Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Czwartek, Lipiec 19, 2018
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Rada Rodziców
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2017/2018
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2017/2018
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Patronat Politechnik Warszawskiej

Politechnika Warszawska obejmie patronat nad LOPrezydent miasta, Andrzej Wilk, zaprosił przedstawicieli władz Politechniki Warszawskiej do Naszego Liceum.


Politechnikę Warszawską reprezentowali:

prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek
prorektor ds. studenckich
dr inż. Zdzisław Mączyński
pełnomocnik rektora ds. rekrutacji na studia
Urszula Okulska-Deblessem
kierownik biura ds. promocji
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszego liceum.
Gościom podobała się atmosfera panująca w szkole, warunki edukacyjne i wyposażenie szkoły a także zaangażowanie uczniów i nauczycieli w życie społeczne szkoły.

 29 kwietnia 2010 roku odbędzie się uroczystość w trakcie której nastąpi podpisanie umowy dotyczącej objęcia przez Politechnikę Warszawską patronatu nad LO

Wszyscy cieszymy się, gdyż dzięki zawartemu porozumieniu będziemy mogli korzystać z potencjału organizacyjnego, bazy naukowej i doświadczeń Politechniki z zakresu kształcenia. W ramach współpracy będziemy mogli korzystać z laboratoriów, brać udział i wspólnie organizować lekcje, pokazy, wykłady, szkolenia, koła zainteresowań, obozy naukowe i konkursy.

"Jestem przekonana, że dzięki zawartemu porozumieniu nasi uczniowie będą jeszcze lepiej przygotowani do podejmowania studiów na uczelniach technicznych" - powiedziała dyrektor Liceum Pani Genowefa Milczarek"

Zdjęcia z miesięcznika "Żyrardów - Murowane Klimaty" maj 2010r.

Spotkanie z Prezydentem Miasta Andrzejem Wilkiem

Strategia Rozwoju Żyrardowa - spotkanie klas trzecich z Prezydentem Miasta Andrzejem Wilkiem


W dniu 21 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Prezydentem Miasta - Andrzejem Wilkiem oraz dwiema pracownicami Urzędu.

Uczniowie klas trzecich chętnie brali udział w dyskusji dotyczącej rozwoju naszego miasta. Dzielili się swoimi propozycjami z Panem Prezydentem. Mieli także okazję zapoznać się ze Strategią Rozwoju Żyrardowa

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik dostał wizytówkę z instrukcją, jak otrzymać aktualne informacje o wydarzeniach, które odbędą się w naszym mieście.

Wycieczka Śladami Naszego Patrona

Wycieczka "Śladami Naszego Patrona"


W dniu 21 kwietnia uczniowie klasy IIIe pod opieką pani prof. Renaty Nalej i pani prof. Agnieszki Przyjankowskiej wyruszyli na wycieczkę do Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, Puław.

Choć pogoda nie była dla nas zbyt łaskawa, wycieczka się udała. W Nałęczowie podążając śladami Żeromskiego, zwiedziliśmy chatę pisarza, mauzoleum jego syna - Adama i spacerowaliśmy po parku zdrojowym.
W Kazimierzu Dolnym oglądaliśmy zabytkowy Koścół Farny i starówkę słuchając opowieści przewodnika o kulturze renesansu. Oczywiście wszyscy kupowali tradycyjnie wypiekane Kazimierskie Koguty (zgodnie z legendą Kogut przechytrzył diabła i przegonił go z miasta).
W Puławach oglądaliśmy pałac czartoryskich i park wokół niego.

Wszyscy świetnie się bawili - polecamy innym tę trasę (zwłaszcza śladami naszego patrona).

Pomoc dla Kacpra

Pomoc dla Kacpra


W dniach 19-20 kwietnia uczniowie klasy Ie wraz z prof. Norbertem Kościelniakiem zbierali pieniądze dla 5 miesięcznego Kacperka - mieszkańca Żyrardowa - chorego na encefalopatię.

Tylko intensywne leczenie pozwoli na powrót chłopca do zdrowia. Masaże i rehabilitacja - to jedyna szansa na normalne życie.
W ulotce skierowanej do wszystkich ludzi o wielkich sercach możemy przeczytać:

"Tak już podobno jest na tym świecie, że dobre rzeczy mogą zaistnieć tylko wtedy, gdy różni ludzie połączą siły i będą działać razem".

Kacper jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!!!

POLITECHNIKA - Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewcząt

Dziewczęta!!!


22 kwietnia Politechnika Warszawska zaprasza na Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn

Wykształcenie techniczne otwiera znakomite perspektywy rozwoju nie tylko mężczyznom, oraz daje możliwości zdobycia dobrze płatnej, inspirującej pracy. Polska, Europa i świat czekają na inżynierów!

W programie spotkania z kobietami-inżynierami, mnóstwo informacji o rekrutacji, prezentacje wydziałów, zwiedzanie laboratoriów wydziałowych, dyskusje ze studentkami i studentami etc.

Rejestracja (indywidualna i dla grup) na stronie www.dziewczynynapolitechniki.pl (liczba miejsc ograniczona)

Dziewczęta - Politechnika Warszawska czeka na Was!!! .

Msza w intencji Pary Prezydenckiej i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Msza w intencji Pary Prezydenckiej i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem


Zdjęcie ze strony www.zyrardow.pl

Poczet Sztandarowy i delegacja naszej szkoły wzięli udział w nabożeństwie odprawionym w piątek 16 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w intencji Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy.
Nabożeństwo koncelebrował ksiądz proboszcz Adam Bednarczyk.

Adrian Wieczorek

Adrian Wieczorek – Laureatem XX Olimpiady Teologii Katolickiej!!!


W dniach 8-10.04.2010 w Katowicach odbył się Finał Ogólnopolski XX Olimpiady Teologii Katolickiej.
W finale uczestniczyło ponad 120 licealistów ze wszystkich polskich diecezji. Łącznie w 20 edycji OTK wzięło udział ponad 19 tysięcy uczniów z ok. 1,3 tys. szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Ustna rywalizacja i wręczenie nagród odbyło się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Tematem tegorocznej Olimpiady Teologii Katolickiej była katolicka nauka społeczna. Uczestnicy musieli się wykazać nie tylko znajomością kościelnych dokumentów dotyczących kwestii społecznych, ale również wypowiedzi specjalistów, książek, opracowań. Wśród pytań znalazły się m. in. takie: „Na czym polegał błąd antropologiczny socjalizmu wg Jana Pawła II”, „Na jakie nowe aspekty zjawiska migracji zwraca uwagę Benedykt XVI w Orędziu z roku 2005 poświęconym tej kwestii?”, „Jakie są kryteria korzystania z prawa do zbrojnego oporu przeciw uciskowi stosowanemu przez władzę polityczną?”. Finaliści otrzymywali również zadania, polegające na przykład na zidentyfikowaniu głównego problemu społecznego w jakiejś informacji prasowej i skomentowania go w świetle społecznego nauczania Kościoła.

Adrian Wieczorek z Naszego Liceum zajął IV miejsce z wynikiem 137,2 pkt. Nagrodą był laptop, książki i pamiątki, a także indeks uczelni wyższej do wyboru: w Krakowie, Katowicach Toruniu, Olsztynie, Opolu, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, na wybranym przez siebie kierunku - filozofii, teologii, pedagogice, politologii, ekonomii, kulturoznawstwa oraz kilku innych kierunkach (do wyboru).

Jego opiekunem jest Ks. Marek Wyszomierski.

GRATULUJEMY!!!

COMENIUS - „Niekonwencjonalne źródła energii w powiecie żyrardowskim”

COMENIUS - „Niekonwencjonalne źródła energii w powiecie żyrardowskim”


Piątek - 16 kwiecień - to dzień wycieczek.
Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzli oczyszczalnę ścieków w Żyrardowie, wysypisko śmieci w Słabomierzu oraz geotermię w Mszczonowie.
Wieczorem zostało zorganizowane spotkanie pożegnalne.

W związku z wybuchem pyłów wulkanicznych delegacje Hiszpanii i Wielkiej Brytanii nie mogły wrócić w terminie do swoich krajów. Ich wizyta u nas przedłuży się do momentu, aż pozwolą na to warunki atmosferyczne.

COMENIUS - prezentacje szkół

COMENIUS - prezentacje szkół


W dniu 15 kwietnia uczniowie, którzy przyjechali do nas z różnych krajów w ramach projektu "Comeniusa" odwiedzili naszą szkołę.
Przedstawiciele poszczególnych narodowości prezentawali swoje szkoły.

COMENIUS - wycieczka regionalna

COMENIUS - wycieczka regionalna


W środę 14 kwietnia uczestnicy spotkania z programu COMENIUS uczestniczyli w wycieczce, która miała na celu pokazać i przybliżyć walory turystyczne naszego regionu a w szczególności miejsca związane z osobą Fryderyka Chopina.

COMENIUS - spotkanie z władzami Powiatu i Miasta

COMENIUS - spotkanie z władzami Powiatu i Miasta


Zdjęcia ze strony www.zyrardow.pl

W dniu 13 kwietnia w Centrum Kultury w Żyrardowie nastąpiło oficjalne podsumowanie dwuletnich partnerskich działań realizowanych w ramach projektu COMENIUS pod hasłem „Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko”.
Dzięki zaangażowaniu Pani Danuty Czyżewskiej - nauczyciela naszej szkoły, pomysłodawcy i koordynatora projektu, nasi uczniowie nawiązali kontakty z rówieśnikami z Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Sycylii i Węgier. Podczas wizyt w Ich krajach, poznawali ich kultury, wymieniali się wiedzą, uczestniczyli w wielu wspólnych przedsięwzięciach. Nasi uczniowie w maju pojadą do szkoły brytyjskiej.
Teraz przyjmują gości z tych państw, a także z Litwy, i Portugalii w swoich domach, w szkole oraz prezentują nasz kraj podczas wycieczek.

Spotkanie w Centrum Kultury było okazją do podziękowań wyrażanych władzom Powiatu Żyrardowskiego - beneficjentowi środków unijnych na działania projektowe i żyrardowskim rodzinom, które otworzyły swe domy gościnnie przyjmując młodzież współpracujących krajów. Uczestnicy projektu odebrali certyfikaty udziału w spotkaniu w Polsce oraz upominki - pamiątki promujące Żyrardów daleko poza nasze granice a podarowane między innymi przez Władze naszego Miasta.

Było to kolejne spotkanie, które pozostanie w pamięci i utrwali przyjaźnie zawarte podczas prac projektowych.

Strona 87 z 89 << < 84 85 86 87 88 89 >
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce