Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Pitek, Padziernika 23, 2020
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Rodo - klauzula nauka zdalna
Procedura bezpieczeństa covid-19
Regulamin monitoringu szkoły
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2020/2021


Oświadczenie o zakupie podręczników
Wzór wniosku o dofinansowanie do podręczników
Wykaz podręczników dla klas pierwszych LO czteroletniego
Wykaz podręczników dla klas drugich LO czteroletniego
Wykaz podręczników dla klas drugich LO po gimnazjum
Wykaz podręczników dla klas trzecich LO po gimnazjum

Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy

Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Rok Szkolny2020/2021

Dziennik Elektroniczny
Ubezpieczenie 2020/2021
Godziny pracy pedagoga
Godziny pracy psychologa
Program Wychowawczo - Profilaktyczny
Statut LO
Kalendarz na rok szkolny 2020/2021

Rok Szkolny2019/2020

Rada Rodziców
Rozliczenie za 2018/2019
Ubezpieczenie 2019/2020
Godziny pracy pedagoga w przerwie epidemiologicznej
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Zagrożenia związane z e-papierosami ? MEN i GIS ostrzegają!
Stop dopalaczom
100-lecie

Harmonogram obchodów 100-lecia LO

Zaproszenie do współpracy

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2020/21

Rekrutacja 2020/21

Kwestionariusz kandydata w docx
Kwestionariusz kandydata w pdf
PODANIE O PRZYJĘCIE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ w docx
PODANIE O PRZYJĘCIE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ w pdf
Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2019/2020
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020r. egzaminu maturalnego
REGULAMIN STUDNIÓWKI 2020
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Panel dyskusyjny na temat Stefana Żeromskiego
Spotkanie z pisarką Anną Kamińską
Spotkanie z p. Zofią Wilk!
Reporterki Czerwoniaka o proteście klimatycznym!
Reporterzy z 'Czerwoniaka' w akcji!
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode Pióra
WYGRANA W KONKURSIE MŁODZI PRZECIWKO PATOLOGIOM SPOŁECZNYM

WYGRANA W KONKURSIE MŁODZI PRZECIWKO PATOLOGIOM SPOŁECZNYM


Dziewięciu uczniów naszej szkoły zaangażowało się pod kierunkiem psychologa Magdaleny Bylicy-Pawlak i nauczycielki języka polskiego Kingi Sałaj w VI Ogólnopolski Konkurs Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym. Konkurs organizowany był przez Wyższą Szkołę Nauk Społecznych PEDAGOGIUM pod patronatem MEN, MSWiA, większości Kuratoriów Oświaty. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów i nauczycieli problematyką twórczej profilaktyki środowiskowej oraz wyłonienie i wyszkolenie liderów środowiskowych, których zadaniem jest prowadzenie profilaktycznej działalności w środowisku swoich rówieśników.

Zgodnie z zasadami konkursu do I etapu trzeba było wykonać prace w jednej z dwóch kategorii- myślenie słowem czyli pracę pisemną lub myślenie obrazem czyli pracę audiowizualną. Tematyka prac związana była z trzema zagadnieniami – Autorytet, Internet i Samorządność w inspiracjach J. Korczaka. W I etapie konkursu wyłoniono 100 finalistów. Wśród nich znalazło się sześcioro uczniów naszej szkoły.

W kategorii myślenie obrazem znaleźli się: Weronika Majewska kl 2c , Karolina Reluga kl 2f – dziewczęta wykonały przestrzenne prace plastyczne uświadamiające zagrożenia płynące z Internetu. Klaudia Olech i Katarzyna Paluch z kl 1 d przygotowały niekonwencjonalny album z artystycznymi fotografiami zainspirowanymi działalnością pedagogiczną Janusza Korczaka. W kategorii myślenie słowem znaleźli się uczniowie klasy 1 d - Daniel Bednarczyk napisał pracę na temat roli i znaczenia Internetu zaś Jakub Kruk zajął dewaluacją pojęcia autorytetu.

Wszyscy ci uczniowie zakwalifikowali się do II etapu konkursu, który odbył się 4 czerwca 2012 w WSNS PEDAGOGIUM w Warszawie. Finaliści pisali test z wiedzy o społeczeństwie.

Miło nam poinformować, że wśród wygranych w konkursie znalazł się Daniel Bednarczyk, który zajął II miejsce. Otrzymał tym samym cenne nagrody – statuetkę lidera, notebooka, oraz możliwość bezpłatnego studiowania przez 2 lata w WSNS PEDAGOGIUM.

Doceniona została również Weronika Majewska, która zajęła V miejsce.

Wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe zaś laureaci II edycji dyplomy. Samo uczestniczenie w gali zamykającej konkurs było dla naszych uczniów cennym doświadczeniem. Wszystkie prace plastyczne i audiowizualne były wyeksponowane i prezentowane publiczności.

Finał uświetnił wykład Jakuba Śpiewaka Prezesa Fundacji „Kidprotekt.pl” na temat „Cyberprzemocy” a także spektakl teatralny „Na huśtawce” przygotowany przez osoby bezdomne.

Możemy być dumni z naszych uczniów, którzy poza zdobywaniem wiedzy przedmiotowej wykazują się dużą wrażliwością społeczną, świadomie oceniają zagrożenia współczesnego świata i próbują znaleźć na nie antidotum.

Opracowanie: Magdalena Bylica-Pawlak, Kinga Sałaj

Prezentacja Szkoły Nowych Technologii

Prezentacja Szkoły Nowych Technologii


Od początku roku szkolnego 2011/2012 nasze Liceum uczestniczy w projekcie „Szkoła Nowych Technologii” organizowanym przez WSiP oraz Microsoft.
Celem tego projektu jest przekazanie dyrektorom szkół, nauczycielom i uczniom najnowszej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii.
W grudniu 2011 r. odbyła się konferencja dotycząca nowych kierunków w edukacji,w której uczestniczyła pani dyrektor Beata Stawicka. Następnie w kwietniu w naszej szkole odbyły się szkolenia dla nauczycieli z zakresu korzystania z platformy edukacyjnej – WSipNet.pl oraz darmowych narzędzi do codziennej pracy z pocztą elektroniczną, dokumentami Office pod nazwą Live@Edu.

W poniedziałek (28 maja) odbyło się spotkanie uczniów klas matematyczno-informatycznych z przedstawicielami Microsoft Student Partner w ramach Szkoły Nowych Technologii na temat nowych możliwości jakie dają wszystkim użytkownikom internetu rozwiązania firmy Microsoft.

Prowadzący spotkanie zaprezentowali ideę i możliwości "chmury" (cloud computing) Microsoftu, która w pełni integruje się z systemami Windows, zarówno desktopowymi jak i mobilnymi. Chmura umożliwia darmowe korzystanie m. in. z komunikatora, pakietu Office czy backupu online o pojemności 25 GB.

Uczniowie zobaczyli także jak funkcjonuje najnowszy system mobilny Windows Phone 7.5. Trenerzy zademonstrowali jak w kilka minut stworzyć prostą aplikację działającą na tym systemie, wykorzystując darmowe narzędzia dostępne na platformach Live i DreamSpark a następnie opublikować ją w internetowym sklepie z aplikacjami Marketplace.

Najciekawszą częścią była jednak prezentacja możliwości znanego już z konsoli XBOX 360 - kontrolera Kinect, który pozwala na sterowanie za pomocą gestów rąk czy głowy. Trenerzy pokazali w jaki sposób możemy to narzędzie wykorzystać w pracy z komputerem.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W trakcie spotkania uczniowie mogli wygrać piłeczki antystresowe, za prawidłowe udzielenie odpowiedzi na pytania.

W najbliższym czasie uczniowie otrzymają kody dostępu do bezpłatnego oprogramowania (do studentlive.pl - darmowy hosting dla uczniów, oraz do dreamspark.com - darmowe oprogramowanie dla uczniów).

Na rzecz dialogu kultur...

Na rzecz dialogu kultur w ogólnopolskim programie „Przywróćmy pamięć”


22 maja 2012 r. w Synagodze im. Nożyków przy ul. Twardej 6 w Warszawie odbyła się ogólnopolska prezentacja finałowa VII edycji programu „Przywróćmy Pamięć” . Honorowym patronem prezentacji była Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, Sekretarz Stanu Agnieszka Kozłowskiej- Rajewicz. Nieformalna Grupa Młodzieży z naszego liceum została uhonorowana za swoją pracę w projekcie Na rzecz dialogu kultur słowami uznania ambasadorów Szwajcarii, Konga oraz Izraela.

Wyniki

MATEMATYKA BEZ GRANIC
ZNAMY JUŻ WYNIKI KONKURSU


Miło nam poinformować, że poznaliśmy wyniki konkursu matematycznego dla klas pierwszych, którego finał odbył się w naszej szkole 16 marca bieżącego roku.

Gratulujemy klasie 1a, która w regionie mazowieckim zajęła 3 miejsce i w kraju 9!!!

Szczere gratulacje przekazujemy również klasie 1b, która w regionie mazowieckim zajęła 6 miejsce i 23 w kraju!!!

Nie możemy również zapomnieć o klasie 1g, która w regionie mazowieckim zajęła 14 miejsce i 49 w kraju!!!

Nasi uczniowie uzyskali naprawdę rewelacyjne wyniki! Jesteśmy z nich dumni!

Warto wspomnieć, że w kraju w konkursie wzięło udział 159 szkół, w tym 371 klas! Razem wszystkich uczniów było 11002.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 111 uczniów.

Czekamy z niecierpliwością na gimnazjalistów chcących kontynuować naukę w naszej szkole i zarazem rzucamy im wyzwanie. Być może uda Wam się pobić tegoroczne wyniki?

Spotkanie z fotografikiem Janem Myszkowskim

Spotkanie z fotografikiem Janem Myszkowskim


Zespół uczniów z naszego liceum z grupką uczennic z podstawowego poziomu nauczania współpracował w ostatni wtorek (15.05) na warsztatach fotograficznych prowadzonych przez fotografika Jana Myszkowskiego, który społecznie jako wolontariusz wspiera środowiskową inicjatywę - Konkurs na Reportaż im. Macieja Twardowskiego.

Dotychczas, w związku z jej realizacją, dwukrotnie odbyły się także w naszej szkole i w MŁDK warsztaty reporterskie prowadzone przez Bożenę Gąsiorowską. Przypominamy, że 2012 rok w naszym powiecie pozyskał honorowy patronat Macieja Twardowskiego, nieprzeciętnego dziennikarza, przed laty pracującego w lokalnej gazecie "Życie Żyrardowa". Wiele swoich artykułów poświęcił historii miasta i jego uroczych okolic.

Dziękujemy wszystkim, którzy społecznie wspierają akcję.

Bożena Gąsiorowska

Sekretariat

Dyrekcja liceum uprzejmie informuje,
że w okresie od 16 do 25 maja 2012 r.
podanie, które wygenerujesz w systemie elektronicznym
(o ile wskażesz nasze liceum jako szkołę I wyboru)
będziesz mógł dostarczać do sekretariatu szkoły
w godzinach: 800 - 1700.

Zachować pamięć

Serdecznie dziękuję za udaną współpracę w projekcie „Zachować pamięć”!

20 kwietnia 2012 r. uczestniczyliśmy w konferencji prezentującej program „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”, która odbyła się w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Od 2008 roku bierzemy udział w tym programie prowadzonym wspólnie od niemal dziesięciu lat przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Instytut Yad Vashem. Partnerem tych instytucji jest Instytut Polski w Tel Awiwie.

Ministerialna konferencja podsumowywała niemal dziesięcioletni wysiłek ponad 17 000 uczniów, 400 nauczycieli z 300 szkół. Corocznie w Polsce odbywa się około 100 jednodniowych spotkań. W tym, od 2008, jedno w naszej szkole! Jest ono zawsze na tyle udane, że naszą dobrą praktyką mogliśmy pochwalić się na tym konferencyjnym forum jako jedna z sześciu wyróżnionych szkół w Polsce(obok szkół z Łomży, Pszczyny, Kielc, Krakowa i Torunia). Jest to dobra okoliczność, żeby koordynatorka mogła powiedzieć wszystkim nauczycielom i uczniom angażującym się w to przedsięwzięcie „ serdecznie dziękuję za udaną współpracę”.

W konferencji wzięło udział 80 nauczycieli z całej Polski. To oni mieli przyjemność usłyszeć opowieść o udanej współpracy szkolnej koordynatorki i edukatorki z innymi nauczycielami naszego liceum oraz trenerami pozarządowych organizacji. Adresatem wielu ciepłych słów w prezentacji wygłaszanej na ogólnopolskim forum była Pani Dyrektor Genowefa Milczarek, która od 4 lat swoim zaangażowaniem wspiera ten projekt i zawsze znajduje sposób na pozyskanie środków umożliwiających realizację tego wielce wychowawczego przedsięwzięcia.

Konferencji, na której prezentowaliśmy swoje doświadczenie w organizacji spotkań polsko-izraelskich, towarzyszyły ważne wystąpienia Mirosława Sielatyckiego – Podsekretarza Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Jarosława Jankowskiego – wicedyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEN, którzy podkreślili dużą wartość obywatelską i edukacyjną tego przedsięwzięcia i wyrazili szacunek dla dojrzałości młodzieży, która aktywnie pracuje w tym projekcie. Nadav Eshcara – Radca ds. Politycznych w Ambasadzie Izraela w RP wyjaśnił jak wielkie znaczenie ma dla wielu środowisk w Izraelu projekt łamiący stereotypy wyobrażeń o relacjach polsko-żydowskich. Alex Dancyg – z Instytutu Yad Yashem w Izraelu, który zainicjował ten projekt w swoim kraju, wręcz szukał słów dla wyrażenia gorących podziękowań dla uczniów i nauczycieli realizujących jego zdaniem wielkiej wagi misję Głos zabrał również Maciej Kozłowski –z Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ i Jarosław Wojdyła – Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji – który odczytał miłe słowa skierowane do uczestników i organizatorów konferencji przez Władysława Bartoszewskiego- promotora tak ważnych inicjatyw dla rozwoju kultury społecznej w Polsce i kultury edukacji historycznej w Izraelu .

Rekrutacja_2012

Drodzy Kandydaci!

Rekrutacja do naszego liceum w roku szkolnym 2012/2013 odbywa się drogą elektroniczną. Jeśli chcesz zostać uczniem "Czerwoniaka" musisz zalogować się do systemu w następujący sposób:

 • uruchom przeglądarkę i wpisz następujący adres:

https://zyrardow.edu.com.pl/Kandydat

 • następnie utwórz swoje konto i postępuj według instrukcji wyświetlanej na ekranie.

Po zarejestrowaniu się system pozwoli Ci zapoznać się z ofertą edukacyjną, prosimy Cię między innymi o wybór preferowanych przez Ciebie języków obcych.

Wypełnione podanie wydrukuj i przynieś do szkoły I wyboru.

System dostępny dla kandydatów od 14 maja 2012 r. od godz. 10:00.

Pytanie na Śniadanie


Nasza szkoła w programie Pytanie na Śniadanie na żywo!!!


W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościła ekipa TVP.

Małgosia Rdest - tegoroczna maturzystka i Międzynarodowa Mistrzyni Polski w prestiżowej kategorii KF2 w kartingu była w centrum zainteresowania telewidzów "Pytanie na Śniadanie".

Małgosia, jako jedyna kobieta w reprezentacji Polski w kartingu, występowała już w tym programie i opowiadała o swojej rozwijającej się karierze. Dzisiaj, dzięki jej silnej woli, pracowitości, zaangażowaniu, upartości w dążeniu do celu, widzowie TVP2 mogli dowiedzieć się nie tylko o hobby i pasji Gosi, ale również mogli usłyszeć o Naszej szkole. Pani dyrektor - Genowefa Milczarek - opowiadała z dumą o osiągnięciach oraz wielu innych talentach i zainteresowaniach Małgosi, ale również mówiła o innych uczniach, laureatach wielu konkursów i olimpiad, którzy dzięki stwarzanym warunkom mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Obejrzyjcie koniecznie wideo na stronie http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie

Maturzyści 2012


Dziś rozpoczynacie swój egzamin dojrzałości.

Chcieliśmy życzyć Wam:

 • Dumy z wyniku – mamy nadzieje i głęboko wierzymy, że ten uzyskany przez Was pozwoli Wam osiągnąć planowane cele.
 • Polotu - jesteśmy, pewni, że Wam go nie zabraknie!
 • Prostych pytań i jasnych odpowiedzi – aby uzyskany wynik był jak najbliżej tego wymarzonego, by mógł otworzyć Wam drzwi do kierunku i uczelni, na którym/ której szczególnie Wam zależy.
 • Odpowiedzi zgodnych z kluczem – tak, tak – pamiętajcie, by nie przesadzić z polotem.
 • Siły - by nie zabrakło jej Wam w tym egzaminacyjnym maratonie.
 • Skupienia - byście mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą macie w głowach.
 • Spokoju - byście mogli napisać maturę na 100% możliwości, a złe emocje nie pokrzyżowały Wam planów.
 • Zmieszczenia się w czasie – by mieć pewność, że zrobiliście wszystko, co w Waszej mocy.
 • Wytrwałości - w dążeniu do celu oraz realizacji swoich planów i marzeń, nie tylko szkolnych.

Za wszystkich Was trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja


Poczet Sztandarowy i delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w samo południe, na Placu Jana Pawła II, odbył się okolicznościowy apel. Po apelu wzięliśmy udział w Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia.

Strona 97 z 117 << < 94 95 96 97 98 99 100 > >>
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce