Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Gala Przedsiębiorczości

Gala Przedsiębiorczości


2 lutego 2011 r. przedstawiciele naszego liceum w składzie: dyrektor - Genowefa Milczarek, szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości - Danuta Paluchowska oraz przedstawiciel uczniów Aleksander Melech uczestniczyli w Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Bronisław Komorowski, Pan Minister Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Pani Minister Irena Wójcicka, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Pan Jan Lityński, Doradca Prezydenta RP.

"Jestem przekonany, że konkurs daje możliwość kształtowania u młodych ludzi cech przydatnych w całym życiu, bo być przedsiębiorczym trzeba w każdej sytuacji, nie tylko, gdy myśli się o własnym przedsiębiorstwie" - powiedział podczas uroczystości Prezydent Komorowski. "Kształtowanie takich cech jak dzielność, czasami umiejętność improwizacji, umiejętność poruszania się w obszarze spraw gospodarczych, jest potrzebne młodym ludziom. Kim chcę być, jaki chcę znaleźć sposób na własne funkcjonowanie - to pytanie, które staje przed każdym, szczególnie młodym człowiekiem. Konkurs może być pomocą do tego, jak zaplanować swoje życie już na starcie. A skoro pomaga młodym ludziom, pomaga też Polsce."

Podczas uroczystości laureatom VII edycji „Dnia Przedsiębiorczości” wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wśród 25 nagrodzonych najaktywniejszych szkół znalazła się nasza szkoła - Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie.
To kolejny ogromny sukces naszej szkoły, na który zapracowali nauczyciele, ale przede wszystkim uczniowie aktywni w Dniu Przedsiębiorczości.
Po głównej uroczystości i poczęstunku uczestnikom Gali stworzono niepowtarzalną okazję zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego. Na Gali nie zabrakło miłych gestów, wesołej atmosfery i szczerych podziękowań ze strony organizatorów jak i uczestników "Dnia Przedsiębiorczości".
Kolejna edycja Dnia Przedsiębiorczości odbędzie się 31 marca

Galeria zdjęć w obiektywie Aleksandra Melecha

OTK 2011


OTK 2011
Hasło olimpiady „MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA”


Kolejny już raz uczniowie naszego Liceum wzięli udział w Olimpiadzie Teologii Katolickiej.
Obecna edycja (rok szkolny 2010/2011) to XXI OTK organizowana przez Diecezję Krakowską pod hasłem „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Po eliminacjach szkolnych dwóch uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu olimpiady na szczeblu diecezjalnym: Adrian Wieczorek, kl. 2d i Andrzej Wojewoda, kl. 1d.

Zwycięzcą eliminacji diecezjalnych został uczeń naszego Liceum, Adrian Wieczorek, zdobywając 74 z 76 możliwych do uzyskania punktów. I tym samym będzie reprezentował Diecezję Łowicką i naszą szkołę w finale ogólnopolskim OTK, który odbędzie się w 17-19 marca 2011 w Krakowie.

Katechetą uczącym Adriana Wieczorka jest ks. Marek Wyszomierski SDB.

Wernisaż prac Pana prof. Cezarego Wacławka

Wernisaż prac Pana prof. Cezarego Wacławka


W dniu 28 stycznia 2011 r. w bibliotece szkolnej odbył się wernisaż prac Pana Cezarego Wacławka, nauczyciela fizyki i matematyki w naszej szkole. W otwarciu wystawy brali udział nauczyciele i pracownicy Liceum, a uroczystego odsłonięcia dokonała Pani Dyrektor Genowefa Milczarek.

Autor, zachęcony przez obecnych bardzo ciekawie opowiadał o tym, jak zainteresował się malarstwem i jak na przestrzeni lat doskonalił swoją technikę malowania.

Wystawę można oglądać do 4 lutego. Mamy nadzieję, że przykład Pana Profesora zachęci innych, zarówno uczniów jak i nauczycieli do ujawnienia swoich często bardzo ciekawych pasji artystycznych.

Serdecznie zapraszamy!

Gala konkursu Tu mieszkam tu działam

Gala konkursu Tu mieszkam tu działam


Kinga Kowalska uczennica III a naszego liceum jako laureatka ogłoszonego przez Instytut Obywatelski Konkursu Tu mieszkam, tu działam 28 stycznia 2011 roku podczas finałowej Gali w sali kolumnowej Sejmu RP odebrała nagrodę z rąk Jarosława Makowskiego - dyrektora Instytutu Obywatelskiego.

Zwycięzcom osobiście gratulowały sukcesu polskie europosłanki Róża Thun oraz pani prof. Lena Kolarska Bobińska. Przypomnijmy, że Kinga jest autorką nagrodzonego w tym konkursie eseju, którego tematem stała się refleksja nad aktywnością obywatelską młodych ludzi w lokalnym środowisku… i właśnie dzięki temu pojedzie w październiku do Brukseli do europarlamentu!

Nasze europosłanki w swoich wystąpieniach podkreślały wagę idei konkursowej i podziw dla energii młodzieży w jej lokalnych przedsięwzięciach, również zachęcały do ożywienia klubów europejskich oraz takich form zrzeszeń uczniów, które, w roku szczególnej obecności Polski w europarlamencie będą sprzyjać pogłębianiu znajomości prawa europejskiego i jego poszanowaniu. Nauczycielom gratulowały sukcesu podopiecznych i zachęcały do organizowania innowacyjnych form edukacji w tym temacie.

Naszym przewodnikiem po sejmowych zakamarkach była posłanka z Żyrardowa, dyrektor Centrum Kultury Pani Beata Rusinowska, która zaopiekowała się nami bardzo serdecznie. Warte zauważenia jest, że wśród nagrodzonych było więcej laureatek niż laureatów, ciekawe jak można ten fakt rozsądnie interpretować? Oczywiście, dla obu płci pozytywnie?

Szkolny recenzent pracy konkursowej - Bożena Gąsiorowska

Dlaczego powinniśmy pamiętać?

Ważna lekcja w przestrzeni miasta – Dlaczego powinniśmy pamiętać?


Swoją obecnością na żydowskim cmentarzu w Żyrardowie oraz chwilą zadumy towarzyszącej złożeniu skromnej wiązanki z polskimi narodowymi barwami na znajdującym się tam Pomniku Zagłady Żyrardowskich Żydów młodzież naszej szkoły pracująca od roku w projekcie Na rzecz dialogu kultur, wsłuchując się w smutne słowa wierszy Yehudy Polikera i Yehudy Amichaia oraz Juliana Tuwima - zapaliła nagrobne światełka i upamiętniła 27 stycznia 2011 po raz pierwszy w naszym mieście Międzynarodowy Dzień Holocaustu.

Przyprowadziłam tu młodzież zmotywowana przekonaniem towarzyszącym mi od kilku lat zaangażowania w ten obszar edukacji, że godni naszej pamięci są ci, których los w obliczu na ogół bezradnego otoczenia przesądzał się w bezkarnie organizowanym ludobójstwie na nieznaną dotychczas skalę. Pamięć tej bezradności na pewno ciągle jest bolesna i nie wolno nam z niej rozliczać, ale można na pewno przeciwstawiać się niepamiętaniu.

Ci młodzi ludzie po raz któryś z rzędu spełnili naprawdę ważny obowiązek obywatelski-odradzając niepopularnym gestem zaniedbaną pamięć o wkładzie żydowskiej wspólnoty w obywatelskie dzieło rozwoju tego miasta w jego wielokulturowej przedwojennej przeszłości.

Koordynator projektu Bożena Gąsiorowska

Olimpiada Przedsiębiorczości


Olimpiada Przedsiębiorczości


Ogłoszono listę uczestników eliminacji okręgowych VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości 

1250 spośród blisko 21,5 tysiąca uczniów zgłoszonych do eliminacji szkolnych zostało zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, które odbędą się 3 marca 2011 r. na pięciu uczelniach ekonomicznych: w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na uniwersytetach ekonomicznych w Polsce. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: „Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia”.
Zawodnicy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Ci, którzy zaleźli się w grupie zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, uzyskają uprawnienia do udziału w specjalnym, elitarnym kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymają wartościowe publikacje, między innymi od Narodowego Banku Polskiego.

Z naszej szkoły zakwalifikował się uczeń klasy III A Błażej Kobus.

Gratulujemy i życzymy powodzenia !!!

Opiekun: prof. Danuta Paluchowska

Olimpiada Filozoficzna


OLIMPIADA FILOZOFICZNA


Edyta Majchrzak - uczennica klasy II d - otrzymując wysokie noty za pracę pod tytułem Jak, Twoim zdaniem, Arthur Schopenhauer odpowiedziałby na pytanie: na czym polega mądrość, jaką daje filozofia? ( W 150. rocznicę śmierciSchopenhauera) zakwalifikowała się do zawodów  (okręgowych) II stopnia XXIII Olimpiady Filozoficznej przeprowadzanej przez Komitet Główny OF wraz z komitetami okręgowymi i komisjami szkolnymi jako trójstopniowe zawody o zasięgu ogólnopolskim. 

Zawody pierwszego stopnia polegały na samodzielnym wyborze jednego z tematów wymienionych w aktualnym programie Olimpiady Filozoficznej oraz opracowaniu go w formie pracy pisemnej. Do zawodów drugiego stopnia zakwalifikowały się prace, które uzyskały minimum 25 punktów w skali 30-punktowej według kryteriów określonych w programie Olimpiady Filozoficznej.

Laureaci i finaliści tej olimpiady są zwolnieni z egzaminu maturalnego z filozofii, także wtedy, gdy przedmiot ten nie jest objęty szkolnym planem nauczania.

Życzymy sukcesów Edycie!

Szkolny opiekun Olimpiady Filozoficznej - prof. Bożena Gąsiorowska.

" Rozumiem to, co czytam. Czytam to, co rozumiem"

" Rozumiem to, co czytam. Czytam to, co rozumiem"


W dniu 12.01.2011 r. uczniowie klas drugich naszego liceum przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu "Rozumiem to, co czytam. Czytam to, co rozumiem"
Sprawdzian organizowany był przez Centrum Edukacji Humanistycznej. Wymagał odpowiedzi na 20 pytań zamkniętych.
Pytania odnosiły się do IX wiecznych tekstów o różnym charakterze.

Wyniki sprawdzianu zostaną odesłane do szkoły do końca lutego 2011 roku.

Fotopołowy

FOTOPOŁOWY - konkurs fotograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych


Weź udział w konkursie! Sfotografuj ciekawe miejsce, zdarzenie, przedmiot albo zrób portret – to co uda bądź udało Ci się podpatrzeć w czasie wolnym – po godzinach.

Zasady są proste – utrwal ciekawe chwile, wypełnij formularz/e, prześlij do nas zdjęcie/a i zdobądź atrakcyjne nagrody! Czekamy na Twoje zdjęcia do 10 lutego 2011 roku.

Uwaga! Dodatkowo 30 najlepszych zdjęć będzie uhonorowanych specjalną wystawą w marcu 2011 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz na stronie: www.konkurs.uph.edu.pl

Młodzi Przedsiębiorcy

Drodzy Młodzi Przedsiębiorcy!!!


Zapraszamy do udziału w ThinkQuest International Competition 2011 organizowanym przez firmę Oracle, lidera na rynku technologii informatycznych dla biznesu, Partnera Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szczegółowe informacje o konkursie zawiera załączona ulotka.
Zapraszamy też na www.thinkquest.org

Myśl, twórz, wprowadzaj innowacje!

Statuetka

02 lutego 2011 roku w Pałacu Prezydenta RP odbędzie się Uroczysta Gala Przedsiębiorczości, podczas której najaktywniejszym szkołom i firmom - uczestnikom Dnia Przedsiębiorczości - zostaną wręczone dyplomy i statuetki.

Pani Dyrektor Genowefa Milczarek, prof. Danuta Paluchowska i reprezentant społeczności uczniowskiej Aleksander Melech, odbiorą statuetkę "Najaktywniejszej Szkoły na Mazowszu 2010 w Dniu Przedsiębiorczości".

Gratulujemy!!!

Strona 124 z 132 << < 121 122 123 124 125 126 127 > >>

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25