Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Poniedziaek, Lutego 26, 2024
Wizyta uczniów i nauczycieli z Danii


Wizyta uczniów i nauczycieli z Danii


W dniach 14-20 marca 2011 będzie przebywała w naszej szkole grupa 23 uczniów i 2 nauczycieli z Haarby Efterskole z Danii. Będzie to rewizyta w ramach wymiany uczniów realizowanej przez nas ze szkołą duńską. Goście z Danii zamieszkają w domach polskich kolegów, których gościli u siebie w październiku 2010.

Na czas pobytu gości przygotowaliśmy bardzo ciekawy i różnorodny program, w którym wezmą udział zarówno Duńczycy, jak i ich polscy gospodarze.

Na terenie szkoły odbędą się lekcje języka polskiego jako obcego, warsztaty ludowych tańców polskich, zajęcia sportowe i plastyczne. W innych obiektach miejskich przeprowadzimy warsztaty teatralne, projektowanie strojów z resztek tkanin lnianych wraz z pokazem mody, a w celu zapoznania gości z miastem i jego historią, zorganizowaliśmy dla nich grę miejską. Ponadto zabierzemy gości na wycieczkę do Warszawy oraz do Lublina, połączoną ze zwiedzaniem obozu koncentracyjnego na Majdanku.

Główną autorką programu jest szkolny pedagog, Anna Kubicka, wspierana przez liczną grupę młodzieży, zarówno na etapie pomysłów, jak i realizacji.

“I have paid the bus, written to all the parents about the programme and the students are boasting to the other students at the school about the fantastic programme they are going to be experiencing in Poland, so we are all very much looking forward to coming.”

Powyższe słowa duńskiej koordynatorki traktujemy jak zobowiązanie i na pewno dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść pokładanych w nas oczekiwań.

Danuta Czyżewska, koordynatorka wymiany.

Program Antyplagiatowy


Program AntyplagiatowyNasza szkoła za zakwalifikowanie się ucznia klasy IIIa Błażeja Kobusa  do eliminacji okręgowych VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości otrzymała roczną licencję na Internetowy System Antyplagiatowy Plagiat.pl.

System będzie wykorzystywany przez nauczycieli w celu weryfikacji czy prace uczniów nie naruszają cudzej własności intelektualnej.

System Antyplagiatowy daje nauczycielom możliwość kontrolowania samodzielności uczniów, a także lepszego oceniania ich sprawności językowej. Ułatwia również zaszczepianie uczniom nawyku prawidłowego oznaczania cytatów, a co za tym idzie – umiejętnego korzystania ze źródeł i opracowań.

Są one niezbędne zarówno na studiach, jak i w późniejszym życiu zawodowym.

Z żalem zawiadamiamy...

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 1 marca 2011 roku odeszła od nas na zawsze prof. Krystyna Krawińska pełniąca w latach 1982-1985 funkcję dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.

Wspaniały pedagog, wieloletni ceniony nauczyciel biologii, doskonały wychowawca wielu pokoleń młodzieży.

Pani profesor wielokrotnie odwiedzała naszą szkołę, uczestniczyła w obchodach 90.lecia liceum.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w piątek 4 marca 2011 roku o godz. 10.30

Olimpiada Języka Angielskiego

Olimpiada Języka Angielskiego


1 marca odbył się w naszym liceum I etap Olimpiady Języka Angielskiego zorganizowany przez Regent College w Elblągu.
Test pisała rekordowa liczba uczniów - 90 osób!
Nagrody dla finalistów olimpiady obejmują między innymi indeksy Regent College oraz zwolnienie z czesnego tej uczelni.

XV Miedzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2011,

Perspektywy Press, organizator XV Miedzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2011, serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznym Salonie, który będzie miał miejsce 3-5 marca 2011 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Spotkania towarzyszące targom, możliwość osobistego zapoznania się z ofertą studiów w kraju i za granicą (90 uczelni z Polski i 80 uczelni z innych państw, bogaty program spotkań ze szkołami wyższymi Francji i Niemiec - honorowych gości Salonu), udział w spotkaniach omawiających zmiany w maturze 2012 to okazja, której nie wolno przegapić przyszłorocznym maturzystom.
Uczniowie, którzy zarejestrują się pod tym adresem salon.perspektywy.pl otrzymają na Salonie, na stoisku Perspektyw darmowy egzemplarz bestsellerowego Informatora Kierunków Studiów - publikacji, która daje pełen obraz oferty publicznych i niepublicznych uczelni wraz ze szczegółowymi opisami programów studiów, z testami predyspozycji zawodowych oraz z wiedzą o edukacyjnych ścieżkach prowadzących do pracy w wymarzonych zawodach.

Klasa 3a

3a

Anglojęzyczny Festiwal Humoru

Anglojęzyczny Festiwal Humoru


10 lutego ekipa z naszego liceum wyruszyła do Centrum Kultury, żeby wziąć udział w Anglojęzycznym Festiwalu Humoru.
Nasza szkoła wystawiła 4 zespoły, które przygotowały następujące skecze:"The Superlative Vaccum cleaner" - Beata Ludwiak i Karolina "Kicak" Wojciechowska stając może nie na podium, ale na również wysokim VIII miejscu, "The dentist" - Bartek Brycki, Mateusz Jędral, Jędrek Sałaj, Maciek Baraniecki , zajmując zacne IX miejsce, "The Perfect Couple" - Rafał Cała, Karolina Reluga, Karolina Czepik plasując się na miejscu XII, oraz Dominik Dymkowski ze swoim monologiem: "Okruchy Rocka- Rock Slivers".
Skecze zostały przygotowane przez nasze niezastąpione profesorki języka angielskiego: Agatę Lepieszkę i Agatę Szustakiewicz.

Z Centrum Kultury nikt nie wyszedł bez nagrody.

Swoją obecnością Festiwal Humoru zaszczycił, podobnie jak rok temu Kevin Aiston.

Galeria zdjęć

Koncert Walentynkowy

Koncert Walentynkowy


W dniu 10 lutego 2011 roku odbył się Koncert Walentynkowy, którego główną atrakcją był program Jaka to Melodia? Pomysłodawcą i głównym organizatorem oraz uczestnikiem części artystycznej był ks. Tomasz Zieliński.
Dekoracją sali koncertowej, szkolnych korytarzy i wypiekiem pierniczków w kształcie serca zajęły się uczennice pod czujnym okiem pani prof. Moniki Schotkosky.

Piosenki o tematyce miłosnej odgadywali przedstawiciele poszczególnych klas. Ciało pedagogiczne reprezentowała pani prof. Agnieszka Przyjankowska

Całość uświetniły występy instrumentalno-wokalne naszych szkolnych muzyków

Gratulujemy zwycięzcom: Karolinie Bartosiewicz z 2f, Oli Karczewskiej z 2b i Konradowi Krześniakowi z 2c.

Miło szaleć, kiedy czas po temu

„Miło szaleć, kiedy czas po temu”Bal Studniówkowy odbędzie się 12 lutego 2011 roku o godzinie 20.00 w OSiR w Żyrardowie.

Serdecznie zapraszamy!!!


Dni Otwarte

Dni Otwarte


W dniach 1-4 lutego 2011 roku odbyły się Dni Otwarte dla gimnazjalistów. Nasi licealiści mieli przyjemność gościć młodszych kolegów i koleżanki na lekcjach otwartych. Gimnazjaliści uczestniczyli w wybranych przez siebie, zgodnie z zainteresowaniami, lekcjach:

PrzedmiotTematProwadzący
język polskiCechy gatunkowe reportażu literackiegoprof. K. Sałaj
fizykaDynamikaprof. C. Wacławek
geografiaKlimaty Ziemiprof. M. Gałęziewska
geografiaWarunki rozwoju rolnictwa w Polsceprof. M. Gałęziewska
historiaUstrój republiki rzymskiejprof. A. Przyjankowska
chemiaWłaściwości kwasów karboksylowychprof. D. Mińkowska
technologia informacyjnaSklep z kartkami na stronę WWWprof. E. Matuszewska
informatykaProgramowanie w C++prof. E. Matuszewska
język angielskiEnglish around the worldprof. J. Lament
język angielskiKultura Irlandii dla zainteresowanychprof. D. Czyżewska
język niemieckiGry i zabawy językoweprof. E. Fatalska
język francuskiFrancuski na wesołoprof. M. Schotkosky
zajęcia z psychologiem szkolnymMoje predyspozycje osobowościowe - psychotesty prof. M. Bylica-Pawlak

Uczniowie gimnazjów wykazali się komunikatywnością, otwartością i wiedzą, biorąc aktywny udział w przygotowanych zajęciach.

Dni Otwarte odbędą się powtórnie 15-18 marca 2011 roku.

Serdecznie zapraszamy!!!

Warsztaty efektynej nauki

Warsztaty efektywnej nauki


W dniu 27.01.2011 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach przygotowanych i poprowadzonych przez pracowników Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Zajęcia dotyczyły efektywnej nauki. Uczniowie poznali m. in. techniki szybkiego zapamiętywania oraz sposoby tworzenia mapy myśli. Zapoznali się także z ofertą Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej

Strona 123 z 132 << < 120 121 122 123 124 125 126 > >>

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25