Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Piątek, Luty 22, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

WARSZAWA/JERUZALEM_
<

6 listopada w Resursie odbył się spektakl naszej licealnej grupy teatralnej „Szafa na Rozdrożu” pt. „WARSZAWA/JERUZALEM”.

Sztuka na podstawie dwóch utworów Mirona Białoszewskiego - "Pamiętnika z powstania warszawskiego" oraz "Wypraw krzyżowych" - porusza problem absurdów wojny z perspektywy zwykłego człowieka, dla którego wspomnienia są czymś więcej niż jedynie wycinkiem historii...

W roli głównej wystąpił Michał Krupiński, za scenariusz i reżyserię odpowiadał Jakub Wacławek.

Przedstawienie zostało przygotowane w ramach VI Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu. W związku z tym oprócz mieszkańców Żyrardowa i uczniów szkoły na widowni zasiadła komisja konkursowa, w skład której weszli członkowie zespołu Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Nasi młodzi twórcy stanęli na wysokości zadania – sztuka, określana jako dojrzałe, oryginalne, dające do myślenia dzieło, spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem widowni.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych artystów!

Paczka

Grota

Zajęcia klubu Grota!

Od kilku lat w piątkowe wieczory w naszej szkole królują gry planszowe.
Wszystko dzięki nauczycielowi języka angielskiego - Jakubowi Lamentowi, który zaraził innych swoją pasją.
W ostatni piątek 2.11 zorganizował 'Mini' Draft PIRATES CSG, w którym wzięło udział 14 uczestników.
Zwyciężyli: Oskar, Wojtek i Damian.

Dzień otwarty

06 listopada 2018 r.

od 17:00 do 18:30 – dzień otwarty dla Rodziców

Zapraszamy serdecznie!


WARSZAWA/JERUZALEM

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność ogłosić, że w najbliższy wtorek 6 listopada o godzinie 16.00 w żyrardowskiej Resursie odbędzie się premiera najnowszego spektaklu naszego teatru pt. "WARSZAWA/JERUZALEM".

Sztuka na podstawie dwóch utworów Mirona Białoszewskiego - "Pamiętnika z powstania warszawskiego" oraz "Wypraw krzyżowych" - porusza problem absurdów wojny z perspektywy zwykłego człowieka, dla którego wspomnienia są czymś więcej niż tylko wycinkiem historii...

Czas spektaklu: ok. 1 godziny.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Kuba Wacławek

Wspomnienie o p. prof. Krystynie Rożniak

Wspomnienie o p. prof. Krystynie Rożniak

Są ludzie, którzy wywierają tak silny wpływ na nasze życie, że bardzo długo stanowią jego znaczącą część. Dla mnie jedną z takich osób była właśnie Pani Profesor.

Urodzony humanista, nie byłem nigdy „orłem” z matematyki, ale jej lekcje na długo pozostaną w mojej pamięci. Kiedy po dziesięciu latach nauczycielskiego stażu w warszawskim liceum, powróciłem do rodzinnej szkoły, jedną z pierwszych osób, którą spotkałem w pokoju nauczycielskim w budynku przy ulicy Sienkiewicza, była właśnie Pani Rożniak. Jak zawsze serdeczna, witała nowego kolegę, udzielając cennych rad dotyczących miejsca, które powinienem zająć za wielkim nauczycielskim stołem. Spotkanie było przemiłe, ale ja, jak mi się wówczas wydawało „stary nauczyciel” przez całą następną noc śniłem o tym, jak stoję przy tablicy na lekcji matematyki tuż przed Panią Profesor, kruszę w ręku kredę i za nic nie potrafię obliczyć granicy funkcji. Nieźle się wtedy napociłem,

i we śnie i na jawie…

Pani Profesor miała jeden niezwykły talent, największy jaki może mieć pedagog, potrafiła nauczyć swojego przedmiotu nawet najbardziej opornego intelektualnie ucznia, czego ja sam jestem dowodowym przykładem, bo maturę z matematyki zdałem bardzo dobrze.

Tak, jak wielu, wielu z Was…

Sławomir Maszewski

Narodowy Program Wspierania Czytelnictwa 2018

Narodowy Program Wspierania Czytelnictwa

W dniu 02.10.2018 r. Klasa IIIc brała udział w projekcie pt. „Narodowy Program Wspierania Czytelnictwa”.

W ramach lekcji języka polskiego dziesięć osób zaprezentowało swoje ulubione pozycje spośród własnych zbiorów. Były to między innymi:

  • E.Stachura „Siekierezada”
  • D. Glokhousky „Metro 2033”
  • G. Forman „ Zostan, jeśli kochasz”
  • C. Hoover „Maybe Someday”
  • T.Mafi „Dotyk Julii”
  • R. Brett „Kochaj”
  • A. Sapkowski „Wiedźmin”
  • N. W. Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”
  • R. Bratbury „ 451 Stopni Farenheita”

Dzięki temu poznaliśmy wiele ciekawych wątków i motywów, które z pewnością przydadzą się nam na tegorocznej maturze, a także uczniowie udowodnili, że są chętni do pogłębiania swojej wiedzy poprzez literaturę.

Warsaw Comic Con i Warsaw Games Show 2018

W piątek 26 października 2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Warsaw Games Show i Warsaw Comic Con w centrum Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

W tym dniu odbywały się spotkania z kilkunastoma gwiazdami najpopularniejszych filmów i seriali takich jak Pamiętniki Wampirów, Teen Wolf, Gra o Tron, Stranger Things, Władca Pierścieni, Sherlock, Riverdale czy The Orginals, Vikings.

Uczniowie mogli zajrzeć do strefy największych telewizji, strefy komiksów czy strefy gości specjalnych oraz strefy gier planszowych i karcianych, brać udział w konferencjach na temat wirtualnej rzeczywistości, zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami w branży IT i zdobywać gadżety w konkursach wiedzy.

 

Uczestniczyli w warsztatach tworzenia gier komputerowych prowadzonych przez studentów z Koła Naukowego Politechniki Warszawskiej „Polygon”. Przedstawiono podstawy silników Unity oraz Unreal Engine 4. Była także okazja przetestowania gier stworzonych przez członków koła.

Pamiętamy!

Pamiętamy!!!

 

Jak co roku, przed świętem Wszystkich Świętych, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie odwiedzali groby byłych nauczycieli.

Każdy z grobów został starannie sprzątnięty, a następnie zapalono na nim znicze ze specjalną szkolną nalepką „Pamiętamy” i zdjęciem naszego patrona. Zebrani przy mogiłach uczniowie, uczcili pamięć zmarłych nauczycieli symboliczną minutą ciszy.

Takie inicjatywy przybliżają nam historię naszej szkoły i pozwalają na chwilę zadumy.

Spotkanie polsko-izraelskie

Spotkanie polsko-izrealskie


 

 

Już piąte po 4-letniej przerwie spotkanie polsko-izraelskie w naszej szkole. 

Tym razem gościliśmy 67 uczniów z siedmiorgiem nauczycieli z dwóch szkół izraelskich: 

*Ort Melton High School z Bat Yam /koło Tel Avivu
*Branko Weis High School z Modiin. 

Spotkanie odbywało się, jak dotychczas, w programie - "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów". Koordynatorem spotkania była Bożena Gąsiorowska - liderka Dialogu Forum oraz absolwentka seminarium „Bliżej siebie”, dzięki któremu od 2008 roku funkcjonujemy jako szkoła w tym przedsięwzięciu. Także uczestniczą w nim izraelscy nauczyciele. To seminarium inspiruje ich do podążania śladami polskiej społeczności żydowskiej, poznawania historii i kultury Żydów żyjących przed wojną na terenach Polski oraz zachęca do organizacji spotkań szkolnej młodzieży. Projektowi patronują ministerstwa oraz edukacyjne instytucje w Polsce i Izraelu. Idea spotkań szkolnych ma służyć autentycznemu poznaniu się młodzieży, a także chwili wspólnej refleksji nad przykrymi wspomnieniami Zagłady, ale także sformułowaniu przesłania dla świata, aby trwał w pokoju. Temu służyły integracja i warsztat oparty na wierszu Czesława Miłosza „Campo Di Fiori”. Spotkania łączą powagę z żywiołową zabawą, więc najbardziej pozytywnym doświadczeniem był moment nauki tańca prowadzonej przez izraelską koordynatorkę i żywiołowe wykonanie piosenki „Toy”- tegorocznej laureatki Eurowizji. 

Myślę, że wszyscy żałowali, że spotkanie trwało tak krótko. Może młodzieży uda się kontynuować nawiązane kontakty, na to mamy nadzieję, my koordynatorzy. Tylko autentyczne więzi międzyludzkie mogą przełamać stereotypy, zlikwidować uprzedzenia i obudzić chęć dogłębniejszego poznania nawzajem siebie, swojej historii i problemów współczesności, które zagrażają bezpieczeństwu życia w pokoju. 

Gości w naszym liceum powitała Dyrektor Beata Stawicka oraz Dyrektor Wydziału Edukacji - Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz reprezentująca także osobę, Wiceprezydenta - Dariusza Kaczanowskiego. 

Na spotkanie przybyła również Prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Żyrardowa- Barbara Rzeczycka. Przedstawiciele obu izraelskich szkół oraz koordynatorka z Izraela zostali uhonorowani pamiątkową płaskorzeźbą z lokalnym motywem. Uczniowie zaś wymienili się pamiątkowymi drobiazgami. 

W przygotowanie i organizację zaangażowało się troje nauczycieli angielskiego: Agata Szustakiewicz-Gołdak, Agnieszka Wilk, Jakub Lament współpracujących z koordynatorką- Bożeną Gąsiorowską. 

Za udane przedsięwzięcie podziękowania należą się większej grupie wspierających je swoimi pomysłami i energią: Dyrekcji, nauczycielkom - opiekunkom SU, sekcji dekoracyjnej, paniom z pomocniczego personelu, pani Pedagog, Sekretariatowi, a .. najważniejsze i największe
„Dziękuję” dla uczennic oraz uczniów – liderek i liderów tego spotkania oraz dla wszystkich innych uczestników.


Bieszczady jak zawsze dzikie!

Bieszczady jak zawsze dzikie!

W dniach 22-25 października uczniowie klasy 1b oraz 3b, odwiedzili jeden z piękniejszych regionów Polski - Bieszczady. Moc atrakcji nie pozwoliła choćby na chwilę nudy. Podróż Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi przy pięknej pogodzie, Kamieniołom w Bóbrce oraz górna część Zapory w Solinie to atrakcje 1 dnia.

Drugiego dnia młodzież wraz z profesorami Małgorzatą Ciecharowską i Michałem Ciecharowskim zdobyli Tarnicę. Wszyscy spisali się na medal ponieważ każdy zdobył najwyższy szczyt Bieszczad. Tego dnia również odwiedziliśmy dawną Cerkiew w Czarnej. 

Dzień trzeci to prawdziwa karuzela pogodowa zima, wiosna, jesień. Odwiedziliśmy schronisko pod Połoniną Caryńską, Zagrodę Żubra oraz odbyliśmy integrację na polu do Paint Ball. 

Dnia czwartego mieliśmy okazję wejść do Zapory Wodnej w Solinie, największego obiektu hydrotechnicznego w Polsce.  

Mamy nadzieję, że aktywny wypoczynek przypadł młodzieży do gustu.

Strona 6 z 99 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce