Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Niedziela, Marzec 24, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode PióraZawody Powiatowe w Piłkę Nożną Chłopców

Zawody Powiatowe w Piłkę Nożną Chłopców


Dnia 27/09/2012 roku odbyły się Powiatowe zawody w Piłkę Nożną Chłopców. 10 osobowa kadra Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego prowadzona przez p. Michała Ciecharowskiego walczyła dzielnie, aż do samego finału.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. "Czerwoniak" w swojej grupie mierzył się w pierwszym meczu z ZS Mszczonów (0:0), drugi mecz z zespołem ZS Nr 2 w Żyrardowie (1:1) i w trzecim meczu, który miał zdecydować o pierwszym miejscu w grupie z ZS Nr 1 w Żyrardowie (2:0).

Dzięki uzyskanym wynikom wygraliśmy grupę i w finale stoczyliśmy walkę z LO Mszczonów. Mecz był prowadzony pod dyktando "Czerwoniaka", dwa razy poprzeczka po pięknych strzałach Mariusza Ręgowskiego, również kilka bardzo składnych trójkowych akcji między Mateuszem Olejnikiem, Jarosławem Wasilewskim, oraz Mateuszem Karmusikiem przynosiły zagrożenie pod bramką rywali, a ręce po nich same składały się do oklasków. Niestety jednak żadna z tych akcji nie przyniosła bramki i wszystko musiało się rozstrzygnąć w rzutach karnych. Niestety lepsi okazali się rywale, którzy po trzech seriach rzutów karnych mieli więcej bramek na swoim koncie.

2 miejsce w zawodach po serii trzecich miejsc w poprzednich latach jest sporym sukcesem i dobrym prognostykiem na przyszły rok, gdzie miejmy nadzieję, że wygramy :).

ILOCAMP

W dniach 23-28.09.2012 uczeń naszej szkoły Emil Hotkowski uczestniczył w zajęciach szkoleniowych na obozie informatycznym zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku, tzw „ILOCAMP”. Na obozie dostępne były 3 grupy zaawansowania. Emil brał udział w najwyższej „Olimpijskiej”. Zadania były na najwyższym poziomie oscylującym w okolicach finału olimpiady informatycznej.

Nasz programista przygotowuje się do Olimpiady Informatycznej i z wielkim zaangażowaniem opowiada o szkoleniu:

"...Cały obóz zakończyłem z notą 146 punktów na zawodach dziennych tzn. takich, które odbywają się w regulaminowym czasie pięciu godzin. Również ostatniego dnia miały miejsce zawody drużynowe, w których wziąłem udział z moimi dobrymi znajomymi Eweliną Krakowiak, oraz Kubą Kmiotkiem z Radomia. Jest to kolejny z wielu obozów jednak ten odznaczał się niezwykle ciekawymi i pouczającymi zadaniami, oraz skalą przedsięwzięcia, gdyż sponsorami były takie firmy Pko, czy Codility. Do domu wróciłem z nowymi znajomościami, pełen zapału i wiedzy."

Emilu, trzymamy za Ciebie kciuki! na zbliżającej się olimpiadzie!!! Powodzenia!

Nasze rezultaty w projekcie Na rzecz dialogu kultur

Nasze rezultaty w projekcie Na rzecz dialogu kultur


21 września w Resursie odbyła się uroczystość oficjalnego zamknięcia projektu w obecności Doradcy Pana Prezydenta Żyrardowa-Sylwii Matyjek oraz dyrektora naszej szkoły - Genowefy Milczarek, Wioletty Pilorz reprezentującej Stowarzyszenie Dziedzictwo, Barbary Wieczorek z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego a także gości z liceum oraz gimnazjów i kilkorga mieszkańców miasta, którzy odpowiedzieli na zaproszenie.

Obejrzyj galerię zdjęć!!!

warsztaty tańca irlandzkiego

W bieżącym roku szkolnym zamierzamy kontynuować

warsztaty tańca irlandzkiego

które odbywały się w naszej szkole nieprzerwanie od roku 2005.

Uczestnicy warsztatów, poza tańczeniem na zajęciach dla przyjemności, występowali podczas Dni Otwartych dla gimnazjalistów, zakończenia roku szkolnego w hali sportowej i Centrum Kultury, wraz z irlandzkimi gośćmi na spotkaniu Comeniusa w dniu św. Patryka w Tygielku i na placu Jana Pawła II, a nawet w rosyjskiej szkole w Kaczkanarze na Uralu. Tańczyli również z Irlandczykami w ich własnym kraju, nie tylko w naszych szkołach partnerskich w Kilcormac i Dublinie, ale także w kilku klubach w hrabstwie Offaly oraz w stolicy Irlandii.

Relaks i dobra zabawa gwarantowane. Niedowiarków zapraszam do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczestników tych zajęć w latach ubiegłych.

Zainteresowanych udziałem w warsztatach proszę o zgłaszanie się do mnie.

Danuta Czyżewska, koordynator projektów.

NOWA EDYCJA PROJEKTU

NOWA EDYCJA PROJEKTU WYMIANY UCZNIÓW ZE SZKOŁĄ EFTERSKOLE HAARBY W DANII!


Zbieramy chętnych do przystąpienia do wymiany uczniów z Danią.

Już pod koniec października, 22 do 28 X 2012r. jedziemy na Fionię na tydzień, na jedną z największych duńskich wysp, do malowniczego miasteczka Haarby. Jest tam szkoła, której uczniowie specjalizują się w sporcie (piła nożna, piłka ręczna, golf, taniec i inne) i wymianach międzynarodowych. Przed trzema laty zaproponowano nam stałą współpracę i po bardzo dobrych ocenach naszej strony kontynuujemy ją.

W trakcie tygodnia pobytu w Danii jedziemy do Kopenhagi (w poprzedniej edycji widzieliśmy zmianę honorowych wart przy pałacu królewskim, syrenkę, Christianię zarządzaną przez spadkobierców idei hipisów, browar Carlsberg, płynęliśmy kanałami wśród malowniczych kamienic. Byliśmy też w Odense (miejsce urodzenia H. Ch. Andresena). Na miejscu uczyliśmy się języka duńskiego, słuchaliśmy o kulturze i historii Danii, gotowaliśmy duńskie specjały, tańczyliśmy duńskie tańce, bawiliśmy się na sportowo i muzycznie, rywalizowaliśmy w Perfect Minute. Zaliczyliśmy też grę miejską terenową.

Pod koniec lutego 2013r., według autorskiego programu naszych uczniów, będą przebywać u uczniów naszego Liceum ich duńscy partnerzy.

To doskonała okazja, żeby coś przeżyć, zobaczyć rozwinąć się, doskonalić komunikację w języku angielskim i komunikację międzyludzką z osobami o innej, choć też europejskiej kulturze.

Zgłaszać się można do Pani Anny Kubickiej – pedagoga szkolnego, Pani Agnieszki Wilk – nauczyciela j. angielskiego i Pani Agaty Szustakiewicz - Gołdak - nauczyciela j. angielskiego.

Integracja klasy I D

Integracja klasy I D


14 września 2012r. w „Czerwoniaku” odbyło się spotkanie integracyjne klasy I D z wychowawcą panią Agnieszką Przyjankowską. Prowadziła je pani Magdalena Bylicka-Pawlak- szkolny pedagog. Integracja - jak sama nazwa wskazuje, miała na celu bliższe poznanie się. Spotkanie odbyło się na trzech pierwszych godzinach lekcyjnych.

KIERMASZ KSIĄŻKI

KIERMASZ KSIĄŻKI

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego informuje, że w roku bieżącym 2012/2013 kiermasz książki odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej www.edusellit.pl oraz drogą tradycyjną.

Uczniowie będą mogli wystawić do sprzedaży swoje podręczniki wyłącznie w środę 19.09.2012r jedynie na parterze.

Uczniowie, którzy nie zdążą sprzedać lub kupić podręczników w środę, będą mogli dokonać tej transakcji za pośrednictwem bezpłatnej strony www.edusellit.pl

Szkolna fabryka inicjatyw – równe obywatelstwo

Z radością informujemy, że nasz projekt „Szkolna fabryka inicjatyw – równe obywatelstwo” otrzymał dofinansowanie Unii Europejskiej w wysokości 20 000 euro i będzie realizowany w latach 2012 – 2014 we współpracy z następującymi szkołami europejskimi:

  1. Verzlunarskoli Islands, Reykjavik, Islandia
  2. Lycée Philadelphe de Gerde, Pessac, Francja
  3. 1st Geniko Lykeio Salaminas, Salamina, Grecja
  4. I.E.S “Maestro Juan Calero”, Monesterio, Hiszpania
  5. Tevfik Ileri Anadolu Lisesi, Rize, Turcja
  6. Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium, Budapeszt, Węgry
  7. Bjertnes videregaende skole, Nittedal, Norwegia
  8. Techniki Scholi Larnakas, Larnaka, Cypr

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 5 – 10 listopada 2012 w Nittedal w Norwegii.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów i ich rodziców do włączenia się w działania projektowe.

Koordynator projektu Danuta Czyżewska.

Salon Maturzystów 2012

Warszawski Salon Maturzystów


W dniach 13-14 września na Politechnice Warszawskiej (Gmach Główny, pl. Politechniki 1) odbędzie się Warszawski Salon Maturzystów.

Najważniejszym celem Salonu Maturzystów jest dostarczenie uczniom klas maturalnych aktualnej i sprawdzonej wiedzy na temat egzaminu maturalnego w roku 2013 oraz informacji o zasadach rekrutacji do szkół wyższych na rok akademicki 2013/2014. W programie imprezy znajdują się spotkania z ekspertami OKE poświęcone maturze z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej zdawanych przedmiotów dodatkowych oraz prezentacje uczelni, podczas których uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą kształcenia i zasadami rekrutacji.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników Salonu, a także po to, aby dać im możliwość uzyskania kompleksowych informacji zarówno od ekspertów OKE, jak i od przedstawicieli uczelni został wprowadzony system internetowej rejestracji na spotkania. Znajduje się on na stronach www.salonmaturzystow.pl/warszawa

Ślubowanie

Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013


W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013.

Zgodnie z ceremoniałem Szkoły uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły oraz wysłuchaniem Hymnu Państwowego. Uroczystość poprowadził, jak co roku, prof. Sławomir Maszewski.

Na wstępie zabrała głos Pani Dyrektor Genowefa Milczarek, która przywitała wszystkich uczniów a w szczególności pierwszoklasistów. Podczas swojego wystąpienia Pani Dyrektor życzyła wszystkim dużo sukcesów i bardzo dobrych wyników w nauce. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły.

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

 

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się
3 września 2012 roku (poniedziałek) o godzinie 900.

Msza święta w Salezjańskiej Parafii pod wezwaniem Cyryla i Metodego odbędzie się

3 września 2012 r. o godzinie 800 .

Serdecznie zapraszamy!!!

Strona 79 z 101 << < 76 77 78 79 80 81 82 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce