Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Piątek, Luty 22, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Klasa 3a

3a

Anglojęzyczny Festiwal Humoru

Anglojęzyczny Festiwal Humoru


10 lutego ekipa z naszego liceum wyruszyła do Centrum Kultury, żeby wziąć udział w Anglojęzycznym Festiwalu Humoru.
Nasza szkoła wystawiła 4 zespoły, które przygotowały następujące skecze:"The Superlative Vaccum cleaner" - Beata Ludwiak i Karolina "Kicak" Wojciechowska stając może nie na podium, ale na również wysokim VIII miejscu, "The dentist" - Bartek Brycki, Mateusz Jędral, Jędrek Sałaj, Maciek Baraniecki , zajmując zacne IX miejsce, "The Perfect Couple" - Rafał Cała, Karolina Reluga, Karolina Czepik plasując się na miejscu XII, oraz Dominik Dymkowski ze swoim monologiem: "Okruchy Rocka- Rock Slivers".
Skecze zostały przygotowane przez nasze niezastąpione profesorki języka angielskiego: Agatę Lepieszkę i Agatę Szustakiewicz.

Z Centrum Kultury nikt nie wyszedł bez nagrody.

Swoją obecnością Festiwal Humoru zaszczycił, podobnie jak rok temu Kevin Aiston.

Galeria zdjęć

Koncert Walentynkowy

Koncert Walentynkowy


W dniu 10 lutego 2011 roku odbył się Koncert Walentynkowy, którego główną atrakcją był program Jaka to Melodia? Pomysłodawcą i głównym organizatorem oraz uczestnikiem części artystycznej był ks. Tomasz Zieliński.
Dekoracją sali koncertowej, szkolnych korytarzy i wypiekiem pierniczków w kształcie serca zajęły się uczennice pod czujnym okiem pani prof. Moniki Schotkosky.

Piosenki o tematyce miłosnej odgadywali przedstawiciele poszczególnych klas. Ciało pedagogiczne reprezentowała pani prof. Agnieszka Przyjankowska

Całość uświetniły występy instrumentalno-wokalne naszych szkolnych muzyków

Gratulujemy zwycięzcom: Karolinie Bartosiewicz z 2f, Oli Karczewskiej z 2b i Konradowi Krześniakowi z 2c.

Miło szaleć, kiedy czas po temu

„Miło szaleć, kiedy czas po temu”Bal Studniówkowy odbędzie się 12 lutego 2011 roku o godzinie 20.00 w OSiR w Żyrardowie.

Serdecznie zapraszamy!!!


Dni Otwarte

Dni Otwarte


W dniach 1-4 lutego 2011 roku odbyły się Dni Otwarte dla gimnazjalistów. Nasi licealiści mieli przyjemność gościć młodszych kolegów i koleżanki na lekcjach otwartych. Gimnazjaliści uczestniczyli w wybranych przez siebie, zgodnie z zainteresowaniami, lekcjach:

PrzedmiotTematProwadzący
język polskiCechy gatunkowe reportażu literackiegoprof. K. Sałaj
fizykaDynamikaprof. C. Wacławek
geografiaKlimaty Ziemiprof. M. Gałęziewska
geografiaWarunki rozwoju rolnictwa w Polsceprof. M. Gałęziewska
historiaUstrój republiki rzymskiejprof. A. Przyjankowska
chemiaWłaściwości kwasów karboksylowychprof. D. Mińkowska
technologia informacyjnaSklep z kartkami na stronę WWWprof. E. Matuszewska
informatykaProgramowanie w C++prof. E. Matuszewska
język angielskiEnglish around the worldprof. J. Lament
język angielskiKultura Irlandii dla zainteresowanychprof. D. Czyżewska
język niemieckiGry i zabawy językoweprof. E. Fatalska
język francuskiFrancuski na wesołoprof. M. Schotkosky
zajęcia z psychologiem szkolnymMoje predyspozycje osobowościowe - psychotesty prof. M. Bylica-Pawlak

Uczniowie gimnazjów wykazali się komunikatywnością, otwartością i wiedzą, biorąc aktywny udział w przygotowanych zajęciach.

Dni Otwarte odbędą się powtórnie 15-18 marca 2011 roku.

Serdecznie zapraszamy!!!

Warsztaty efektynej nauki

Warsztaty efektywnej nauki


W dniu 27.01.2011 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach przygotowanych i poprowadzonych przez pracowników Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Zajęcia dotyczyły efektywnej nauki. Uczniowie poznali m. in. techniki szybkiego zapamiętywania oraz sposoby tworzenia mapy myśli. Zapoznali się także z ofertą Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej

Gala Przedsiębiorczości

Gala Przedsiębiorczości


2 lutego 2011 r. przedstawiciele naszego liceum w składzie: dyrektor - Genowefa Milczarek, szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości - Danuta Paluchowska oraz przedstawiciel uczniów Aleksander Melech uczestniczyli w Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Bronisław Komorowski, Pan Minister Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Pani Minister Irena Wójcicka, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Pan Jan Lityński, Doradca Prezydenta RP.

"Jestem przekonany, że konkurs daje możliwość kształtowania u młodych ludzi cech przydatnych w całym życiu, bo być przedsiębiorczym trzeba w każdej sytuacji, nie tylko, gdy myśli się o własnym przedsiębiorstwie" - powiedział podczas uroczystości Prezydent Komorowski. "Kształtowanie takich cech jak dzielność, czasami umiejętność improwizacji, umiejętność poruszania się w obszarze spraw gospodarczych, jest potrzebne młodym ludziom. Kim chcę być, jaki chcę znaleźć sposób na własne funkcjonowanie - to pytanie, które staje przed każdym, szczególnie młodym człowiekiem. Konkurs może być pomocą do tego, jak zaplanować swoje życie już na starcie. A skoro pomaga młodym ludziom, pomaga też Polsce."

Podczas uroczystości laureatom VII edycji „Dnia Przedsiębiorczości” wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wśród 25 nagrodzonych najaktywniejszych szkół znalazła się nasza szkoła - Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie.
To kolejny ogromny sukces naszej szkoły, na który zapracowali nauczyciele, ale przede wszystkim uczniowie aktywni w Dniu Przedsiębiorczości.
Po głównej uroczystości i poczęstunku uczestnikom Gali stworzono niepowtarzalną okazję zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego. Na Gali nie zabrakło miłych gestów, wesołej atmosfery i szczerych podziękowań ze strony organizatorów jak i uczestników "Dnia Przedsiębiorczości".
Kolejna edycja Dnia Przedsiębiorczości odbędzie się 31 marca

Galeria zdjęć w obiektywie Aleksandra Melecha

OTK 2011


OTK 2011
Hasło olimpiady „MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA”


Kolejny już raz uczniowie naszego Liceum wzięli udział w Olimpiadzie Teologii Katolickiej.
Obecna edycja (rok szkolny 2010/2011) to XXI OTK organizowana przez Diecezję Krakowską pod hasłem „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Po eliminacjach szkolnych dwóch uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu olimpiady na szczeblu diecezjalnym: Adrian Wieczorek, kl. 2d i Andrzej Wojewoda, kl. 1d.

Zwycięzcą eliminacji diecezjalnych został uczeń naszego Liceum, Adrian Wieczorek, zdobywając 74 z 76 możliwych do uzyskania punktów. I tym samym będzie reprezentował Diecezję Łowicką i naszą szkołę w finale ogólnopolskim OTK, który odbędzie się w 17-19 marca 2011 w Krakowie.

Katechetą uczącym Adriana Wieczorka jest ks. Marek Wyszomierski SDB.

Wernisaż prac Pana prof. Cezarego Wacławka

Wernisaż prac Pana prof. Cezarego Wacławka


W dniu 28 stycznia 2011 r. w bibliotece szkolnej odbył się wernisaż prac Pana Cezarego Wacławka, nauczyciela fizyki i matematyki w naszej szkole. W otwarciu wystawy brali udział nauczyciele i pracownicy Liceum, a uroczystego odsłonięcia dokonała Pani Dyrektor Genowefa Milczarek.

Autor, zachęcony przez obecnych bardzo ciekawie opowiadał o tym, jak zainteresował się malarstwem i jak na przestrzeni lat doskonalił swoją technikę malowania.

Wystawę można oglądać do 4 lutego. Mamy nadzieję, że przykład Pana Profesora zachęci innych, zarówno uczniów jak i nauczycieli do ujawnienia swoich często bardzo ciekawych pasji artystycznych.

Serdecznie zapraszamy!

Gala konkursu Tu mieszkam tu działam

Gala konkursu Tu mieszkam tu działam


Kinga Kowalska uczennica III a naszego liceum jako laureatka ogłoszonego przez Instytut Obywatelski Konkursu Tu mieszkam, tu działam 28 stycznia 2011 roku podczas finałowej Gali w sali kolumnowej Sejmu RP odebrała nagrodę z rąk Jarosława Makowskiego - dyrektora Instytutu Obywatelskiego.

Zwycięzcom osobiście gratulowały sukcesu polskie europosłanki Róża Thun oraz pani prof. Lena Kolarska Bobińska. Przypomnijmy, że Kinga jest autorką nagrodzonego w tym konkursie eseju, którego tematem stała się refleksja nad aktywnością obywatelską młodych ludzi w lokalnym środowisku… i właśnie dzięki temu pojedzie w październiku do Brukseli do europarlamentu!

Nasze europosłanki w swoich wystąpieniach podkreślały wagę idei konkursowej i podziw dla energii młodzieży w jej lokalnych przedsięwzięciach, również zachęcały do ożywienia klubów europejskich oraz takich form zrzeszeń uczniów, które, w roku szczególnej obecności Polski w europarlamencie będą sprzyjać pogłębianiu znajomości prawa europejskiego i jego poszanowaniu. Nauczycielom gratulowały sukcesu podopiecznych i zachęcały do organizowania innowacyjnych form edukacji w tym temacie.

Naszym przewodnikiem po sejmowych zakamarkach była posłanka z Żyrardowa, dyrektor Centrum Kultury Pani Beata Rusinowska, która zaopiekowała się nami bardzo serdecznie. Warte zauważenia jest, że wśród nagrodzonych było więcej laureatek niż laureatów, ciekawe jak można ten fakt rozsądnie interpretować? Oczywiście, dla obu płci pozytywnie?

Szkolny recenzent pracy konkursowej - Bożena Gąsiorowska

Dlaczego powinniśmy pamiętać?

Ważna lekcja w przestrzeni miasta – Dlaczego powinniśmy pamiętać?


Swoją obecnością na żydowskim cmentarzu w Żyrardowie oraz chwilą zadumy towarzyszącej złożeniu skromnej wiązanki z polskimi narodowymi barwami na znajdującym się tam Pomniku Zagłady Żyrardowskich Żydów młodzież naszej szkoły pracująca od roku w projekcie Na rzecz dialogu kultur, wsłuchując się w smutne słowa wierszy Yehudy Polikera i Yehudy Amichaia oraz Juliana Tuwima - zapaliła nagrobne światełka i upamiętniła 27 stycznia 2011 po raz pierwszy w naszym mieście Międzynarodowy Dzień Holocaustu.

Przyprowadziłam tu młodzież zmotywowana przekonaniem towarzyszącym mi od kilku lat zaangażowania w ten obszar edukacji, że godni naszej pamięci są ci, których los w obliczu na ogół bezradnego otoczenia przesądzał się w bezkarnie organizowanym ludobójstwie na nieznaną dotychczas skalę. Pamięć tej bezradności na pewno ciągle jest bolesna i nie wolno nam z niej rozliczać, ale można na pewno przeciwstawiać się niepamiętaniu.

Ci młodzi ludzie po raz któryś z rzędu spełnili naprawdę ważny obowiązek obywatelski-odradzając niepopularnym gestem zaniedbaną pamięć o wkładzie żydowskiej wspólnoty w obywatelskie dzieło rozwoju tego miasta w jego wielokulturowej przedwojennej przeszłości.

Koordynator projektu Bożena Gąsiorowska

Strona 91 z 99 << < 88 89 90 91 92 93 94 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce