Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Pitek, Padziernika 23, 2020
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Rodo - klauzula nauka zdalna
Procedura bezpieczeństa covid-19
Regulamin monitoringu szkoły
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2020/2021


Oświadczenie o zakupie podręczników
Wzór wniosku o dofinansowanie do podręczników
Wykaz podręczników dla klas pierwszych LO czteroletniego
Wykaz podręczników dla klas drugich LO czteroletniego
Wykaz podręczników dla klas drugich LO po gimnazjum
Wykaz podręczników dla klas trzecich LO po gimnazjum

Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy

Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Rok Szkolny2020/2021

Dziennik Elektroniczny
Ubezpieczenie 2020/2021
Godziny pracy pedagoga
Godziny pracy psychologa
Program Wychowawczo - Profilaktyczny
Statut LO
Kalendarz na rok szkolny 2020/2021

Rok Szkolny2019/2020

Rada Rodziców
Rozliczenie za 2018/2019
Ubezpieczenie 2019/2020
Godziny pracy pedagoga w przerwie epidemiologicznej
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Zagrożenia związane z e-papierosami ? MEN i GIS ostrzegają!
Stop dopalaczom
100-lecie

Harmonogram obchodów 100-lecia LO

Zaproszenie do współpracy

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2020/21

Rekrutacja 2020/21

Kwestionariusz kandydata w docx
Kwestionariusz kandydata w pdf
PODANIE O PRZYJĘCIE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ w docx
PODANIE O PRZYJĘCIE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ w pdf
Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2019/2020
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020r. egzaminu maturalnego
REGULAMIN STUDNIÓWKI 2020
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Panel dyskusyjny na temat Stefana Żeromskiego
Spotkanie z pisarką Anną Kamińską
Spotkanie z p. Zofią Wilk!
Reporterki Czerwoniaka o proteście klimatycznym!
Reporterzy z 'Czerwoniaka' w akcji!
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode Pióra
Zimowisko 2012

Zimowisko 2012


Podczas ferii zimowych w okresie od 16.01.2012 do 22.01.2012 grupa 31 osobowa uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przebywała na zimowisku w słowackiej miejscowości Oravice.

Kadrę tworzyli kierownik – Michał Ciecharowski (nauczyciel wychowania fizycznego) oraz opiekunowie Małgorzata Gałęziewska (nauczyciel geografii) i Monika Schotkosky (nauczyciel j. francuskiego).

Podczas wypoczynku uczniowie codziennie od 900 do 1600 pod fachowym okiem instruktora szlifowali umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Po wielogodzinnych zmaganiach na stoku relaksowali się w geotermalnych wodach występujących w pobliskich kąpieliskach. W trakcie wyjazdu wszyscy mieli okazję wziąć udział w kuligu z pochodniami po malowniczych szlakach Tatr Zachodnich (Rochacze), który zakończył się ogniskiem.

Było również ognisko integracyjne, seanse filmowe, a także na zakończenie pokaz zdjęć, który wywołał mnóstwo uśmiechu na twarzach wszystkich uczestników. Bliskie położenie wyciągu oraz basenów termalnych od miejsca zakwaterowania, a także ponad 100 cm śniegu zapewniło świetne warunki do aktywnego wypoczynku.

Ten rodzaj zimowego wypoczynku został zorganizowany już po raz kolejny, z roku na rok zwiększa się liczba uczestników, dzięki czemu zimowiska wpisały się na stałe w tradycję szkoły.

Zmotywowani licznymi, pozytywnymi wrażeniami serdecznie zapraszamy na kolejny wyjazd już w czerwcu w formie obozu żeglarskiego.

Michał Ciecharowski

Zdjęcia z pobytu na zimowisku

Życzenia dla Profesora Aronsona

Życzenia dla Profesora Aronsona

W dniu 9 stycznia 2012 roku prof. Elliot Aronson obchodził 80.rocznicę swoich urodzin.

Profesor jest jednym z najbardziej znaczących psychologów XX wieku, autorem bestselerowych podręczników min: „Człowiek –istota społeczna”, „Serce i umysł”, „Wiek propagandy” . Wielokrotnie nagradzany za badania, książki i wykłady.

W związku z urodzinami Aronsona, magazyn psychologiczny Charaktery zaprosił swoich czytelników do udziału w konkursie na napisanie życzeń jubileuszowych dla Profesora.

Na to zaproszenie odpowiedzieli uczniowie naszego Liceum. Karolina Reluga i Rafał Cała z kl 2f pod opieką P. psycholog Magdaleny Bylicy-Pawlak własnoręcznie wykonali kartkę urodzinową, zredagowali życzenia i pod kierunkiem P. Agaty Lepieszki przetłumaczyli je na j. angielski. Pod życzeniami podpisali się również P. Dyrektor Genowefa Milczarek oraz nauczyciele P. Anna Kubicka, P. Ewa Trzaskowska, P. H. Jóźwiak, P. J. Wojtkowska.

Wykonana przez naszych uczniów karta urodzinowa z życzeniami dla Profesora wygrała w konkursie. Otrzymaliśmy nagrodę – książkę Elliota Aronsona „Przypadek to nie wszystko”.

Wszystkie nadesłane życzenia przeczytał Profesor. Miło nam, że dzień swoich urodzin Aronson świętował ze świadomością naszych życzliwych mu słów.

Magdalena Bylica-Pawlak

20 lat Festiwalu Teatralnego KsZESŁO

zdjęcie ze strony www.zyrardow.pl

20 lat Festiwalu Teatralnego KsZESŁO


11 stycznia 2012r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć w Centrum Kultury spektakl Samuela Becketa pt.: "Pierwsza miłość" w reż. Mirosława Wasiewicza.
Legendarny nauczyciel historii wystawił swoją nową sztukę z okazji XX lecia Festiwalu Teatralnego KsZESŁO, którego był twórcą w latach 90- ych.

Z dużym zainteresowaniem śledziliśmy perfekcyjną grę aktorów [Mirosław Wasiewicz i Elżbieta Szyc], których emocje podkreślała znakomicie dobrana muzyka i światło.

To było spotkanie z prawdziwym TEATREM!

Studniówka 2012

Studniówka

Jeszcze nie dojrzali a już świadomi tego, co nas czeka za 100 dni mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić na pokaz poloneza przed balem studniówkowym.

Maturzyści

Uroczystość odbędzie się w dniu 14 stycznia 2012 roku o godz. 2000 w OSiR w Żyrardowie.

Życzymy szampańskiej zabawy!!!

Gala Przedsiębiorczości

Gala Przedsiębiorczości
pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisława Komorowskiego


10 stycznia 2012 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca VIII edycję "Dnia przedsiębiorczości", którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Szkoła to nie tylko lekcje. Szkoła umożliwia również prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych, współtworzonych przez organizacje pozarządowe. Jest to jeden ze sposobów wzbogacenia oferty szkoły o elementy, dzięki którym dzieci i młodzież uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają swoje pasje i talenty. Indywidualne podchodzenie do potrzeb uczniów, odkrywanie ich uzdolnień i zainteresowań jest jednym z najważniejszych zadań szkoły. W każdym uczniu drzemie bowiem jakiś talent i pasje. Niezmiernie ważne jest nie tylko rozbudzanie tych pasji, ale umiejętne ich rozwijanie.

W tym roku nagrodę dla naszego Liceum „Najaktywniejsza Szkoła Dnia Przedsiębiorczości 2011” odbierała dyrektor Beata Stawicka, szkolny koordynator projektu Danuta Paluchowska oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej Beata Siourdyna z klasy II C.

Wigilia 2011

Wigilia 2011


Od dobrych kilku lat w naszej szkole czas przedświąteczny kojarzy się nam wszystkim z „Naszym Betlejem”. Koncerty polskich kolęd i żywiołowych pastorałek przygotowywane przez uczniów liceum pod surowym, aczkolwiek niezwykle profesjonalnym i pomocnym okiem księdza T. Zielińskiego stały się już tradycją. W tym roku jednak jasełka przedstawiane przez aktorów przebranych w stroje Świętej Rodziny, pastuszków, diabłów i aniołów ustąpiły miejsca multimedialnej prezentacji zwyczajów świątecznych na świecie, przeplatanej zarówno tradycyjnymi polskimi kolędami, jak i piosenkami o światecznej czy po prostu zimowej tematyce śpiewanymi w obcych językach.

Warto wspomnieć, że nasz szkolny zespół po raz pierwszy oficjalnie wystąpił pod nazwą „Czerwoniak Band”.

Nauczyciele mieli okazję obejrzeć koncert w poniedziałek, 19 grudnia, zaś dla uczniów został on zagrany aż trzykrotnie w czwartek - ostatniego dnia przed przerwą świąteczną, w dzień wigilijnych spotkań klasowych. Koncert rozpoczynała pastorałka „Kolęda płynie z wysokości”, później spiewane były takie kolędy jak „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Cicha Noc” – wykonana po polsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku. Po angielsku zespół zaśpiewał również dwie inne piosenki – „Jingle Bell Rock” oraz w iście rockowej wersji „Jingle Bells”. Międzynarodowego charakteru nadała również francuska piosenka „La Promenade en Traineau”.

Największe emocje publiczności jednak wzbudziły piosenki, do śpiewania których wszyscy się włączali – „Jest taki dzień” oraz kończąca koncert „W Betlejem sie wydarzyło”.

Uczniowe klasy 3d opowiadali zaś o takich zwyczajach dotyczacych Świąt Bożego Narodzenia, które są nam zupełnie nie znane. Dowiedzieliśmy się m.in., że to nie Święty Mikołaj ale wróżka Befana przynoszą prezenty we Włoszech, że we Francji częściej buduje się gigantyczne szopki w domach, niż ustawia choinkę, że w Portugalii dzieci wpychają siano i marchew do butów żeby zwabić renifery Świętego Mikołaja, zobaczyliśmy jak wygladają Święta w Australii czy Brazylii – gdzie urządza się grilla na plaży i usłyszeliśmy, że Eskimosi, którzy nie znają chleba, modlą się na Pasterce słowami ”mięsa naszego powszedniego daj nam dzisiaj”.

Święta Bożego Narodzenia 2011 już za nami. Jednak prawdę powiedziawszy już teraz nie możemy doczekać się kolejnej edycji „Naszego Betlejem” a zwłaszcza radości, której dostarcza wspólne szkolne kolędowanie.

Zdjęcia z uroczystości w obiektywie Magdy Wiśniewskiej

Zdjęcia z uroczystości w obiektywie Wioletty Balcerowskiej

Mecz Liga Mistrzów

Mecz siatkówki Liga Mistrzów


W minioną środę 14 grudnia 2011 roku 52 osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie pojechała do Łodzi dzielnie wspierać zawodników PGE Skry Bełchatów, którzy zmagali się z zawodnikami słoweńskiej drużyny ACH Volley Ljubljana. Był to mecz z cyklu siatkarskiej Ligi Mistrzów rozegrany w Pałacu Sportu przy ulicy Skorupki.

Mecz przysporzył ogromnych emocji, zacięta rywalizacja punkt za punkt, Skra przegrywała już 0:2 ale dzięki wspaniałemu dopingowi, również dzięki licznej grupie z Żyrardowa, zespół „otrząsnął” się i zawodnicy zgotowali nam prawdziwy siatkarski thriller, który zakończył się wynikiem 3:2 dla polskiej drużyny. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego „Czerwoniaka” Michał Ciecharowski.

Wyjazd na ten mecz jest częścią projektu jaki realizują nauczyciele wychowania fizycznego LO im. S. Żeromskiego „Wszyscy jesteśmy kibicami”. Projekt ma na celu edukację do odbioru widowiska sportowego, a więc zasady kulturalnego dopingowania, organizacja widowisk sportowych oraz uświadamianie młodzieży istotę samych zmagań sportowych.

W lutym rusza dalsza część projektu pod hasłem „4 stadiony w 4 miesiące”. Młodzież będzie miała okazje zwiedzić wszystkie stadiony EURO 2012, oraz na każdym z nich dopingować zmagania sportowców. Zwiedzanie zaczynamy od Stadionu Narodowego i meczu Polska-Portugalia.

Michał Ciecharowski

Zdjęcia z meczu w obiektywie Michała Ciecharowskiego

Szlachetna paczka 2011

SZLACHETNA PACZKA


W tym roku kolejny raz społeczność naszego Liceum wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna.

Nasi uczniowie pełnili funkcję wolontariuszy, którzy diagnozowali potrzeby odpowiednich rodzin poprzez przeprowadzanie wywiadów i ankiet z członkami rodzin. W ramach swojej pracy wolontariusze współpracowali z darczyńcami w zakresie komponowania paczek oraz rozwozili paczki do konkretnych rodzin objętych pomocą.

Ponad to cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji jako darczyńca. Dzięki zebranej kwocie pieniędzy udało się zakupić wymarzone prezenty dla dwóch rodzin, które objęliśmy pomocą materialną.

W dniach 10 i 11 grudnia 2011 odbył się finał akcji. Zakupione przez nas prezenty zostały przekazane odpowiednim rodzinom. Radość, zaskoczenie, wzruszenie, śmiech i łzy członków rodzin na widok prezentów były najpiękniejszym podziękowaniem za zaoferowaną pomoc.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za okazaną gotowość niesienia pomocy, za zebrane sumy pieniężne i zaangażowanie w tak szlachetną akcję.

Stefanki 2011

Stefanki


13 grudnia 2011 całe LO im. Stefana Żeromskiego obchodziło święto swojego patrona.

Korytarze zostały stosownie udekorowane, a uczniowie przenieśli się w czasy dwudziestolecia międzywojennego. Powstały plakaty reklamujące naszą szkołę, kawiarenka wraz z jazzbandem, przeprowadzono pokaz mody z okresu międzywojnia. Odbyła się również aukcja charytatywna, pamięci córki pisarza, malarki Moniki Żeromskiej; można było tam nabyć obrazy czy rękodzieła stworzone przez naszych nauczycieli i uczniów. Po trzech godzinach zakończyliśmy podróż do przeszłości, wręczając nagrody: dla najlepszej modelki i modela oraz za najtrafniejszy plakat.

O godzinie 1330, nucąc melodie z dawnych lat, rozeszliśmy się do domów.

Dziękujemy za przygotowanie tego udanego dnia naszej Koordynatorce Głównej, prof. Monice Schotkosky oraz wszystkim, którzy go zorganizowali, przeprowadzili lub po prostu pomagali.

Kaja Kubicka

Zdjęcia z uroczystości w obiektywie Magdy Wiśniewskiej

Zdjęcia z uroczystości w obiektywie Wioletty Balcerowskiej


Mecz

Mecz

Mikołajki

Mikołajki

Strona 101 z 117 << < 98 99 100 101 102 103 104 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce