Elégie, autorstwa Francisa Poulenc zaprezentowały Weronika Folwarska z IIa i prof. Michalina Mroczkowska. Nad przygotowaniem utworu czuwał prof. Stanisław Styczyński.

Utwór najwybitniejszej francuskiej artystki - Edith Piaf pt. "Non, je ne regrette rien" i "Milord" usłyszeliśmy w wykonaniu Julii Ksit i Krzysztofa Sadeckiego z IID, którym w przygotowaniach pomógł prof. Tomasz Ostaszewski.

Wysłuchaliśmy utworu z musicalu Notre Dame de Paris pt. "Belle" w wykonaniu absolwenta Czewoniaka Daniela Olborskiego.

Piosenkę bardziej współczesną młodej artystki Louane pt. "Je vole" zaprezentowała Weronika Folwarska z IIa, której akompaniował Emil Grygiel z Ie.

Kolejny utwór usłyszeliśmy w wykonaniu Sandry Jakubowskiej z IIf, było to "S. O. S." z repertuaru Indili.

Następnie nadszedł czas na występy przedstawicieli XV Liceum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie, Uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Warszawie, Zespołu Szkół nr 1 w Żyrardowie, uczniów p. Teresy Utzig. Koncert zakończyli uczniowie p. Katarzyny Bocianowskiej z Gimnazjum nr 2 w Żyrardowie.

Koncert poprzedził poczęstunek potraw francuskich przygotowanych przez Zespół Szkół nr 2 oraz uczniów zaproszonych szkół.

Mamy nadzieję, że udało się nam ukazać piękno i wyjątkowość muzyki francuskiej i zachęcić do częstszego sięgania do jej zasobów.

Serdecznie dziękujemy naszym konferansjerom, artystom i organizatorom, którzy włożyli wielki wysiłek w to, abyśmy mogli dziś uczestniczyć w tym niezwykłym widowisku.

Forum Dialogu.

Forum Dialogu.

Tegoroczną galę projektu Szkoła Dialogu 2017 organizowanego przez Forum Dialogu uświetnił Ocalony Georg J.Elbaum ur. w Warszawie w 1938 roku jako Jerzy Elbaum.

Od lat 50. mieszka w USA. Jest doktorem inżynierii jądrowej, autorem wspomnień "Bez wczoraj, bez jutra. Migawki z dzieciństwa w cieniu Zagłady".

Dzisiaj był na spotkaniu z młodzieżą i nauczycielami w naszej szkole. Opowiadał historię swojego życia, które po ocaleniu z Zagłady obfitowało w mnóstwo wyzwań. Spotkanie wzbogaciła prezentacja fragmentów książki przez ucznia i uczennice naszego liceum.

Opowieść niezwykłego gościa sprowokowała kilka pytań zadanych na zakończenie wizyty .., a potem były jeszcze miłe rozmowy w kolejce po autografy...

Spotkanie miało bardzo dobry klimat. Oby więcej takich lekcji opartych na historiach konkretnych ludzi. Dziękujemy Forum Dialogu za ten kontakt. Warto przypomnieć, że w 2010 roku braliśmy udział w projekcie Szkoła Dialogu, a może znowu znajdą się chętni?

Dzień Ochrony Danych Osobowych

Twoje dane - Twoja sprawa

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w roku szkolnym 2017/2018 bierze udział w Programie „Twoje Dane – Twoja Sprawa” organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Program służy upowszechnianiu wiedzy o ochronie danych osobowych. Od kilku tygodni w szkole odbywają się lekcje, podczas których uczniowie dowiadują się, jak skutecznie chronić swoją prywatność.

Jedną z inicjatyw realizowanych w ramach programu TDTS był Dzień Ochrony Danych Osobowych, który odbył się w naszej szkole 28 lutego. Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spotkaniu, które było poświęcone konstytucyjnym prawom obywateli w zakresie ochrony prywatności i danych osobowych, bezpieczeństwu w sieci oraz obronie przed cyberprzemocą i nieuprawnionym pozyskiwaniem i wykorzystywaniem naszych danych. Podczas spotkania zostały wykorzystane materiały edukacyjne, przekazane nam przez GIODO. Uczniowie wysłuchali także listu otwartego skierowanego do uczestników programu przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Spotkanie zorganizowały panie Danuta Paluchowska, Anna Kubicka i Elżbieta Żaboklicka.

Miniatura poetycko – muzyczna 2018

Miniatura poetycko – muzyczna


Strona TJN24

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

2 marca 2018 r. o godz. 13.00 w Resursie

Młodzież naszego liceum zaprezentuje miniaturę poetycko – muzyczną, podczas której wysłuchamy poezji autorstwa Sławomira Maszewskiego oraz pieśni poświęconych Żołnierzom Wyklętym.
Gościem honorowym spotkania będzie ppłk Waldemar Kruszyński - żołnierz niezłomny, prezes warszawskiego obwodu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Serdecznie zapraszamy

Wykłady w WWSzI

27 lutego uczniowie zainteresowani informatyką rozszerzoną pod opieką nauczycieli Ewy Matuszewskiej i Marcina Śledzia, wzięli udział w stacjonarnych wykładach organizowanych w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

Zajęcia prowadził mgr inż. Andrzej Ptasznik, wieloletni wykładowca akademicki, autor i współautor systemów informatycznych opartych o bazy danych, konsultant z zakresu projektowania baz i hurtowni danych.

Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów: Świat w tabelach czyli podstawy relacyjnego modelu danych oraz Kto pyta nie błądzi - podstawy zapytań w języku SQL. Ponadto wzięli udział w praktycznych ćwiczeniach dotyczących zapytań w SQL.

Profesjonalnie prowadzone przez wykładowcę akademickiego zajęcia pozwoliły młodzieży utrwalić zdobytą na lekcjach wiedzę dotyczącą relacyjnego modelu baz danych oraz poszerzyć ją o nowe interesujące zagadnienia z zakresu tworzenia zapytań w języku SQL.

Strona 6 z 89 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce