Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Czwartek, Maja 13, 2021
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Rodo - klauzula nauka zdalna
Procedura bezpieczeństa covid-19
Procedura edukacji na odległość nauczania hybrydowego
Regulamin monitoringu szkoły
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2020/2021


Oświadczenie o zakupie podręczników
Wzór wniosku o dofinansowanie do podręczników
Wykaz podręczników dla klas pierwszych LO czteroletniego
Wykaz podręczników dla klas drugich LO czteroletniego
Wykaz podręczników dla klas drugich LO po gimnazjum
Wykaz podręczników dla klas trzecich LO po gimnazjum

Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy

Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Rok Szkolny2020/2021

Dziennik Elektroniczny
Ubezpieczenie 2020/2021
Godziny pracy pedagoga
Godziny pracy psychologa
Program Wychowawczo - Profilaktyczny
Statut LO
Kalendarz na rok szkolny 2020/2021

Rok Szkolny2019/2020

Rada Rodziców
Rozliczenie za 2018/2019
Ubezpieczenie 2019/2020
Godziny pracy pedagoga w przerwie epidemiologicznej
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Zagrożenia związane z e-papierosami ? MEN i GIS ostrzegają!
Stop dopalaczom
100-lecie

PAMIĘTAMY...o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiegobw Żyrardowie, którzy odeszli od nas na zawsze

Harmonogram obchodów 100-lecia LO w 2021 r.

Uroczyste odsłonięcie tabliczki

Spotkanie z Człowiekiem Teatru J. Gajewskim

Spotkanie 27 marca z J. Gajewskim

Obchody 100-lecia zainaugurowane!

Monodram Mirosława Wasiewicza

Harmonogram obchodów 100-lecia LO w 2020 r.

Rekrutacja 2021/22

Rekrutacja 2021/22

Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2021/2022
Tabela z klasami

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów
Procedury maturalne rok szkolny 2020/2021
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Słuchowisko 'Babunia' - premiera już dzisiaj!
Panel dyskusyjny na temat Stefana Żeromskiego
Spotkanie z pisarką Anną Kamińską
Spotkanie z p. Zofią Wilk!
Reporterki Czerwoniaka o proteście klimatycznym!
Reporterzy z 'Czerwoniaka' w akcji!
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode Pióra
Mecz

Mecz

Mikołajki

Mikołajki

Podsumowanie konkursu fotograficznego

Podsumowanie konkursu fotograficznego


W pięknych, stylowych wnętrzach Resursy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Żyrardowa: "Resursa w obiektywie młodych".

Do konkursu swoje prace zgłosiło troje uczniów naszego liceum - Dominika Osuchowska z klasy 1b, Aleksander Melech z klasy 2a - otrzymał wyróżnienie oraz Dominika Sajak z klasy 1b.

Dominika Sajak zajęła II miejsce i otrzymała z rąk Prezydenta Miasta dyplom oraz cenną nagrodę.

Gratulujemy!

Lekcja wiedzy o kulturze

Spotkanie z prof. Zofią Sobolewską


Dnia 1 grudnia 2011 r. zaprosiliśmy na lekcje wiedzy o kulturze panią profesor Zofię Sobolewską - wieloletnią nauczycielkę plastyki w naszym LO, artystkę plastyka.

Pani profesor Sobolewska spotkała się z uczniami klasy 1c i 1d. Opowiadała zarówno o najważniejszych prądach w sztuce, jak i swojej biografii. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali uwag o sztuce, zwłaszcza o impresjonizmie i socrealizmie.

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.

@klasówka

@klasówka

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zaoferowała uczniom możliwość pisania prac klasowych drogą elektroniczną.

Na stronie internetowej (platforma edukacyjna naszej szkoły - EDUKACJA ONLINE) zamieszczane są materiały zawierające treści omawiane na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości, co pozwala powtórzyć materiał do klasówki. .

Uczniowie w wyznaczonym przez siebie terminie piszą klasówkę metodą online.

Z dotychczasowych wypowiedzi uczniów wynika, że ta forma pisania sprawdzianów bardzo się im podoba, ponieważ mają oni możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w sposób bezstresowy, w warunkach domowych.

Sesja Popularno Naukowa

Sesja Popularno Naukowa poświęcona Marii Curie Skłodowskiej


MCurie001 MCurie002 MCurie003 MCurie004 MCurie005 MCurie006 MCurie007 MCurie008 MCurie009 MCurie010 MCurie011 MCurie012 MCurie013 MCurie014 Mcurie015 Mcurie016 Mcurie017 Mcurie018 Mcurie019 Mcurie020 Mcurie021 Mcurie022 MCurie023

W dniu 29 listopada 2011 roku odbyła się w naszym liceum Sesja Popularno Naukowa poświęcona Marii Curie Skłodowskiej, wielkiej Polce, Noblistce, Emancypantce, Patriotce.

Referaty i prezentacje uczniowskie uświetnił wykład absolwenta naszej szkoły, obecnie doktora Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej Michała Chudego

Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia


W piątek 25 listopada klasy 1a, 1d, 1g i 2b udały się na wycieczkę do Torunia. Wszystko rozpoczęło się wczesnym rankiem, gdy wyruszyliśmy w daleką podróż do miasta Kopernika.

Pierwszym punktem naszej wyprawy była wizyta w Planetarium. Tam obejrzeliśmy seans zatytułowany „Wirująca Ziemia”. Opowiadał on o ruchach wirowym i obrotowym Ziemi oraz ich konsekwencjach. Dowiedzieliśmy się także wiele na temat gwiazdozbiorów, które możemy dostrzec na niebie.

Następnie udaliśmy się na spacer po gotyckim mieście polskiego astronoma. Przewodnik opowiadał nam o historii Torunia oraz pokazał nam najważniejsze obiekty tego miasta.

Gdy pożegnaliśmy przewodnika udaliśmy się na „piernikowe” zakupy.

Do Żyrardowa wróciliśmy szczęśliwi i na pewno wszyscy jeszcze raz chętnie wybierzemy się w podróż do magicznego miasta Mikołaja Kopernika. 

Wizyta Duńczyków

Wizyta Duńczyków

Po raz drugi uczestniczymy w międzynarodowej wymianie uczniów naszego Liceum i Efterskole w Haarby (Dania). Wizyta uczniów duńskich przebiegła szybko, choć byliśmy razem cały tydzień – od 24 do 30 października 2011r.

W wymianie uczestniczyło 23 uczniów z naszej szkoły i 24 uczniów (plus dwoje nauczycieli) z Danii. Z jednym wyjątkiem, każdy polski uczeń był łączony, na podstawie ankiety, z uczniem z Danii, który był gościem w ich domach. Stąd ogromne podziękowania dla nich i rodziców.

Program – ułożony przez polskich uczniów był niezwykle bogaty i angażujący obie strony od rana do wieczora. Graliśmy w grę miejską na terenie Żyrardowa, aby goście poznali miasto. Uczniowie duńscy towarzyszyli także naszym uczniom na lekcjach, pytając np. o czym jest lekcja języka polskiego lub historii oraz aktywnie włączając się na lekcji języka angielskiego.

Próbna matura 2011 / 2012 z Operonem

Próbna matura 2011 / 2012 z Operonem rozpoczęta!


Próbna matura jest egzaminem, który umożliwia sprawdzenie wiedzy maturzystów i przygotowuje ich do realiów prawdziwego egzaminu maturalnego.

22 listopada, we wtorek, rozpoczęła się próbna matura z Operonem 2012. Podobnie jak prawdziwy egzamin dojrzałości, również i ten próbny, rozpoczął się od matury z języka polskiego.

W środę 23 listopada maturzyści zmagali się z egzaminem z matematyki w zakresie podstawowym. Dziś odbyła się matura próbna z języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

Ostatni dzień matur próbnych (piątek - 25 listopada) to egzaminy na poziomie podstawowym i rozszerzonym z historii, WOS-u, biologii, fizyki i astronomii, geografii lub chemii. Swoich sił wypróbują także ci maturzyści, którzy wybrali język polski i matematykę na poziomie rozszerzonym.

Próbna Matura z OPERONEM – edycja 2011/2012 – arkusze pytań i odpowiedzi: http://www.operon.pl/probna_matura/arkusze_i_odpowiedzi

Zuza Osuchowska

KONCERT ZUZY OSUCHOWSKIEJ

PIOSENKI WIECZNIE ZIELONE

Images: Zuza.png

 

Serdecznie zapraszamy na recital Zuzy Osuchowskiej, uczennicy klasy pierwszej naszego liceum, który odbędzie się 26 listopada 2011 roku o godzinie 18.00 w Centrum Kultury w Żyrardowie, Plac Jana Pawła II nr 3.

Zuza od 2006 roku uczęszcza na kurs emisji głosu, w Prywatnej Szkole Muzycznej im. Antoniego Szalińskiego w Żyrardowie pod kierunkiem prof. Krzysztofa Gwiazdy. Na koncie ma wiele wygranych Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów i Festiwali. Zagrała też główną rolę w musicalu „Królowa kwiatów".

W tym roku Zuza brała udział w Międzynarodowym Projekcie „Chopin dla niewidomych” w ramach którego uczestniczyła w zajęciach z prof. Mikołajem Morozem a także z Tomaszem Krezymonem, który współpracuje z Michałem Bajorem.

Na zakończenie odbył się Festiwal "Chopin klasycznie i nowocześnie", w którym spotkali się wszyscy uczestnicy. Zwieńczeniem tego projektu były występy w salach koncertowych Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Uroczysty koncert finałowy w Filharmonii Narodowej.

Zuza miała zaszczyt zaprezentować się w dniu 15 października w salach koncertowych Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i w dniu 16 października w Filharmonii Narodowej. Śpiewała piosenkę Edyty Gepert "Na Krakowskim czy w Nohant" i II preludium George'a Gershwina.


Dzień Czeski

Dzień Czeski

Dzien_Czeski_01 Dzien_Czeski_02 Dzien_Czeski_03 Dzien_Czeski_04 Dzien_Czeski_05 Dzien_Czeski_06 Dzien_Czeski_07 Dzien_Czeski_08
Dzien_Czeski_011 Dzien_Czeski_022 Dzien_Czeski_033 Dzien_Czeski_044 Dzien_Czeski_055 Dzien_Czeski_066 Dzien_Czeski_077 Dzien_Czeski_088

Dnia 17 listopada 2011 roku w ramach miejskich obchodów Roku Hulki Laskowskiego odbył się Dzień Czeski.

Między 1000 a 1140 licealiści gościli dzieci z żyrardowskich przedszkoli. Maluchy uczestniczyły w projekcji czeskich bajek i słuchały piosenek naszych sąsiadów.

Gwoździem programu był odbywający się po raz pierwszy w naszej szkole panel dyskusyjny. Od godz. 1100 do 1230 zaproszeni goście - p. Piotr Dudkiewicz, p. Halina Radacz, p. Bogusław Nietrzebka i p. Jerzy Naziębło odpowiadali na pytania dotyczące życia Pawła Hulki-Laskowskiego, poruszając również kwestie religijno-polityczno-społeczne. Na panelu obecny był również Wiceprezydent Miasta Żyrardowa p. Grzegorz Obłąkowski i p. Barbara Cieplak, Naczelnik Wydziału Oświaty.

Zaproszeni goście podzielili się z nami wiedzą, która nie znajduje się w żadnych podręcznikach, a także wieloma trafnymi spostrzeżeniami o współczesnym i dawnym świecie.

Panel dyskusyjny zakończył się odczytaniem wiersza Cz. Miłosza, nawiązującego do publicystyki Pawła Hulki Laskowskiego.

W ramach obchodów "Dnia czeskiego" wyświetlane były również filmy pokazujące współczesne i dawne Czechy.

Bardzo dziękujemy przybyłym i planujemy doskonalenie tej formy dyskusji.

Strona 107 z 122 << < 104 105 106 107 108 109 110 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce
DeklaracjaDostępności
Deklaracja Dostępności

Warning: mysql_close(): no MySQL-Link resource supplied in /footer.php on line 25