Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Niedziela, Lipca 28, 2024
„Dobre Szkoły Blisko Ciebie”.

Gimnazjalisto, z nami ułóż swoją przyszłość!

Dnia 23.03.2018r. w żyrardowskiej Resursie odbyły się targi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem - "Dobre Szkoły Blisko Ciebie"”. Nasi uczniowie zaprezentowali ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Podczas prezentacji, uczniowie uzyskali informację na temat proponowanych klas pierwszych. Dowiedzieli się, że to "Czerwoniak" jest szkołą, w której mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Mamy nadzieję, że dołączycie do naszej społeczności. 

Do zobaczenia we wrześniu!

Dni Frankofonii 2018

Dni Frankofonii

W dniach 20-23 marca 2018 do naszego liceum zawitała Francja!

Było to oczywiście związane z obchodami Dni Frankofonii, które w Czerwoniaku celebrujemy już po raz piąty. Za ich organizację odpowiedzialni byli przede wszystkim uczniowie uczący się języka francuskiego, działający pod czujnym okiem Pani Profesor Moniki Schotkosky, ale nie zabrakło również pomocy ze strony sympatyków innych języków.

Przygotowali oni wiele atrakcji, takich jak kawiarenka z francuskimi (i nie tylko) przysmakami, loteria fantowa, licytacja, pokaz mody, mini-fotobudka czy konkursy wiedzy o Francji i savoir-vivre. Szczególnym punktem programu była również prezentacja o kulturze francuskiej, do której obejrzenia zaprosiliśmy także uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Te 3 dni zdecydowanie były czasem ciężkiej pracy, ale niezapomniana atmosfera i świetna zabawa z pewnością były tego warte.

Bardzo dziękujemy organizatorom, szczególnie Pani Profesor Schotkosky, za włożony wysiłek, dający nam możliwość stworzenia wspaniałych wspomnień, które zostaną z nami na zawsze.

Wycieczka

Dnia 21 marca pod opieką Pani Marioli Wencel oraz Pani Małgorzaty Adamczyk klasa 2c miała przyjemność odwiedzić jedną z warszawskich uczelni - SGGW.

Zwiedzanie zaczęliśmy od krótkiego wstępu nt. uczelni i samej weterynarii. Dowiedzieliśmy się podstawowych rzeczy o funkcjonowaniu studiów na kierunku medycyny weterynaryjnej (np. o tym jakie przedmioty obowiązują na danym roku).

Następnie weszliśmy do budynku wydziału weterynarii i spotkaliśmy się z dr. Michałem Skibniewskim, który oprowadził nas m.in. po prosektorium, gdzie opowiadał o zabiegach, które są tam wykonywane podczas ćwiczeń ze studentami oraz przybliżył nam nieco historię chirurgii weterynaryjnej  W następnej kolejności pokazał nam muzeum osteologiczne (muzeum żubra), gdzie zgromadzone są całe szkielety, bądź fragmenty takich zwierząt jak: wielbłąd, żyrafa, słoń, waleń oraz kolekcja czaszek żubrów z naszych rodzimych lasów. Największą popularnością w tym zakresie cieszył się gibon bezgłowy ;) Po zakończeniu prezentacji w muzeum przeszliśmy na korytarze pierwszego i drugiego piętra, gdzie wyeksponowana jest część zbiorów preparatów przedstawiających różne patologie w budowie oraz zmienione chorobowo całe organizmy lub narządy.

Ostatnim punktem zwiedzania na terenie nowego kampusa były kliniki małych zwierząt, które mieliśmy okazję zobaczyć z perspektywy studenta/lekarza, a także pacjenta (m.in. przeszliśmy przez blok operacyjny).

Przed samym wyjściem również znalazł się czas na zdjęcia pod tablicą, która upamiętniała naszego patrona... jak się okazało, weterynarza.

Wycieczkę zakończyliśmy krótkim spacerem po starej części kampusa, gdzie znajduje się zabytkowy park z rektoratem, część wydziałów oraz m.in. aula kryształowa, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości.

Międzynarodowe zawody matematyczne

Ekipa z Czerwoniaka bierze udział w dzisiejszych międzynarodowych zawodach matematycznych "Náboj 2018”.
Trzymamy kciuki!

Srebro!

Dziewczyny pod opieką profesora Kwietniewskiego zdobyły dziś srebrny medal.
Gratulujemy!

Być albo nie być

Hamlet na wielkim ekranie? Jak najbardziej!

Pieśń Trolla w wykonaniu teatru Szafa na Rozdrożu z L.O im. Stefana Żeromskiego? Musicie to zobaczyć.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca zapraszamy do Centrum Kultury na dwa niezapomniane widowiska.

O godzinie 17.00 wystąpi przed Państwem wspaniały teatr naszej żyrardowskiej młodzieży w swoim autorskim spektaklu Pieśń Trolla! Prosto z Festiwalu Artystycznego Zamoyskiej Awangardy, na którym dostali owacje na stojąco, wystąpią przed Państwem, gwarantując świetną zabawę.

O 18.30 na wielkim ekranie emitujemy transmisję londyńskiego teatru Barbican Theatre, który przeniesie nas w świat szekspirowskiej tragedii. Spektakl okrzyknięto wydarzeniem ze względu na niezapomnianą grę aktorską i oprawę plastyczną inscenizacji, zrealizowaną z dużym rozmachem. W tytułową rolę wcielił się niesamowity Benedict Cumberbatch!

Bilety w cenie 20 złotych są do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz na stronie Kina LEN

Artykuł i plakat ze strony Centrum Kultury w Żyrardowie

Piłka halowa 2018

Poetycki Wieczór Podwójny

Poetycki Wieczór Podwójny

Dnia 15 marca nasza szkoła była reprezentowana przez pana profesora Sławiomira Maszewskiego i uczennicę Weronikę Golbert w Poetyckim Wieczorze Podwójnym, spotkaniu literacko-muzycznym.

Pan profesor był członkiem jury oraz jednym z ''Poetów wesołych'' przedstawiających swoje fraszki w pierwszej części spotkania, natomiast Weronika zdobyła I miejsce w Turnieju Dwóch Wierszy, który był drugą częścią. Drugie miejsce zdobyła pani Danuta Bartoszuk, zostały wręczone także liczne wyróżnienia. Publiczność wysłuchała także twórczości w postaci fraszek panów: Jerzego Paruszewskiego i Stanisława Wasilewskiego - którzy także zasiadali w jury.

Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił Bogdan Szymańczak.

FAZIA 2018

FAZIA- Festiwal Artystyczny Zamoyskiej Awangardy

Dnia 16 marca 2018 roku nasz szkolny teatr ''Szafa Na Rozdrożu'' próbował swoich sił w ''FAZIE- Festiwalu Artystycznym Zamoyskiej Awangardy, organizowanym przez XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie.

Za wystawienie swojego spektaklu pt.; ,,Pieśń Trolla'' autorstwa Jakuba Wacławka z kl. II D, w składzie aktorów: Marcin Szczepański, Michał Krupiński, Aleksandra Woźniak, Jakub Wacławek, Jakub Bieganowski, Weronika Solińska, Roksana Chudon, Jakub Kobylski, Weronika Golbert, Zuzanna Lewalska, Hubert Skibiński oraz pomocy technicznej: Julia Saiki, Aleksy Radziszewski, grupa dostała wyróżnienie.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spektakl w Centrum Kultury, który odbędzie się we wtorek 27 marca o godzinie 17.00

Szkolne święto recytacji i poezji śpiewanej

Szkolne święto recytacji i poezji śpiewanej

Dzień po Światowym Dniu Poezji, 22 marca w naszym liceum odbyła się kolejna szkolna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W kategorii „poezji śpiewanej” wystąpiły dwie uczennice: Julia Ksit i Sandra Jakubowska i obie będą po decyzji jury reprezentować naszą szkołę na przesłuchaniach powiatowych.

Czyżby tylko dziewczęta czytały poezję? Aż 17 reprezentantek płci pięknej rywalizowało w kategorii „turniej recytatorski”. Najciekawsze w ich ocenie okazały się wiersze Wisławy Szymborskiej.

Nauczycielskie jury w składzie: Karolina Nowakiewicz, Renata Nalej, Bożena Gąsiorowska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji zdecydowało o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu: Pauliny Karczewskiej, Sandry Fabisiak, Julii Horszwald, Zuzanny Mikołajczyk, Zuzanny Pruszyńskiej oraz Agnieszki Kotyńskiej i Aleksandry Woźniak.

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy, a wyróżnionym gratulujemy zakwalifikowania się do kolejnego etapu!

Trzymamy kciuki za powodzenie!

Jakub Wacławek w finale OLiJP

Jakub Wacławek w finale OLiJP

Z przyjemnością informujemy, że Jakub Wacławek, uczeń klasy IId zakwalifikował się do finału Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Przystępując do olimpiady, Kuba, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, wybrał specjalizację teatrologiczną.

Na drugim etapie olimpiady napisał rozprawkę na temat przestrzeni niescenicznej w teatrze, rozwiązał test z wiedzy o języku i obronił pracę z etapu szkolnego. Uzyskał wysoką punktację, która pozwoliła mu awansować do etapu ogólnopolskiego.

Przed nim walka o tytuł finalisty lub laureata.

Kuba, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!

Kinga Sałaj

Strona 48 z 132 << < 45 46 47 48 49 50 51 > >>

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25