Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Niedziela, Marzec 24, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode PióraSesja Popularno Naukowa

Sesja Popularno Naukowa poświęcona Marii Curie Skłodowskiej


MCurie001 MCurie002 MCurie003 MCurie004 MCurie005 MCurie006 MCurie007 MCurie008 MCurie009 MCurie010 MCurie011 MCurie012 MCurie013 MCurie014 Mcurie015 Mcurie016 Mcurie017 Mcurie018 Mcurie019 Mcurie020 Mcurie021 Mcurie022 MCurie023

W dniu 29 listopada 2011 roku odbyła się w naszym liceum Sesja Popularno Naukowa poświęcona Marii Curie Skłodowskiej, wielkiej Polce, Noblistce, Emancypantce, Patriotce.

Referaty i prezentacje uczniowskie uświetnił wykład absolwenta naszej szkoły, obecnie doktora Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej Michała Chudego

Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia


W piątek 25 listopada klasy 1a, 1d, 1g i 2b udały się na wycieczkę do Torunia. Wszystko rozpoczęło się wczesnym rankiem, gdy wyruszyliśmy w daleką podróż do miasta Kopernika.

Pierwszym punktem naszej wyprawy była wizyta w Planetarium. Tam obejrzeliśmy seans zatytułowany „Wirująca Ziemia”. Opowiadał on o ruchach wirowym i obrotowym Ziemi oraz ich konsekwencjach. Dowiedzieliśmy się także wiele na temat gwiazdozbiorów, które możemy dostrzec na niebie.

Następnie udaliśmy się na spacer po gotyckim mieście polskiego astronoma. Przewodnik opowiadał nam o historii Torunia oraz pokazał nam najważniejsze obiekty tego miasta.

Gdy pożegnaliśmy przewodnika udaliśmy się na „piernikowe” zakupy.

Do Żyrardowa wróciliśmy szczęśliwi i na pewno wszyscy jeszcze raz chętnie wybierzemy się w podróż do magicznego miasta Mikołaja Kopernika. 

Wizyta Duńczyków

Wizyta Duńczyków

Po raz drugi uczestniczymy w międzynarodowej wymianie uczniów naszego Liceum i Efterskole w Haarby (Dania). Wizyta uczniów duńskich przebiegła szybko, choć byliśmy razem cały tydzień – od 24 do 30 października 2011r.

W wymianie uczestniczyło 23 uczniów z naszej szkoły i 24 uczniów (plus dwoje nauczycieli) z Danii. Z jednym wyjątkiem, każdy polski uczeń był łączony, na podstawie ankiety, z uczniem z Danii, który był gościem w ich domach. Stąd ogromne podziękowania dla nich i rodziców.

Program – ułożony przez polskich uczniów był niezwykle bogaty i angażujący obie strony od rana do wieczora. Graliśmy w grę miejską na terenie Żyrardowa, aby goście poznali miasto. Uczniowie duńscy towarzyszyli także naszym uczniom na lekcjach, pytając np. o czym jest lekcja języka polskiego lub historii oraz aktywnie włączając się na lekcji języka angielskiego.

Próbna matura 2011 / 2012 z Operonem

Próbna matura 2011 / 2012 z Operonem rozpoczęta!


Próbna matura jest egzaminem, który umożliwia sprawdzenie wiedzy maturzystów i przygotowuje ich do realiów prawdziwego egzaminu maturalnego.

22 listopada, we wtorek, rozpoczęła się próbna matura z Operonem 2012. Podobnie jak prawdziwy egzamin dojrzałości, również i ten próbny, rozpoczął się od matury z języka polskiego.

W środę 23 listopada maturzyści zmagali się z egzaminem z matematyki w zakresie podstawowym. Dziś odbyła się matura próbna z języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

Ostatni dzień matur próbnych (piątek - 25 listopada) to egzaminy na poziomie podstawowym i rozszerzonym z historii, WOS-u, biologii, fizyki i astronomii, geografii lub chemii. Swoich sił wypróbują także ci maturzyści, którzy wybrali język polski i matematykę na poziomie rozszerzonym.

Próbna Matura z OPERONEM – edycja 2011/2012 – arkusze pytań i odpowiedzi: http://www.operon.pl/probna_matura/arkusze_i_odpowiedzi

Zuza Osuchowska

KONCERT ZUZY OSUCHOWSKIEJ

PIOSENKI WIECZNIE ZIELONE

Images: Zuza.png

 

Serdecznie zapraszamy na recital Zuzy Osuchowskiej, uczennicy klasy pierwszej naszego liceum, który odbędzie się 26 listopada 2011 roku o godzinie 18.00 w Centrum Kultury w Żyrardowie, Plac Jana Pawła II nr 3.

Zuza od 2006 roku uczęszcza na kurs emisji głosu, w Prywatnej Szkole Muzycznej im. Antoniego Szalińskiego w Żyrardowie pod kierunkiem prof. Krzysztofa Gwiazdy. Na koncie ma wiele wygranych Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów i Festiwali. Zagrała też główną rolę w musicalu „Królowa kwiatów".

W tym roku Zuza brała udział w Międzynarodowym Projekcie „Chopin dla niewidomych” w ramach którego uczestniczyła w zajęciach z prof. Mikołajem Morozem a także z Tomaszem Krezymonem, który współpracuje z Michałem Bajorem.

Na zakończenie odbył się Festiwal "Chopin klasycznie i nowocześnie", w którym spotkali się wszyscy uczestnicy. Zwieńczeniem tego projektu były występy w salach koncertowych Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Uroczysty koncert finałowy w Filharmonii Narodowej.

Zuza miała zaszczyt zaprezentować się w dniu 15 października w salach koncertowych Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i w dniu 16 października w Filharmonii Narodowej. Śpiewała piosenkę Edyty Gepert "Na Krakowskim czy w Nohant" i II preludium George'a Gershwina.


Dzień Czeski

Dzień Czeski

Dzien_Czeski_01 Dzien_Czeski_02 Dzien_Czeski_03 Dzien_Czeski_04 Dzien_Czeski_05 Dzien_Czeski_06 Dzien_Czeski_07 Dzien_Czeski_08
Dzien_Czeski_011 Dzien_Czeski_022 Dzien_Czeski_033 Dzien_Czeski_044 Dzien_Czeski_055 Dzien_Czeski_066 Dzien_Czeski_077 Dzien_Czeski_088

Dnia 17 listopada 2011 roku w ramach miejskich obchodów Roku Hulki Laskowskiego odbył się Dzień Czeski.

Między 1000 a 1140 licealiści gościli dzieci z żyrardowskich przedszkoli. Maluchy uczestniczyły w projekcji czeskich bajek i słuchały piosenek naszych sąsiadów.

Gwoździem programu był odbywający się po raz pierwszy w naszej szkole panel dyskusyjny. Od godz. 1100 do 1230 zaproszeni goście - p. Piotr Dudkiewicz, p. Halina Radacz, p. Bogusław Nietrzebka i p. Jerzy Naziębło odpowiadali na pytania dotyczące życia Pawła Hulki-Laskowskiego, poruszając również kwestie religijno-polityczno-społeczne. Na panelu obecny był również Wiceprezydent Miasta Żyrardowa p. Grzegorz Obłąkowski i p. Barbara Cieplak, Naczelnik Wydziału Oświaty.

Zaproszeni goście podzielili się z nami wiedzą, która nie znajduje się w żadnych podręcznikach, a także wieloma trafnymi spostrzeżeniami o współczesnym i dawnym świecie.

Panel dyskusyjny zakończył się odczytaniem wiersza Cz. Miłosza, nawiązującego do publicystyki Pawła Hulki Laskowskiego.

W ramach obchodów "Dnia czeskiego" wyświetlane były również filmy pokazujące współczesne i dawne Czechy.

Bardzo dziękujemy przybyłym i planujemy doskonalenie tej formy dyskusji.

Widokówka

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Widokówka"


Nasze Liceum otrzymało wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Widokówka" organizowanym przez Starostwo Powiatowe i Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie

Dzień Niepodległości

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada 2011 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie klasy 1d pod opieką prof. Agnieszki Przyjankowskiej przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną  o okolicznościach odzyskania niepodległości przez Polskę, godle, hymnie i barwach narodowych.

Dla lepszej przyszłości!

Dla lepszej przyszłości!

Odbyło się kolejne spotkanie polsko-izraelskie w naszej szkole.

23 października, w niedzielę po raz czwarty uczniowie liceum spotkali się w ramach międzynarodowego programu Zachować pamięć-Bliżej siebie zainicjowanego przed wielu laty przez MEN we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Yad Vashem w Izraelu.

Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich oraz grupka absolwentów przygotowała program wizyty zorganizowanej w naszej szkole przy zaangażowaniu Dyrekcji oraz kilkorga nauczycieli i pedagoga szkolnego. Merytorycznego wsparcia podczas zajęć edukacyjnych i integracyjnych udzieliła szkole trenerka TEA - Marta Siciarek.

W części oficjalnej nie zabrakło tematów okolicznościowych związanych z przedstawieniem walorów zabytkowych naszego miasta oraz patronatami roku 2011.Tym razem izraelscy uczniowie mogli poznać polskie dziedzictwo poprzez prezentację postaci Marii Curie-Skłodowskiej oraz Czesława Miłosza. Uczniowie z Holonu odczytali w swoim języku wiersz Campo di Fiori, a potem mogli usłyszeć ten wiersz w interpretacji polskojęzycznej.

Jako upominki otrzymali od nas w wersji anglojęzycznej foldery turystyczne Żyrardowa przekazane organizatorom spotkania przez Wydział Promocji przy UM. Kadra nauczycielska holońskiej szkoły również została obdarowana gadżetami promującymi nasze lokalne dziedzictwo.

Szkoła Nowych Technologii

Szkoła Nowych Technologii


Nasza szkoła została wytypowana do grona 500 szkół Nowych Technologii.
Oznacza to, że dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w szkoleniach z zakresu nowych technologii. Poznają innowacyjne metody i narzędzia TIK wzbogacające lekcje i uczące twórczego, otwartego myślenia oraz o współczesne trendy w edukacji, m.in. :

 • programy dla szkół (DreamSpark, Live@EDU, ITAcademy),
 • internetowe platformy edukacyjne
 • nowoczesy sprzęt umożliwiający prowadzenie atrakcyjnych zajęć: tablice interaktywne, tablety, e-booki
 • najnowsze rozporządzenie MEN o obowiązkowych elektronicznych podręcznikach

Uczniowie zdobędą najnowszą wiedzę informatyczną i zyskają dostęp do legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich (m.in. dostęp do programu DreamSpark: korzystający z niego uczeń może pobrać potrzebne oprogramowanie (Windows Phone Dev Tools), założyć konto w MarketPlace i zarabiać na swoich pomysłach).

Warsztaty dla Rodziców

UWAGA RODZICE!

Zapraszamy do udziału w konferencjach wszystkich rodziców, którzy chcą zrozumieć swoje dorastające dzieci, nauczyć się z nimi rozmawiać, rozumieć ich świat, przeżycia, problemy.

Konferencje będą prowadzone w otwarte wtorki (tematy i terminy podane niżej) o godzinie 18.00, w sali nr 101. Udział w nich jest bezpłatny. Czas trwania to ok. 30 - 45 minut. Osobami prowadzącymi są psycholog Magdalena Bylica – Pawlak i/lub pedagog szkolny Anna Kubicka.

TEMATYKA I TERMINY WARSZTATÓW DLA RODZICÓW:

 1. Komunikacja z nastolatkiem cz.I – Stawianie granic. – termin 25.10.2011
  • Jak rozmawiać z dorastającym dzieckiem
  • Czego oczekuje od dorosłych nastolatek
  • Jak się zachowywać w stosunku do dziecka, by uniknąć niepotrzebnych konfliktów.
  • Stawianie granic w relacji rodzic – dziecko
 2. Komunikacja z nastolatkiem cz.II - Zachęcanie do współpracy – termin 29.11.2011
  • Pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami
  • Mądre chwalenie
  • Konstruktywna krytyka.
 3. Konflikty w relacjach międzyludzkich. – termin 6.12.2011
  • Rodzaje konfliktów
  • Strategie rozwiązywania konfliktów.
 4. Nowe zagrożenie – dopalacze. - termin 24.04.2012
  • Nowe środki psychoaktywne na rynku narkotykowym
  • Dlaczego nastolatki sięgają po narkotyki?
  • Co mogą zrobi rodzice?

Przykładowa literatura:

 1. A. Faber i E. Mazlish, „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, Poznań 1992;
 2. J. Sakowska, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, Warszawa 2008.

ZAPRASZAMY

Strona 86 z 101 << < 83 84 85 86 87 88 89 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce