Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Niedziela, Listopada 24, 2024
Program Stypendialny 2016

Program Stypendialny POLISH ORPHANS CHARITY.

Regulamin Stypendium „Polish Orphans Charity”

  1. Stypendium Fundacji „Polish Orphans Charity” jest przyznawane dla dzieci uzdolnionych artystycznie i manualnie - będących sierotami lub półsierotami biologicznymi.

  2. Stypendium może być przyznane dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym, tzn. pomiędzy pierwszą klasą szkoły podstawowej a klasą maturalną z terenu Warszawy i województwa mazowieckiego.

  3. Stypendium przyznaje Fundacja POC, w formie uchwały popartej opinią Kapituły w skład której wchodzą trzej przedstawiciele Fundacji Polish Orphans Charity na Polskę oraz dwie osoby, wolontariusze wskazani przez Burmistrza Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

  4. Przewodniczącego kapituły wskazuje fundator czyli Fundacja Polish Orphans Charity.

  5. Fundacja przyznaje stypendia artystyczne o równowartości 1 tys. dolarów kanadyjskich każde. W wyjątkowych przypadkach Kapituła może przyznać wyższe stypendium ale nie przekraczającej kwoty 2 tys. dolarów kanadyjskich. Liczba przyznanych stypendiów jest uzależniona od ogólnej puli środków w danym roku kalendarzowym.

  6. Stypendium może być wykorzystane przez stypendystę tylko i wyłącznie na cele związane z rozwojem jego uzdolnień np. na zakup instrumentu muzycznego, zakup materiałów potrzebnych do pracy twórczej, wydanie katalogu, zorganizowanie wystawy lub opłacenie udziału w plenerze czy warsztatach. Wydatek ten musi być ujęty we wniosku o stypendium.

  7. Stypendium przyznaje Fundacja po przedstawieniu wniosku o przyznanie stypendium. Wnioski mogą składać sami zainteresowani, jak też przedstawiciele szkół artystycznych lub też środowisk lokalnych.

  8. Wniosek, aby został rozpatrzony, musi zawierać zarówno opis dokonań młodego twórcy, jego zamierzenia oraz zawierać opis sytuacji materialnej, w jakiej znajduje się zainteresowany.

  9. Dziedziny uzdolnień w jakich będą przyjmowane wnioski to: muzyka, malarstwo, grafika, fotografia, poezja, rzeźba tkactwo, a także w uzasadnionych przypadkach inne nie wymienione uzdolnienia.

  10. Kapituła w formie rekomendacji przedstawi osoby nominowane do uzyskania stypendiów, którym pomoc potrzebna jest najbardziej, bez względu na rodzaj ich uzdolnień.

  11. Stypendia wypłaca się poprzez refundację poniesionych kosztów lub przez opłacenie faktur lub poprzez dokonanie zakupu artykułu wskazanego przez stypendystę. Decyzja w tej kwestii podejmowana jest przez Kapitułę .

  12. Na mocy odrębnego porozumienia z Fundacją, obsługę finansową stypendiów realizuje samorządowa instytucja kultury pn. Wawerskie Centrum Kultury z siedzibą przy ul. Żegańskiej 1a, w Warszawie.

  13. Stypendia przyznaje się na rok kalendarzowy i muszą być rozliczone w terminie 30 dni od daty przyznania w danym roku kalendarzowym.

  14. Terminy rozpoczęcia i zakończenia przyjmowania wniosków oraz przyznania stypendiów określa Kapituła w porozumieniu z Panią Prezes Fundacji Polish Orphans Charity.

  15. Wypełnione i podpisane wnioski należy przesłać na adres: Wawerskie Centrum Kultury ul. Żegańska 1a, 04 -713 Warszawa, z dopiskiem DANE OSOBOWE- STYPENDIA POC, w terminie do 30 czerwca dnia 2016 roku.

  16. W sprawach nie ujętych w Regulaminie decyzje podejmować będą wspólnie w imieniu fundatorów: Przewodniczący Kapituły Krzysztof Gajewski i Dyrektor Polish Orphans Charity Edyta Krassowska /krassedyta@wp.pl/.

Dyrektor POC na Polskę

Edyta Krassowska

W załączeniu WNIOSEK do Programu Stypendialnego POLISH ORPHANS CHARITY

Polin

Mistrzostwa 2016_czerwiec

 

Czerwoniak reprezentantem województwa mazowieckiego na Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzi w dniach 14-17 czerwiec 2016.

Skład:

  • Natalia Gejcyg

  •  Marta Nitkiewicz

  • Martyna Sabatowska

  • Zuzia Szczepaniak

  • Daria Katarzyna Leja

  • Malwina Oskiera

  • Maja Scholastyka

  • Wrzodak Julia

  • Jagura Oliwia Antolak

Trener: Ciecharowski Michal

Terminarz:

środa 15/06/2016 godz. 11.00 Żyrardów - Działdowo

Godz. 18.00 Żyrardów - Polkowice

Czwartek 16/06/2016 Godz. 9.00 Żyrardów - Gdańsk

Trzymajcie kciuki.

Dopalacze_2016

Warsztaty na temat dopalaczy

I po warsztatach…

Nasza szkoła przez trzy dni od 6 do 8 czerwca 2016 gościła w swoich murach funkcjonariusza policji z KWP Kraków, który prowadziła warsztaty nt: „ Zagrożenia młodzieży, dopalacze, narkotyki, alkohol oraz inne substancje psychoaktywne”. W warsztatach uczestniczyli wszyscy uczniowie liceum. Dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z nową generacją narkotyków niesłusznie nazywanych w powszechnym języku dopalaczami. Młodzież z zaangażowaniem i aktywnością słuchała o nowych środkach psychoaktywnych na polskim rynku i szkodliwych konsekwencjach ich stosowania, oglądała też filmy o odpowiedzialności w stawaniu się dorosłym.

A oto wrażenia uczniów:

Nasz klasa uczestniczyła w warsztatach, które prowadził funkcjonariusz policji z KWP w Krakowie. Rozmawiał on z nami na temat używek i substancji psychoaktywnych i dzięki temu, mogliśmy bliżej zapoznać się ze specyfiką ich działania. Spotkanie było prowadzone niezwykle ciekawie i zajmująco. Bardzo zaimponowała nam wiedza policjanta, a także sposób, w jaki opowiadał o używkach. Pokazał nam, z czego często składają się dopalacze oraz w jaki sposób się od nich ustrzec i nie dać się wciągnąć w nałogi. Mieliśmy okazję obejrzeć krótką prezentację pokazującą, jak narkotyki wpływają na ludzki organizm i jak bardzo niszczą człowieka, co na wielu z nas zrobiło duże wrażenie.

Jednak największą niespodzianką była dla nas troska, jaką okazał nam krakowski funkcjonariusz. Jako osoba bardzo długo będąca w wydziale narkotykowym, wiedział doskonale, jak czasami niewiele trzeba, by wpaść w błędne koło nałogów. Te zajęcia wiele nas nauczyły i pozwoliły inaczej spojrzeć na używki. Dzięki nim lepiej rozumiemy sposób ich działania i możemy z jeszcze większą stanowczością powiedzieć „nie” narkotykom.

Klasa Ia

Przeszkoleni zostali również rodzice, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni. Mieli oni możliwość obejrzenia tego, jak wyglądają narkotyki, czego młodzież używa do ich przechowywania i aplikowania. Rozmawiali również na temat mechanizmów tworzenia się grup przestępczych zajmujących się produkcją i rozpowszechnianiem tychże substancji.

Jesteśmy jedyną społecznością szkolną w mieście, która tak kompleksowo została przeszkolona w tej tematyce. Dzięki warsztatom podnieśliśmy świadomość szkodliwości używania nowoczesnych narkotyków oraz zagrożeń związanych z wyspecjalizowanymi grupami przestępczymi, które zajmują się produkcją takich środków.

Magdalena Bylica-Pawlak psycholog

NAUCZYCIEL JEDZIE DO CERN

NAUCZYCIEL JEDZIE DO CERN

Z radością i dumą informuję, że po raz drugi otrzymałam grant na udział w Letniej Szkole dla Nauczycieli Fizyki Szkół Średnich w CERN, która w tym roku będzie się odbywała w dniach 3-23 lipca.

W zajęciach będzie uczestniczyło 35 nauczycieli z 31 krajów świata. Po raz pierwszy brałam udział w takiej szkole w roku 2002 i było to jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń w moim życiu.

CERN to największy i najważniejszy na świecie instytut fizyki jądrowej i cząstek elementarnych, położony na granicy szwajcarsko-francuskiej pod Genewą. Jest instytucją międzynarodową, do której należy dwadzieścia państw, między innymi Polska. Jako jedno z pierwszych wspólnych europejskich przedsięwzięć stał się modelowym przykładem międzynarodowej współpracy.

Najważniejszym urządzeniem pracującym w CERN jest największy na świecie akcelerator cząstek elementarnych – Wielki Zderzacz Hadronów (LHC), uruchomiony w 2008 w 27-kilometrowym podziemnym tunelu po poprzednim akceleratorze. Akcelerator ten przyspiesza wiązki przeciwbieżne protonów lub ciężkich jonów, których tory zakrzywiają nadprzewodzące elektromagnesy chłodzone ciekłym helem do temperatury minus 271,050C, przez które płynie prąd o natężeniu ponad 11 tysięcy amperów. Przyspieszane cząstki pokonują 27-kilometrowy tor około 11 tysięcy razy na sekundę. Za pomocą tego urządzenia naukowcy starają się zrozumieć proces powstawania Wszechświata oraz wniknąć w najgłębszą strukturę materii.

Poza działalnością naukową, CERN prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną, zarówno dla nauczycieli, uczniów i studentów, jak i indywidualnych osób niezwiązanych z fizyką. Od roku 1998 organizuje Letnią Szkołę dla Nauczycieli Fizyki Szkół Średnich – trzytygodniowy kurs metodyczny, na który zaprasza nauczycieli z całego świata, typowo po jednym przedstawicielu z danego kraju. Zajęcia odbywają się po angielsku i są prowadzone przez fizyków światowej sławy, z noblistami włącznie, nie tylko związanych na stałe z CERN, ale także z innymi ośrodkami na świecie, jak na przykład DESY czy FERMILAB. Zwycięscy aplikanci z krajów członkowskich CERN otrzymują grant w wysokości 2500 franków na pokrycie wydatków związanych z podróżą do Genewy oraz pobytem w instytucie.

Danuta Czyżewska

Brawo Natalia!

Brawo Natalia!

Natalia Wiktorowicz z klasy IIB zajęła III miejsce w VI Mazowieckim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder – Wettbewerb w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

W dniu 2 czerwca 2016 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbył się Koncert Galowy Konkursu, podczas którego podano oficjalne wyniki, wręczono dyplomy i nagrody. Wszyscy Laureaci zaprezentowali się ponownie zgromadzonej licznie widowni. Natalia zaśpiewała piękną piosenkę Ivonne Catterfeld: „Lieber so”.

Podziękowania i dyplomy wręczono również nauczycielom języka niemieckiego za zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie uczestników do konkursu.

Ewa Fatalska

Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny

25 maja odbył się w Wiskitkach VIII Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny o Puchar Starosty Powiatu Żyrardowskiego i Wójta Gminy Wiskitki.

Reprezentacja Liceum im. Stefana Żeromskiego wywalczyła łącznie 13 medali: 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych.

Medale złote zdobyli:

  • Marlena Rykaczewska w biegu na 400 i 800 m,
  • Krzysztof Bajurski w biegu na 400 m,
  • Dominik Marusiak w biegu na 1000m.

Srebrne medale wywalczyli:

  • Maciej Nalej w biegu na 100m,
  • Bartłomiej Kuran w biegu na 400m,
  • Konrad Marusiak w biegu na 1000m
  • i Cezary Majchrzak w skoku w dal.

Trzecie miejsca zajęli:

  • Paulina Wdowiak w biegu na 200m,
  • Iza Michalak w biegu na 400m,
  • Marta Nitkiewicz w biegu na 800m,
  • Mateusz Jarota w biegu na 100m
  • i Jakub Wójcicki w biegu na 200m.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii chłopców, Liceum im Stefana Żeromskiego zajęło pierwsze miejsce, a w kategorii dziewcząt drugie.

Szkolenie

SZANOWNI RODZICE!

Dyrekcja Liceum serdecznie zaprasza na szkolenie dla rodziców na temat

„Zagrożenia młodzieży, dopalacze, narkotyki, alkohol oraz inne substancje psychoaktywne”

w dniu 7.06.2016r. (wtorek) o g. 17.00 w sali 110.

Poprowadzi je funkcjonariusz policji z KWP w Krakowie. W szkoleniu mogą wziąć udział wszyscy rodzice, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu narkotyków, sposobów ich działania, przechowywania przez młodzież, interweniowania w sytuacjach podejrzenia ich zażycia oraz przeciwdziałania eksperymentowania z nimi.

ZAPRASZAMY

Dyplom_2016maj_1

Dzień Przedsiębiorczości_2016

Święto Lnu

Święto Lnu

21 maja br Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie zaprezentowało swoje stoisko podczas Święta Lnu.

Mieszkańcy Żyrardowa, a zwłaszcza nasi absolwenci z zainteresowaniem oglądali materiały zaczerpnięte z kronik szkolnych. Dzieci chętnie uczestniczyły w malowaniu wzorów na płótnie lnianym a także kolorowaniu serwetek pastelami i robieniu wycinanek z materiału. Dla nieco starszych ciekawą propozycję gier karcianych i planszowych przygotował działający przy liceum Klub Grota. Imprezę uświetnił swoim występem na scenie zespół The Reds.

Strona 69 z 132 << < 66 67 68 69 70 71 72 > >>

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25