Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Wtorek, Kwietnia 16, 2024
Nasze Betlejem 2012

Nasze Betlejem 2012


W czwartek przed Świętami Bożego Narodzenia cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się, aby uczestniczyć w Naszym Betlejem 2012.

To wigilijne spotkanie, oczekiwane już od kilku tygodni przez uczniów stało się naszą własną tradycją, zapoczątkowaną kilka lat temu przez ks. Tomasza Zielińskiego, a kontynuowaną przez p. prof. Agatę Lepieszkę.

Gwoździem programu jest zawsze wspólne śpiewanie dobrze znanych wszystkim kolęd, a także przysłuchiwanie się tym mniej znanym – za to w przepięknym wykonaniu naszych szkolnych gwiazd: Agaty Baumel, Iwonki Klejner, Agaty Jędrzejewskiej, wspieranych dzielnie przez liczny chórek. Instrumentalnie wsparli nasze spotkanie: Asia Jagielska, Manuela Sławińska, Agnieszka Dudzińska, Aneta Strzelczyk, Tomek Kaniut, Szymon Majewski, Emil Hotkowski oraz Marceli Kuran. W tym roku śpiewaliśmy „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Kolęda płynie z wysokości”, „W Betlejem”, wysłuchaliśmy „Kolędy dla nieobecnych”, „Jest taki dzień” oraz „Nikt z nas nie powinien być sam w taki wieczór”. Po raz pierwszy w Naszym Betlejem usłyszeliśmy także góralskie aranżacje kolęd „Oj Maluśki, Maluśki” oraz „To już pora na wilijo”, które poprzez brzmienie dwojga skrzypiec i wiolonczeli stworzyły niepowtarzalną atmosferę.

Kolędy i pastorałki były przeplatane tekstami na temat prawdziwego sensu Bożego Narodzenia oraz polskich tradycji świątecznych prezentowanymi przez uczniów pierwszych klas: Igę Sadowską, Ewelinę Borkowską, Adriana Pruszyńskiego i Michała Tkaczyka.

Logo projektu Comenius

Logo projektu Comenius

praca Mai Sosnowskiej - I miejsce

15 listopada rozstrzygnięty został konkurs na logo aktualnej edycji projektu Comenius, która nosi tytuł „Szkolna fabryka inicjatyw – równe obywatelstwo”.

Wybór zwycięzcy był bardzo trudny, ponieważ prawie wszystkie projekty były naprawdę dobre pod względem graficznym oraz jasności przekazu tematyki bieżącej edycji projektu. W wyborze najtrafniej ujętego w formie graficznej hasła wzięli udział nauczyciele pracujący na rzecz Comeniusa, wypowiedziały się również dwie studentki uczelni artystycznych.

Pierwsze miejsce zajęła praca Mai Sosnowskiej z klasy 1c, drugie miejsce zajął projekt Alicji Dobrowolskiej z klasy 1b, trzecie – ex aequo – prace Luizy Leniarskiej z klasy 3b1 oraz Michała Wróbla z klasy 2a. Projekty do konkursu zgłosiła również Weronika Majewska z klasy 3c oraz Albert Adolf z klasy 1b.

Gratulujemy Mai i zachęcamy do dalszego zaangażowania w pracę w projekcie Comenius, co z pewnością już wkrótce umożliwi jej wyjazd do jednego z krajów biorących w nim udział.

Mlode Pióra1

Nowy rok szkolny to czas zmian dla każdego z nas… Nowa szkoła, nowi koledzy/koleżanki, nowi nauczyciele, nowe środowisko i wiele innych…

Zmiany nastąpiły w również w gazetce szkolnej – w „Młodych Piórach”. W tym roku opiekuje się nią klasa I d. Jest to wielkie wyzwanie dla tak młodych osób. Pierwszy numer gazetki wydany zostanie dopiero w nowym roku, jednak już teraz pragniemy Was zachęcić do zakupienia go. Z tego powodu przygotowaliśmy świąteczny zwiastun pisma.

Mam nadzieję, że ta krótka zapowiedź spodoba się Wam i z niecierpliwością będziecie oczekiwać na ukazanie się gazetki w formie papierowej.

Redaktor naczelny
Dominika Kobus

Święta Bożego Narodzenia 2012

Niech nadchodzące Święta będą niezapomnianym czasem
Spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Wraz z Nowym Rokiem życzymy dużo zdrowia,
Pogody ducha, spełnienia najskrytszych marzeń,
Zawodowej satysfakcji i wielu osobistych sukcesów.

Społeczność LO
im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie

XXV Olimpiada Filozoficzna

XXV Olimpiada Filozoficzna


Z przyjemnością informujemy, iż nasi uczniowie:

ANETA KAŹMIERCZAK,

TOMASZ JEDYNAK

ALBERT ŚWIRTA

zakwalifikowali się do eliminacji okręgowych XXV Olimpiady Filozoficznej.

Głównym celem olimpiady jest upowszechnianie wiedzy filozoficznej wśród młodzieży oraz uświadomienie specyfiki zagadnień filozoficznych i ich odniesień do współczesności.

Pisemne eliminacje okręgowe odbędą się w dniu 9. 02. 2013 r., eliminacje ustne w dniu 23. 02. 2013 r.

Trzymamy kciuki!!!

Dwa dni - dwa sukcesy

DWA DNI - DWA SUKCESY


W dniach 05/12/2012 oraz 06/12/2012 w Pruszkowie odbyły się turnieje międzypowiatowe w piłkę koszykową.

„Czerwoniak” pokazał swoją siłę. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy nie dali szans swoim rywalom w turniejach międzypowiatowych. Dziewczęta prowadzone przez p. Michała Ciecharowskiego gładko wygrały swoją grupę, a w meczu finałowym pokonały zespół z Pruszkowa 45-36.

Chłopcy prowadzeni przez p. Pawła Kwietniewskiego mieli ciężką przeprawę w grupie gdzie do ostatnich sekund walczyli o pierwsze miejsce w grupie z Pruszkowem. W meczu tym zadecydował rzut oddany przez Łukasza Owczarka w ostatnich sekundach meczu. W finale bez większych problemów chłopcy pokonali zespół z Komorowa.

Obydwa zespoły wywalczyły prawo uczestnictwa w Mistrzostwach Mazowsza, które będą eliminacją do Mistrzostw Polski.

Życzymy dalszych sukcesów.

Składy:

Dziewczęta:

  1. Cholewińska Mariola
  2. Stasiak Eliza
  3. Zuzanna Wrzesień
  4. Natalia Mróz
  5. Małgorzata Jakóbczyk
  6. Aleksandra Kucharska
  7. Sylwia Gwiazda
  8. Anna Wiśniewska
  9. Aleksandra Melon
Chłopcy:
  1. Ignatiuk Igor
  2. Radziszewski Adam
  3. Brodowski Damian
  4. Nesterowicz Michał
  5. Warpas Michał
  6. Gielo Przemysław
  7. Owczarek Łukasz
  8. Tondera Kacper
  9. Siedlecki Igor
  10. Repiński Patryk
  11. Czajkowski Krystian
Głosujemy na Darię Czarnowską

Głosujmy na Darię Czarnowską!!!



Praca Darii Czarnowskiej jako jedyna z naszego Liceum zakwalifikowała się do konkursu Magia Świąt, organizowanym przez IT Szkołę i Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki w Warszawie.

W dniach 12-16 grudnia 2012 roku zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli oraz sympatyków naszej szkoły do wzięcia udziału w głosowaniu na najlepszą pracę konkursową! - czyli na pracę Darii.

Aby oddać swój głos na Darię wejdź na stronę serwisu:

Galeria konkursowa - IT Szkoła

zarejestruj się i oceń zaznaczając gwiazdki!!!

Bardzo dziękujemy za aktywne uczestnictwo w głosowaniu!!!

VII Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym

VII Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym


W sobotę 8 grudnia 2012 roku, odbyły się w Poznaniu największe polskie stacjonarne zawody programistyczne - VII Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym Kuźniewski.pl organizowane przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza.

Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym to największe stacjonarne zawody programistyczne w Polsce i jedne z największych na świecie.

Po przejściu eliminacji, które odbyły się 19 listopada 2012 roku, 97 najlepszych trzyosobowych drużyn awansowało do finału i rywalizowało w laboratoriach Wydziału Matematyki i Informatyki na Poznańskim Morasku.

W finale zawodów znalazł się nasz uczeń - Emil Hotkowski, który współpracował z Jakubem Kmiotkiem, oraz Eweliną Krakowiak z VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu.

A oto krótka relacja Emila:

Zawody odbywały się w sobotę, choć dzień wcześniej odbyły się spotkania oraz wykłady. Podczas jednego z wykładów zostałem mile zaskoczony. Przyszedł pewien przedstawiciel firmy Allegro i zaczął niesamowicie i dowcipnie opowiadać o strukturach ich firmy oraz o efektywnej pracy. Temat niezbyt ciekawy, jednakże takie przedstawienie sprawy było bardzo przystępne i tak jak cała sala wykładowa uśmiałem się i wiele dowiedziałem.

Sobotni kontekst przysporzył mojej drużynie nie lada problemy. Od 9:30 do 14:30 mieliśmy czas na rozwiązanie 12 zadań. Poziom był niewyobrażalnie wysoki, razem z moimi przyjaciółmi Kubą i Eweliną daliśmy radę zrobić tylko dwa zadania, choć i taki wynik uplasował nas w połowie stawki na 55 miejscu.

Całe zawody pokazały mi jaki poziom prezentuje polski algorytmik na światowym poziomie. Osoby które wygrały zawody są jednymi z najbardziej znanych i utytułowanych algorytmików na świecie (polskich algorytmików!).

Teraz pojawiły się kolejne wyzwania, poznałem moje słabe strony, nad którymi muszę popracować oraz spędziłem wspaniałe chwile z osobami, które rozumieją i podzielają moją pasje.

Emilu, gratulujemy Tobie sukcesów i życzymy dalszych!!!

Jak grać, aby wygrać?

MiNI Akademia Matematyki


W sobotę 8 grudnia dwudziestoosobowa grupa młodzieży z naszego liceum, po raz kolejny, miała okazję wysłuchać wykładu dr Rafała Góraka „Jak grać, aby wygrać? Kilka słów o grach kombinatorycznych” na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W czasie wykładu omówione zostały niektóre z gier, w których można znaleźć strategię wygrywającą. Dowiedzieliśmy się również gdzie kombinatoryczna teoria gier ma zastosowanie, a gdzie jest niewystarczająca. W trakcie warsztatów nauczyliśmy się znajdować strategię dla pewnej klasy gier, które rozgrywane są na stosach.

Emil Hotkowski w II etapie!!!

Emil Hotkowski w II etapie Olimpiady Informatycznej!!!

W dniach 15.10.2012 - 12.11.2012 odbyły się zawody I stopnia Olimpiady Informatycznej.

W pierwszym etapie do rozwiązania było pięć zadań: Cennik, Gobeliny, Multidrink, Taksówki, Usuwanka. Zadania polegały na napisaniu programu rozwiązującego pewien problem algorytmiczny ukryty w treści zadania. Do II etapu XX Olimpiady Informatycznej zakwalifikowało się 396 uczniów z gimnazjów i liceów z całej Polski.

Zawody drugiego stopnia odbędą się w dniach 12.02.2013 - 14.02.2013 i polegać będą na samodzielnym rozwiązywaniu zadań podczas dwóch pięciogodzinnych sesji. Poprzedzone są sesją próbną trwającą trzy godziny, a zatem młodzi informatycy będą pracować nad zestawem zadań olimpijskich przez 13 godzin.

Około 80 najlepszych zostanie zakwalifikowanych do finału Olimpiady.

Emilu trzymamy kciuki!!!

I Gala Młodzieżowego Wolontariatu

I Gala Młodzieżowego Wolontariatu


W dniu 4 grudnia 2012 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Gali Młodzieżowego Wolontariatu pod patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.

W czasie uroczystości wyróżnieni zostali wolontariusze z żyrardowskich szkół, którzy aktywnie angażują się w pracę wolontariacką o różnym charakterze na rzecz środowiska lokalnego. Wśród wyróżnionych uczniów liczną grupę stanowili wolontariusze z LO, którzy odebrali dyplomy z rąk Pana Prezydenta Andrzeja Wilka.

Działalność wolontariacka jest jedną z ważniejszych aktywności naszej szkoły.

Szczegółowy opis naszych działań zaprezentowany na Gali!!!

Wszystkim wolontariuszom gratulujemy wielkiego serca, ogromnego zaangażowania, czasu i energii, które poświęcają na rzecz potrzebujących.

Z okazji Dnia Wolontariusza, który przypada na 5 grudnia życzymy Wam pozytywnej energii i wiary w drugiego człowieka. Niech podejmowane przez Was szlachetne działania przyniosą Wam pełną satysfakcję.

Lista wyróżnionych wolontariuszy

Magdalena Bylica-Pawlak

Strona 105 z 132 << < 102 103 104 105 106 107 108 > >>

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25