Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Niedziela, Marzec 24, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2019/2020
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode PióraDzień Włoski

Dzień Włoski


Dnia 6 marca 2012r. w naszej szkole odbył się Dzień Włoski zorganizowany w ramach programu Comenius.

Od 800 do 1200 licealiści prowadzili lekcję pt: „Pinokio bawi i uczy” dla uczniów klas pierwszych żyrardowskich szkół podstawowych. Na podstawie wysłuchanego fragmentu książki Carla Collodiego pt: „Pinokio” dzieci uzupełniały historyjkę obrazującą przygody drewnianego pajacyka.

Natomiast nasi uczniowie mieli okazję poznać kilka podstawowych zwrotów po włosku. Nowego języka uczyły się klasy drugie. Również dla nich odbyła się projekcja filmu włoskiego reżysera Roberta Benigniego pt: „Życie jest piękne”. Wyświetlany obraz wywarł silne wrażenie na oglądających.

Klasy pierwsze oglądały prezentację multimedialną na temat Włoch. Po wysłuchaniu ogólnych wiadomości dotyczących tego kraju, uczniowie uczestniczyli w konkursach pozwalających wykazać się zdobytą wiedzą. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1a.

GRATULUJEMY!!!

Wycieczka do Sejmu

Wycieczka do Sejmu

W dniu 7 marca 2012r. uczniowie klasy 2c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem była wizyta w gmachu Sejmu RP przy ulicy Wiejskiej.

W trakcie zwiedzania uczniowie mogli zapoznać się z historią polskiego parlamentaryzmu, dziejami obiektu, w którym pracują polscy parlamentarzyści. Prześledzili pod czujnym okiem pracownika Kancelarii Sejmu przebieg procesu legislacyjnego.

Główna część wizyty odbywała się w galerii dla publiczności sali głównej. Następnie uczniowie mogli przechodząc korytarzami sejmowymi dotrzeć przed tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli tragicznie w katastrofie smoleńskiej w 2010r. Przy makiecie kompleksu przy Wiejskiej Przewodnik omówił przeznaczenie poszczególnych obiektów oraz ich dzieje. Przechodząc do sali kolumnowej, w której odbywają się m.in posiedzenia komisji śledczych uczniowie mogli zobaczyć historyczne egzemplarze lasek marszałkowskich oraz udzielającego wywiadów posła Kalisza. Po przejściu pod salę senacką wizyta w parlamencie RP dobiegła końca.

Mamy nadzieje, że była to interesująca lekcja, która przyczyni się do kształtowania postaw obywatelskich wśród uczniów.

Działania w tym kierunku nie kończą się, już 25 kwietnia uczniowie klasy 1d odwiedzą Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Renata Nalej Agnieszka Przyjankowska

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"


W piątek, 2 marca br. klasa I D pod opieką p. A. Przyjankowskiej uczestniczyła w wycieczce do żyrardowskiego Muzeum Mazowsza Zachodniego.

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", którego datę ustalono w ubiegłym roku na 1 marca, w muzeum otwarto wystawę poświęconą osobie rtm. Witolda Pileckiego. Na czwartkowych uroczystościach inauguracyjnych był obecny syn rtm. W. Pileckiego - p. Andrzej Pilecki.

Owoc pracy historyków Dolnośląskiej Inicjatywy Historycznej i IPN-u traktuje nie tylko o losach rotmistrza, ale przedstawia również losy polskiego antykomunistycznego podziemia w czasie okupacji sowieckiej i rządów komunistów. Wystawa zawiera liczne zdjęcia oraz repliki broni i umundurowania z epoki, jednak największym powodzeniem u zwiedzających cieszyły się osobiste pamiątki po rtm. W. Pileckim, które wystawił p. A. Pilecki.

Przejmująco realistycznie wyglądała izba zaaranżowana na pokój przesłuchań Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego.

Po zwiedzeniu wystawy z przewodnikiem grupa udała się na projekcję filmu zatytułowanego "Tajny Współpracownik" (reż. K. Langa), który stanowił dobre uzupełnienie muzealnej lekcji historii.

W dniu 6 marca zainteresowani uczniowie mogli wziąć udział w wykładzie poświęconym wyżej wspomnianej problematyce a w najbliższy czwartek na lekcje o rtm. Pileckim udaje się klasa 3f.

 Galeria zdjęć
Pozdrawiamy z Haarby!!!

Pozdrawiamy z Haarby!!!

Po raz drugi jako uczniowie Czerwoniaka uczestniczmy w międzynarodowej wymianie uczniów z duńską szkołą – Haarby Efterskole.

To już drugi dzień naszego pobytu w Danii. Po 15 - godzinnej drodze dotarliśmy na miejsce. Zdołaliśmy, tego samego dnia uczestniczyć w „Ice Breaking”, poznać budynek szkoły oraz jego okolice. Wieczorem zatańczyliśmy kilka duńskich tańców.

Dzisiejszy dzień był dla nas męczący, ale jesteśmy z niego zadowoleni. Przez 17-stokilometrowy most dostaliśmy do Kopenhagi. Pierwszą atrakcją była wizyta w browarze „Carlsberg”. Tym razem udało nam się zobaczyć kopenhaską syrenkę (ostatnio „odwiedziła” Chiny). Troszeczkę spóźniliśmy się na zmianę warty pod Pałacem Królewskim. Zobaczyliśmy przepiękny kościół z norweskiego marmuru. Największe na nas wrażenie zrobiła na nas „Christiania” – jest to odrębna społeczność Kopenhagi, z własnym ustrojem, prawami oraz porządkiem. Regułą życia tam jest osobista wolność. Na deptaku spróbowaliśmy gofrów na patyku – były bardzo słodkie ;).

Nie możemy się doczekać kolejnych dni – zapowiada się ciekawie. Najwięcej obaw wiążemy z weekendem u duńskich rodzin. Wiem jednak, że nasze obawy są nie potrzebne, ponieważ w zeszłym roku było dobrze i rodzinnie.

Wracamy 5 marca. Czekajcie na nas i nasze wrażenia.

Pozdrawiamy Uczniowie i Nauczycielki ;)

Haarby 28.02.2012

Andrzej Zagajewski

Andrzej Zagajewski


"Siedem kropek na biedronce
siedem lat w Kazachstanie
siedem grzechów, sakramentów
po siedmiu chudych, siedem tłustych lat nastanie."

W dniu 22 lutego 2012 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Zagajewskim, nauczycielem polonistą, lokalnym poetą.

W spotkaniu wzięli udział nauczyciele bibliotekarze z żyrardowskich szkół i Biblioteki Pedagogicznej w Żyrardowie oraz dyrektor Beata Stawicka.

Nasz gość opowiadał o swoim pobycie w Kazachstanie gdzie przez kilka lat pracował jako nauczyciel języka polskiego wśród miejscowych Polaków. Czytał również swoje wiersze, często nawiązujące do kazachstańskich doświadczeń.

Pan Andrzej Zagajewski okazał się wspaniałym mówcą.

Mamy nadzieję, że spotkanie z nim będzie początkiem cyklu spotkań z innymi ciekawymi ludźmi.

Walentynki

Walentynki


14 lutego 2012 roku szkolne korytarze, ozdobione serduszkami, wypełnili ubrani na czerwono uczniowie.

Tak obchodziliśmy Walentynki - zmieniając nieco szkolną atmosferę. Funkcjonowała tradycyjna poczta walentynkowa, a dla tych, którzy szukali nowych znajomości, na dużej przerwie zorganizowano tzw. szybkie randki. Szkolny radiowęzeł zapewnił nam odpowiednią oprawę muzyczną z możliwością dedykacji utworów drugiej połówce.

Także nauczyciele okazali trochę serca miłościwie nie wywołując do odpowiedzi uczniów ubranych na czerwono.

Rezultatem była większa liczba uśmiechów i serdecznych rozmów - choćby z tego powodu warto obchodzić Święto Miłości.

Kaja Kubicka

Jesteśmy w Szwecji!!!!

JESTEŚMY W SZWECJI!!!

Zdjęcia w obiektywie Aleksandra Melecha
Dni otwarte 2012

Dni otwarte dla gimnazjalistów

w LO im. Stefana Żeromskiego!


Od 13 do 16 marca 2012 roku w LO im. Stefana Żeromskiego odbędą się dni otwarte dla gimnazjalistów klas trzecich w celu promocji stworzonej dla nich oferty kształcenia na rok szkolny 2012/2013.

Zorganizowane grupy uczniów pod opieką nauczycieli zgłoszone wg proponowanej procedury będą mogły pożytecznie spędzić czas w naszej placówce.

Proponowany harmonogram wizyty obejmuje uczestnictwo w lekcji historii (przygotowanej przez uczniów klas pierwszych naszej szkoły), udział w spotkaniu informacyjnym w kwestii przygotowanej oferty kształcenia w projektowanych klasach oraz udział w prezentacji projektów realizowanych w szkole. Na zakończenie wizyty każda grupa będzie mogła zwiedzić budynek szkolny i wybrane sale lekcyjne.

Przedstawiana oferta dotyczy propozycji poniższych terminów i czasu trwania wizyty zainteresowanych.


Data Czas trwania Temat
13-16 marca 2012 r. 11:00-11:45 Lekcja historii
11:55-12:40 Oferta kształcenia w projektowanych klasach
12:45-13:30 Prezentacja projektów realizowanych w szkole i zwiedzanie budynku szkolnego

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z zaproszenia w wybranym dniu i godzinach. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 marca 2012.

Grupy można zgłaszać do sekretariatu szkolnego telefonicznie (tel./fax 46 855 31 22) lub drogą e-mailową (lozyrard@lo.zyrardow.edu.pl).

15 marca 2012 r. o godz. 1700 zapraszamy rodziców, opiekunów gimnazjalistów klas trzecich na spotkanie z Dyrekcją szkoły.

Dyrektor LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie

Zimowisko 2012

Zimowisko 2012


Podczas ferii zimowych w okresie od 16.01.2012 do 22.01.2012 grupa 31 osobowa uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przebywała na zimowisku w słowackiej miejscowości Oravice.

Kadrę tworzyli kierownik – Michał Ciecharowski (nauczyciel wychowania fizycznego) oraz opiekunowie Małgorzata Gałęziewska (nauczyciel geografii) i Monika Schotkosky (nauczyciel j. francuskiego).

Podczas wypoczynku uczniowie codziennie od 900 do 1600 pod fachowym okiem instruktora szlifowali umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Po wielogodzinnych zmaganiach na stoku relaksowali się w geotermalnych wodach występujących w pobliskich kąpieliskach. W trakcie wyjazdu wszyscy mieli okazję wziąć udział w kuligu z pochodniami po malowniczych szlakach Tatr Zachodnich (Rochacze), który zakończył się ogniskiem.

Było również ognisko integracyjne, seanse filmowe, a także na zakończenie pokaz zdjęć, który wywołał mnóstwo uśmiechu na twarzach wszystkich uczestników. Bliskie położenie wyciągu oraz basenów termalnych od miejsca zakwaterowania, a także ponad 100 cm śniegu zapewniło świetne warunki do aktywnego wypoczynku.

Ten rodzaj zimowego wypoczynku został zorganizowany już po raz kolejny, z roku na rok zwiększa się liczba uczestników, dzięki czemu zimowiska wpisały się na stałe w tradycję szkoły.

Zmotywowani licznymi, pozytywnymi wrażeniami serdecznie zapraszamy na kolejny wyjazd już w czerwcu w formie obozu żeglarskiego.

Michał Ciecharowski

Zdjęcia z pobytu na zimowisku

Życzenia dla Profesora Aronsona

Życzenia dla Profesora Aronsona

W dniu 9 stycznia 2012 roku prof. Elliot Aronson obchodził 80.rocznicę swoich urodzin.

Profesor jest jednym z najbardziej znaczących psychologów XX wieku, autorem bestselerowych podręczników min: „Człowiek –istota społeczna”, „Serce i umysł”, „Wiek propagandy” . Wielokrotnie nagradzany za badania, książki i wykłady.

W związku z urodzinami Aronsona, magazyn psychologiczny Charaktery zaprosił swoich czytelników do udziału w konkursie na napisanie życzeń jubileuszowych dla Profesora.

Na to zaproszenie odpowiedzieli uczniowie naszego Liceum. Karolina Reluga i Rafał Cała z kl 2f pod opieką P. psycholog Magdaleny Bylicy-Pawlak własnoręcznie wykonali kartkę urodzinową, zredagowali życzenia i pod kierunkiem P. Agaty Lepieszki przetłumaczyli je na j. angielski. Pod życzeniami podpisali się również P. Dyrektor Genowefa Milczarek oraz nauczyciele P. Anna Kubicka, P. Ewa Trzaskowska, P. H. Jóźwiak, P. J. Wojtkowska.

Wykonana przez naszych uczniów karta urodzinowa z życzeniami dla Profesora wygrała w konkursie. Otrzymaliśmy nagrodę – książkę Elliota Aronsona „Przypadek to nie wszystko”.

Wszystkie nadesłane życzenia przeczytał Profesor. Miło nam, że dzień swoich urodzin Aronson świętował ze świadomością naszych życzliwych mu słów.

Magdalena Bylica-Pawlak

20 lat Festiwalu Teatralnego KsZESŁO

zdjęcie ze strony www.zyrardow.pl

20 lat Festiwalu Teatralnego KsZESŁO


11 stycznia 2012r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć w Centrum Kultury spektakl Samuela Becketa pt.: "Pierwsza miłość" w reż. Mirosława Wasiewicza.
Legendarny nauczyciel historii wystawił swoją nową sztukę z okazji XX lecia Festiwalu Teatralnego KsZESŁO, którego był twórcą w latach 90- ych.

Z dużym zainteresowaniem śledziliśmy perfekcyjną grę aktorów [Mirosław Wasiewicz i Elżbieta Szyc], których emocje podkreślała znakomicie dobrana muzyka i światło.

To było spotkanie z prawdziwym TEATREM!

Strona 84 z 101 << < 81 82 83 84 85 86 87 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce